TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter


Boże Narodzenie i Sylwester poza domem - przegląd ofert

Zarówno święta jak i Sylwestra można spędzać w pałacu, ośrodku w górach lub pensjonacie nad morzem. Poniżej przedstawiamy propozycję spędzenia świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra poza domem.


Renesansowy zamek w Baranowie
Zespół Pałacowo-Parkowy
ul. Zamkowa 20
tel. 015 811 80 40

Zamek oferuje swoim gościom widowisko z udziałem aktorów z Rycerskiego Hufca "Leliwa", spotkanie z Białą Damą, a także wizytę tajemniczej postaci z workiem pełnym upominków noworocznych. Kucharze przygotują między innymi: pieczeń huzarską w sosie podgrzybkowym z babą ziemniaczaną i warzywnym koszyczkiem, ragout z dziczyzny w razowym chlebie, giczki cielęce, karczek z dzika i bigos staropolski. Dodatkową atrakcją będzie możliwość oglądania sztucznych ogni na tle słynnych renesansowych attyk.

Bal Sylwestrowy kosztuje 580 zł od osoby, natomiast pobyt od 29 grudnia do 1 stycznia wraz z balem kosztuje 960 zł.

Pałac Odrowążów w Chlewiskach
tel. 0 44 682 12 21, 0 48 628 70 61

Pałac w Chlewiskach proponuje wspólne robienie ozdób oraz strojenie choinki, łowienie karpia w pałacowych stawach, wigilię z prezentami od świętego Mikołaja i kolędowaniem, a także noworoczne wróżenie z kart i z ręki, konkursy taneczne, solowe i chóralne śpiewy, ognisko i pokaz fajerwerków. Dodatkowo w cenie pobytu zawarto miedzy innymi: codzienne inhalacje w chacie solnej, odnowę biologiczną w Witalnej Wiosce SPA i Łaźniach Rzymskich, jazdę konną z instruktorem dla początkujących i zaawansowanych, naukę tańca klasycznego i układania bukietów, przejażdżkę saniami lub wozami z pochodniami, pieczenie podpłomyków, lepienie naczyń z gliny, strzelanie z łuku i ognisko z pieczeniem jagnięcia.

Pobyt bożonarodzeniowy od 22 do 27 grudnia kosztuje od 310 do 390 zł za dobę, a sylwestrowy od 26 grudnia do 2 stycznia od 280 do 360 zł za dobę. Bal sylwestrowy jest dodatkowo płatny - 580 zł.

Zamek w Gniewie
ul. Zamkowa 3
tel. 0 58 535 25 37

Sylwestra można spędzić też w krzyżackim zamku z końca XIII w. Wśród noworocznych przysmaków będą miedzy innymi: szparagi w szynce, pstrąg faszerowany, pieczeń z dzika i żur staropolski. Dodatkowo podczas balu sylwestrowego odbędzie się pokaz walk rycerskich, a o północy strzały na wiwat "z wszelkiej pod ręką będącej armaty i strzelby". Nocleg i noworoczne śniadanie odbywać się będzie w komnatach Pałacu Marysieńki.

Koszt balu sylwestrowego wraz z noclegiem to 790 zł od pary.


Dwór w Kliczkowie
Kliczków 8 Bory Dolnośląskie
tel. 075 734 07 00

W kilkusetletnich murach rezydencji dworskiej w Kliczkowie znajdują się ekskluzywne pokoje i komnaty. Na bal sylwestrowy w stylowych wnętrzach mogą również wybrać się rodziny z dziećmi. Podczas balu przewidziane są konkursy i zabawy w różnych grupach wiekowych. Dodatkowo oferowana jest usługa opiekunek dziecięcych. Obiekt oferuje również możliwość popływania w basenie z widokiem na zaśnieżony park, przejażdżkę saniami i pożegnalne ognisko z grzańcem oraz daniami z grilla.

Koszt balu sylwestrowego to 800 zł od osoby, bal dla dzieci 100 zł. Za nocleg w pokoju 2-osobowym trzeba zapłacić 390 zł, dzieci do 9 lat gratis, natomiast powyżej 9 lat 120 zł.

Książ
Tel. 0 74 66 43 827

Jest to największy zamek Dolnego Śląska, z którym związana jest legenda pięknej księżnej Daisy, angielskiej arystokratki wżenionej w potężny ród Hochbergów. Dodatkową atrakcją jest podziemna trasa turystyczna, którą utworzono w części schronu przeciwlotniczego z czasów II wojny światowej. Do zwiedzania udostępnionych jest 80 m betonowego, krętego tunelu o szerokości 1,5 m i wysokości 2,5 m. Znajduje się też wartownia ze stanowiskiem karabinowym oraz szyb windy, który prowadzi na czwarte piętro zamku. Na sylwestrową noc zostaną udostępnione najpiękniejsze z czterystu komnat, w tym sala Maksymiliana.

W programie imprezy sylwestrowej znajduje się między innymi pokaz walk rycerskich. Imprezę poprowadzi Tomasz Stockinger. Szef kuchni zaprasza na wędzonego łososia z czarnym kawiorem, ragout z dzika w koszyku naleśnikowym oraz carpaccio z gruszki z musem truskawkowym

Cena balu sylwestrowego 499 zł od osoby.

Pałac Łomnica
ul. Karpnicka 3
tel. 075 71 30 460

Elisabeth von Küster, pani na pałacu w Łomnicy zaprasza na pierwszy kiermasz adwentowy, który odbędzie się 3 grudnia w godzinach od 12 do 17. W pięknie iluminowanym pałacu swoje prace zaprezentują rzeźbiarze, malarze, szlifierze szkła, artyści ludowi, a także dzieci z okolicznych szkół. Elisabeth von Küster podkreśla - Chcemy, żeby odżyła tradycja uroczystego obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w pałacach i dworach, a zarazem pragniemy przybliżyć lokalne rękodzieło mieszkańcom regionu. Jednocześnie obiecuje grzane wino, pierniki, śląskie specjały, przejazdy bryczką i ognisko przed pałacem.

Wstęp bezpłatny.

Hotel Zamek na Skale
Trzebieszowice 15,
tel. 074 865 20 00


Zamek na Skale leży nieopodal Lądka Zdrój w sercu ziemi kłodzkiej. Sylwestrowa zabawa odbywać się będzie na późnorenesansowym, przeszklonym od góry dziedzińcu przy kominku i żywej muzyce. Podczas balu zostanie podany między innymi: sandacz z kawiorem na puchu chrzanowym, staropolska zupa dębowa, serowy chrust z dojrzałą borówką na gorąco, a także bogata oferta win. Osoby, które zdecydują się pozostać dłużej mogą pojeździć na nartach w odległej o 19 km Czarnej Górze, gdzie znajduje się nowoczesna kolej krzesełkowa (1367 m) i 8 wyciągów talerzykowych. Łączna długość wszystkich tras narciarskich wynosi 8 km, w tym 4 km sztucznie dośnieżanych.

Pobyt sylwestrowy zaczyna się w piątek 29 grudnia. 3-dniowy pobyt kosztuje 1050 zł od osoby, 5-dniowy 1375 zł, a 10-dniowy -2150 zł.

Pałac Paulinum
Jelenia Góra, ul. Nowowiejska 62
tel. 0 75 649 44 00


XIX-wieczny pałac Paulinum w Jeleniej Górze oferuje świąteczne pakiety z noclegami w eleganckich apartamentach i tańszych pokojach. Od 23 grudnia można już korzystać z saun, jacuzzi, groty solnej i siłowni. Dzieci będą własnoręcznie przygotowywać ozdoby choinkowe i prezenty przy choince. Wigilijna kolacja złożona będzie z tradycyjnych potraw. Podczas wieczoru będą śpiewane kolędy, przewidziana jest wizyta św. Mikołaja i pasterka w barokowym kościele garnizonowym w Jeleniej Górze. Atrakcjami kolejnych dni będą między innymi: wędrówka po pałacowym parku z pochodniami i grzańcem przy ognisku, wycieczka po Dolinie Pałaców i Ogrodów oraz konkursy dla dzieci.

Sylwestrowa zabawa w wytwornej sali balowej oraz sali gdańskiej wraz z pokazem sztucznych ogni kosztuje 400 zł od osoby. Pakiet od 23.12 do 26.12 kosztuje 880 zł od osoby, a od 23.12 do 29.12 - 1580 zł od osoby. W cenie są: noclegi, śniadania, kolacja wigilijna, obiadokolacje oraz korzystanie z części rekreacyjnej.

Zameczek Myśliwski w Promnicach
Tel. 0 32 219 46 78

XIX-wieczny Zameczek Myśliwski, dawna rezydencja książąt Pszczyńskich w Promnicach zaprasza na kameralny bal sylwestrowy. Podczas sylwestrowej nocy odbędzie się kulig z pochodniami i pokaz fajerwerków.

Bal Sylwestrowy kosztuje 645 złotych. Natomiast pakiet sylwestrowy od 29 grudnia do 1 stycznia, w zależności od standardu noclegu kosztuje od 2540 do 2940 zł od pary.

Dodatkowo specjalnie dla firm organizowane są wigilie, między 11, a 19 grudnia. Wśród świątecznych specjalności są miedzy innymi: pasztet z dziczyzny w cieście francuskim, wędzona szynka z dzika, sernik z brzoskwiniami, makowiec i ciasto karmelowo-bakaliowe.

Pałac Staniszów
Tel. 0 75 755 84 45

Barokowy pałac w Staniszowie należał kiedyś do książąt von Reuss. Obecnymi gospodarzami są Wacław Dzida i jego żona Agata Rome, historyk sztuki. 19 grudnia o godzinie 18.00 odbędzie się wigilia pod hasłem "Bądź dobry jak chleb", podczas której spotkają się plastycy, muzycy, aktorzy i kompozytorzy. Będzie też koncert pastorałek i wspólne kolędowanie, a także wystawa ceramiki "Misterium chleba", wykład o tradycji wypiekania opłatka i uroczysta kolacja. Ponadto 24 grudnia zostanie zorganizowana tradycyjna polska wigilia z dwunastoma potrawami, a dzień później odbędzie się wieczorny koncert świąteczny. Kolacja wigilijna kosztuje 70 zł od osoby. Natomiast kolacja sylwestrowa z czterema daniami, lampką szampana o północy, bufetem z ciepłymi i zimnymi przekąskami przez całą noc kosztuje 800 zł od pary.

Dodatkowo za nocleg ze śniadaniem w pokoju jednoosobowym trzeba zapłacić 230 zł, a w dwuosobowym 270 zł.

Zamek Tuczno-Dom Architekta,
ul. Zamkowa 1
tel. 0 67 259 31 17


Zamek w Tucznie zaprasza gości już w piątek 29 grudnia. Następnego dnia organizuje całodniowe warsztaty taneczne prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. W programie znajduje się między innymi nauka walca angielskiego, tanga i salsy. Natomiast o godzinie18.00 rozpocznie się wieczór szkocki połączony z degustacją whisky. Na ostatni dzień roku przed południem zaplanowano zwiedzanie Tuczna z przewodnikiem, który zapozna gości z historią miasta i zamku. Po obiedzie przewidziany jest 2-godzinny kulig malowniczymi leśnymi traktami. O 20.00 rozpocznie się bal sylwestrowy, podczas którego będą konkursy, wybory Miss Balu, a o północy pokaz fajerwerków na dziedzińcu zamkowym.

Cena: 650 zł od osoby.

Pod Przyłazem
Brenna (Śląsk Cieszyński) ul. Leśnica 107
tel. 0 33 853 65 97

Jan Holeksy, właściciel zajazdu Pod Przyłazem w Brennej na Śląsku Cieszyńskim zaprasza gości na noworoczne kąpiele w lodowatych wodach górskiego potoku Leśnica. Pan Jan jest morsem i każdego roku zaprasza do zajazdu morsy z klubu Śląska Cieszyńskiego i Jastrzębia Zdroju. Zanurzenie w zimnym potoku jest poprzedzone rozgrzewką na świeżym powietrzu w postaci gonitw po śniegu. Morsy zapewniają, że dzięki zimnym kąpielom lepiej się czują, a grypa im niestraszna. W sylwestra podczas kąpieli w potoku piją szampana.

Cień PRL-u
Dołżyca, Bieszczady
Tel. 013 468 63 69, 0 600 251 309

Hasłem sylwestrowej nocy w ośrodku Cień PRL-u jest "Przeżyjmy to jeszcze raz". Goście muszą być przebrani za bikiniarza, cinkciarza, milicjanta lub inną postać rodem z PRL-u. Najlepszy strój zostanie nagrodzony butelką koniaku oraz sesją zdjęciową z wpisem do kroniki ośrodka.

Można przyjechać od 28 grudnia do 1 stycznia lub od 29 grudnia do 2 stycznia. Cena: 400 zł. W cenie są: noclegi, śniadania i obiadokolacje, zabawy integracyjne, kulig z grillowaniem i grzańcem oraz bal sylwestrowy. Za dodatkowy dzień ze śniadaniem i obiadem trzeba zapłacić 50 zł.

Schronisko na Maciejowej
Gorce
tel. 0 18 447 57 29

W schronisku, 30 grudnia po południu przy szałasie na Bardzie zostanie rozpalone powitalne ognisko z kiełbaskami i okowitą. Na sylwestrową noc zaplanowano śpiewy z towarzyszeniem gitary oraz oscypki, śledziki, barszcz z uszkami, bigos, grzane wino, szampan i domowe ciasta. Imprezę zakończy wspólne śniadanie w Nowy Rok.

Cena: 300 zł od osoby.

Chata Magoda
Lutowiska (Bieszczady)
tel. 0 609 229 826

Jadwiga Miłoszewicz i Maciej Pawlik zapraszają gości na sylwestra z widokiem na połoniny. W Chacie Magoda czeka 12 miejsc. Goście mogą liczyć na dania lokalnej kuchni, kulig, ognisko i zabawę przy muzyce zespołu regionalnego. W pobliżu chaty kręcono plenery do "Pana Wołodyjowskiego".

Zabawa Sylwestrowa oraz pięć noclegów z wyżywieniem kosztuje 1000 zł od osoby.

Gospodarstwo Agroturystyczne Kow&Boj
Stara Chata
Nowica (Beskid Niski)
tel. 0 18 351 63 32, 0 505 143 786

Sylwestra w Starej Chacie będzie mogło spędzić 10 osób. Gospodarze zapraszają od 27 grudnia do 2 stycznia. Przywitanie Nowego Roku odbędzie się przy ognisku. Na miejscu znajduje się hodowla koni rasy małopolskiej. Jazda konna będzie dodatkową atrakcją dla gości. Dodatkowo w odległości 1,5 km od gospodarstwa na Magurze Małastowskiej można pojeździć na nartach na trasie, która liczy 1400 m lub też trzykilometrową nartostradą.

Za nocleg z wyżywieniem trzeba zapłacić 70 zł od osoby.

Orelec (Bieszczady)
Tel. 0 606 677 198

Magda i Janusz Demkowicz proponują spędzenie pięciu dni w stuletnim modrzewiowym domu w Orelcu. Sylwester będzie odbywał się przy łemkowsko-bojkowskiej muzyce. Gospodarz prowadzi zespół Tołhaje, który za swoją pierwszą płytę zdobył między innymi pierwsze miejsce w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2002. Na biesiadzie sylwestrowej podane zostaną potrawy regionalne między innymi: knysze, fuczki, hreczanyky, proziaki, oraz kołduny, pierogi z mąki razowej i barszcz ukraiński. Dodatkowo w pozostałe wieczory dla gości zorganizowane zostaną warsztaty rękodzieła wyrobów dekoracji z kolorowej bibuły i malarstwa na szkle oraz pokazy slajdów o przyrodzie bieszczadzkiej. Natomiast w ciągu dnia gospodarze organizować będą wyprawy na rakietach śnieżnych lub nartach backcountrowych.

Pięciodniowy pobyt kosztuje od 550 zł do 600 zł. Za dodatkową opłatą będzie można też zorganizować kulig z pochodniami lub przeprawy na skuterach śnieżnych.

Pilsko (Beskid Żywiecki)
Tel. 0 33 475 0075

Noc sylwestrowa na stokach Pilska, a dokładniej na oświetlonej trasie przy dolnym wyciągu przeszła już do tradycji i zyskała swoich stałych gości. W tym roku przewidzianych jest jeszcze więcej atrakcji, między innymi: przez cały ostatni dzień starego roku odbywać się będzie festyn organizowany przez Rossignol Demo Tour, podczas którego będzie można wypróbować narty i deski snowboardowe, zasięgnąć porad, przetestować samochody Fiat i degustować nutellę. Wyciągi będą czynne do późnej nocy. Około godziny 21.00 goście zostaną zaproszeni na ognisko z pieczonym prosiakiem. Na godzinę 23.00 zaplanowano zjazd z pochodniami, a o północy fajerwerki i życzenia. Po północy, aż do godziny 01.30 będzie można jeździć na wyciągu za darmo.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Jedzenie i picie na własny koszt można nabyć w barach na stoku.

Hotel Cis
Przybędza (Beskid Żywiecki)

W hotelu Cis odbywać się będzie prawdziwa góralska zabawa sylwestrowa, podczas której zaplanowano kulig z pochodniami, ognisko z pieczeniem prosiaka oraz wieczór z gawędziarzem. Dodatkowo chętni będą mogli zobaczyć Beskidzką Golgotę, czyli jedną z największych atrakcji w okolicy.

Koszt: 890 zł od osoby


Centrum Turystyki Niekonwencjonalnej Srebrna Góra
Góry Sowie
Tel. 0 74 818 00 88

Ośrodek zaprasza na weekend z przygodą od 30 grudnia do 1 stycznia. W programie między innymi: zjazdy na linach z 30-metrowgo wiaduktu dawnej kolejki zębatej, wspinaczka na sztucznej ściance, strzelanie z łuków oraz zwiedzanie XVIII-wiecznej Twierdzy Srebrnogórskiej. Dodatkowo dla chętnych zostanie zorganizowany bieg na nartach zakończony ogniskiem z kiełbaskami.

Bal sylwestrowy w schronisku kosztuje 309 zł. Bal w forcie Wysoka Skała kosztuje 409 zł. Noclegi odbywają się w schronisku i kwaterach agroturystycznych. Za dodatkowy nocleg i całodzienne wyżywienie trzeba zapłacić 59 zł.

Hotel Klimczok
Szczyrk

W hotelu Klimczok odbędzie się jeden z najbardziej luksusowych bali sylwestrowych w Beskidach. Zagra tam zespół Black & White, a szef kuchni przygotuje wykwintną, serwowaną kolację oraz szwedzki stół. Ponadto na gości czeka basen i sauny oraz szalone wieczory w nocnym klubie. Dla dzieci zostanie zorganizowany kinder bal, będą mogły też gotować z szefem kuchni i oglądać bajki.

Najtańszy pakiet sylwestrowy, zawierający 3 noclegi i bal kosztuje 2,2 tys. zł od osoby.

Hotel Klimczok oferuje też pobyty świąteczne. Najdroższy, siedmiodniowy pakiet kosztuje 1,6 tys. zł. W cenie znajduje się między innymi: kolacja wigilijna, program dla dzieci, spotkania z folklorem oraz korzystanie z basenu i sauny.

Ośrodek Turystyki Górskiej Latarnia Wagabundy
Wola Michowa (Bieszczady)
Tel. 0 13 467 75 29, 0 502 472 112

Ośrodek zaprasza na smakołyki kuchni łemkowskiej, koncerty kapeli, całodzienny kulig na pożegnanie starego roku z grzanym winem i bigosem hultajskim oraz Turystyczny Bal Sylwestrowy. Właściciele proponują pobyt od 29 grudnia do 1 stycznia. Koszt pakietu wynosi od 450 zł do 520 zł. Za dodatkowy nocleg z wyżywieniem trzeba zapłacić 60 zł.

Zakopane i okolice.
W połowie grudnia Polskie Koleje Linowe zdecydują, czy zostanie zorganizowany bal na szczycie Kasprowy Wierch. Koszt takiego balu to około 800 zł od osoby. W sylwestrową noc goście przejeżdżają saniami spod Wielkiej Krokwi do Kuźnic, gdzie gra kapela góralska. Potem następuje rozgrzewka herbatą po zbójnicku i wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Zabawa w restauracji na szczycie trwa do rana. Na tarasie widokowym będzie pieczony baran, grzało się wino i gotował bigos.

Hotelu Litwor przy zakopiańskich Krupówkach zaprasza na sylwestra za 2815 zł od osoby. W cenie jest sześć noclegów z wyżywieniem, kulig zbójnicki i szampański bal sylwestrowy przy muzyce na żywo z wodzirejem.

Jak każdego roku największy bal w Zakopanem odbędzie się pod gołym niebem na Krupówkach, gdzie otwarte będą wszystkie lokale.

Na sylwestra zapraszają również podtatrzańskie wsie, narciarskie stoki oraz góralskie karczmy. W Murzasichlu można będzie powitać Nowy Rok przy ognisku w drewnianym szałasie regionalnym. Cena w wysokości 700 zł obejmuje sześciodniowy pobyt z wyżywieniem oraz sylwestra z kapelą góralską. W programie jest między innymi: kulig, pieczone prosię, karczek z grilla, pieczony oscypek, kwaśnica, gulasz po zbójnicku, herbata góralska oraz szampan.

W Białce Tatrzańskiej przez całą noc sylwestrową będzie można jeździć na nartach.

Wiele turystów spędzi Sylwestra w tatrzańskich schroniskach, gdzie wszystkie miejsca są już zarezerwowane. Dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego przypomina, że w górach nie wolno odpalać rac świetlnych i petard.

Zieleniec (Sudety)

Znany ośrodek narciarski w Sudetach i jednocześnie jedna z najwyżej położonych miejscowości w Polsce - 960 m n.p.m. proponuje powitanie Nowego Roku na stoku. Na oświetlonych stokach Orlicy wyciągi nr 3 i 4 w ostatni dzień roku będą czynne od 19.00 do 01.00. W cenie karnetu za 50 zł jest zabawa sylwestrowa na śniegu, z dyskoteką, grillem i sztucznymi ogniami.

Sylwester z karaoke w położonym w pobliżu wyciągu hotelu Szarotka kosztuje 500 zł za parę.

Dom Nauczyciela
Augustów
Tel. 0 87 643 20 21, 0 607 07 59 02

Hotel w Augustowie oferuje Sylwestra z bardzo ciekawym programem krajoznawczym. Dla gości przygotowano między innymi:
- wycieczkę autokarową po Suwalszczyźnie trasą Augustów - Studzieniczna (Sanktuarium Maryjne na wyspie) - Paniewo (śluza dwukomorowa na Kanale Augustowskim) - Sejny (XVII-w. bazylika) - Wigry (klasztor kamedułów, panorama jeziora) - Suwałki,
- spacery nad rzeką Nettą i Kanałem Augustowskim,
- kulig w Puszczy Augustowskiej,
- wycieczkę Wigierską Kolejką Wąskotorową (dla minimum 20 osób)
- zabawę przy ognisku z kiełbaskami i przy akompaniamencie akordeonu.

Bal sylwestrowy odbywa się w restauracji Domu Nauczyciela. Po nim będzie można zregenerować siły w Parku Wodnym (baseny, jacuzzi, zjeżdżalnia wodna, sauna, siłownia, solarium). Pobyt od 29 grudnia do 1 stycznia kosztuje 635 zł.

Stary Dom Zdrojowy
Krynica Zdrój
tel. 0 18 471 29 70

W najpiękniejszej sali balowej w Małopolscy, znajdującej się w neorenesansowym Starym Domu Zdrojowym wzniesionym w 1889 roku kiedyś tańczyli marszałek Piłsudski i Władysław Reymont. W tym roku przygotowano bal na 60 par. Zabawa rozpocznie się polonezem o godzinie 20.00.

Bal Sylwestrowy kosztuje 300 zł od osoby. Za nocleg w Starym Domu Zdrojowym trzeba zapłacić od 26 do 80 zł od osoby.

Uzdrowisko Nałęczów
tel. 0 81 501 60 27, 0 81 501 43 56, wew. 289

W Uzdrowisku Nałęczów program świąteczno-noworoczny wzbogacą zabiegi zdrowotne i upiększające. Oprócz tradycyjnej kolacji wigilijnej i balu sylwestrowego organizatorzy zapewniają miedzy innymi cztery zabiegi spa dziennie, nieograniczony wstęp na basen, kąpiel w basenie z białą glinką i aromatyczny masaż oraz makijaż dla pań.

Bal Sylwestrowy do wyboru w klubie Atrium, Pałacu Małachowskich lub Termach Pałacowych kosztuje od 333 zł do 699 zł od pary.
Cena pobytu bez balu wynosi od 995zł do1785 zł od osoby.

Hotel Piramida
Tychy

Na sylwestra zaprasza również pięciogwiazdkowy hotel Piramida, którego właścicielem jest bioenergoterapeuta Tadeusz Cegliński. W obiekcie znajduje się między innymi: Centrum Rehabilitacyjno-Lecznicze, ośrodek SPA i Centrum Terapii Naturalnej. Hotel jest w kształcie egipskiej piramidy.

Sylwestrowi goście będą mogli bawić się w dwóch salach przy akompaniamencie zespołu Sonic. Szef kuchni zaplanował między innymi: potrawkę po egipsku, bażanta z leśnymi borówkami i smardzami oraz fois gras z gołębia.

Bal kosztuje 399 zł od osoby.

Hotel zaprasza również na sylwestrowo-noworoczne pobyty z zabiegami w centrum Spa & Wellness.

Sylwestrową noc można spędzić też w teatrze.

Kraków
tel. 0 12 384 08 08

Bal Sylwestrowy w pięciogwiazdkowym Hotelu Starym, znajdującym się przy Teatrze Starym rozpocznie opera komiczna Wojciecha Bogusławskiego "Krakowiacy i Górale". Potem odbędzie się kolacja w pięknych gotyckich salach, podczas której podane zostaną świeże ryby, owoce morza, dania z truflami, prosięta faszerowane, udźce sarnie i mazurskie raki. Powitanie Nowego Roku będzie miało miejsce na tarasie z widokiem na rynek krakowski przy pokazie sztucznych ogni.

Koszt balu to 800 zł od osoby. Nocleg w pokoju dwuosobowym kosztuje 850 zł. Uczestnicy balu otrzymają 20% rabatu.

Teatr Współczesny
Szczecin
tel. 091 489 23 23

Teatr zaprasza na nietypową inscenizację znanej fredrowskiej komedii "Mąż i żona". Przedstawienie wyreżyserowane przez Andrzeja Bubienia uatrakcyjni taniec w rytmie swinga. Widzowie będą mogli wziąć udział w licznych konkursach. W nagrodę przewidziano między innymi: kosze z pysznym jedzeniem, rejsy promem, komplety biżuterii oraz weekendy w dobrym hotelu dla dwojga. Po spektaklu autokar zabierze gości do Teatru Małego przy ulicy Bogusława, gdzie odbędzie się bal.

Spektakl kosztuje 75 zł, natomiast spektakl z balem 250 zł.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też bale sylwestrowe na promach.

Prom "Pomerania"
Morskie Biuro Podróży, Szczecin, tel. 091 488 09 45, 488 02 38
Bal na promie "Pomerania" w tym roku nazywa się "Nuta Orientu - Zapach Kwitnącej Wiśni". Wśród japońskich akcentów będzie: wróżka Yang Yen, która przepowie przyszłość, portrecista rysujący na poczekaniu karykaturę w japońskim stylu oraz konkursy i zabawy rodem z wysp japońskich. Prom wypłynie ze Świnoujścia, a po kilku milach morskich zatrzyma się na kotwicy naprzeciw wysp Wolin i Uznam.

Cena: 490 zł od osoby.

Prom "Scandinavia"
Morskie Biuro Podróży, Gdynia, tel. 058 620 87 61, 661 35 34

Na promie "Scandinavia" odbędzie się bal w antycznym stylu "Na Olimpie - bogowie też się bawią". Podczas balu spotkać będzie można między innymi greckich bogów Dionizosa i Apolla. Jedną z licznych atrakcji będą wróżby delfickiej Pytii oraz tańce powabnych tancerek. Prom będzie stał w Zatoce Pomorskiej. Widok na Trójmiasto będzie dodatkową atrakcją.

Cena od 470 zł od osoby.

"Wawel"
Morskie Biuro Podróży, Świnoujście, tel. 091 322 43 96

Bal Sylwestrowy "Viva Espana - hiszpańskie rytmy" na promie "Wawel" poprowadzi pełna temperamentu Cyganka Carmen. Goście będę mogli podziwiać flamenco i inne hiszpańskie tańce w wykonaniu zawodowych tancerzy. Prom wypłynie ze Świnoujścia.

Cena od 490 zł od osoby.

Bardzo oryginalnym miejscem na spędzenie sylwestrowej nocy są kopalnie.

Kopalni Soli w Bochni
Tel. 0 14 615 36 36, 0 14 615 36 66

Dla gości przeznaczono dwie sale zabytkowej komory Ważyn. W jednej do tańca przygrywać będzie orkiestra, a w drugiej muzyka popłynie z głośników. W programie znajdzie się też zwiedzanie kopalni oraz poszukiwanie zaginionego Skarbnika.

Bal kosztuje 299 zł. Pobyt od 29 grudnia do 1 stycznia kosztuje od 399 zł do 549 zł, natomiast za tygodniowy od 26 grudnia do 1 stycznia trzeba zapłacić od 649 zł do 929 zł. Cena zawiera między innymi: zakwaterowanie w hotelu Sutoris w sąsiedztwie kopalni, zabiegi odnowy biologicznej (kąpiele perełkowe, hydromasaż, bicze szkockie, laseroterapia, światłolecznictwo), pobyt i kolacja grillowa w Centrum Aktywnego Wypoczynku "Borek" oraz opiekę nad dziećmi w noc sylwestrową.

Hotel Podklasztorze
Sulejów
Tel. 0 44 732 52 73, 0 44 610 24 00

Hotel zaprasza na wigilię i sylwestra w murach XII-wiecznego opactwa cysterskiego. Organizatorzy zapewniają: kolację wigilijną z potrawami kuchni staropolskiej, pasterkę w romańskim kościele o.o. cystersów, uroczysty obiad i kolację przy ognisku w pierwszy dzień świąt, pokaz sztucznych ogni i konkursy z nagrodami w sylwestra.

Za pobyt świąteczny trzeba zapłacić od 550 zł do 1000 zł, natomiast za bal z noclegiem i śniadaniem 450 zł.

Restauracja Wierzynek
Kraków
Tel. 0 12 424 96 00

Restauracja Wierzynek zaprasza na bal sylwestrowy inspirowany epoką międzywojenną. Atmosfera lat 20-tych i 30-tych zostanie przywołana między innymi przez wystrój sali oraz stylizowane stroje personelu i muzykę. Wodzirej wraz z zespołem przygotowują zabawy i konkursy związane z Dwudziestoleciem Międzywojennym.

Szef kuchni przygotowuje trzy wersje wykwintnego menu, w tym też jedną wegetariańską.

Bal Sylwestrowy w zabytkowych wnętrzach restauracji kosztuje 880 zł, a w kawiarni 660 zł.

Wieża Ciśnień
Wrocław ul. Wiśniowa,
tel. (0-71) 367-19-29


Radca kryminalny Eberhard Mock, bohater słynnych powieści Marka Krajeńskiego będzie patronował zabawie sylwestrowej we wrocławskiej Wieży Ciśnień. Jest to oryginalna budowla sprzed wieku, która kilka lat temu została zaadaptowana na bistro i restaurację.

W ostatni dzień roku na gości będzie czekać menu szefa kuchni Jacka Kempy, mistrza świata w daniach z grilla, muzyka wprowadzająca w klimat lat 30-tych oraz zabawy i zagadki pod okiem detektywów (dla zwycięzcy konkursu kryminalnego przewidziana jest nagroda), a także pokaz sztucznych ogni.

Cena: 400 zł od osoby.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)


Tagi:
Boże Narodzenie Sylwester bal sylwestrowy Nowy Rok pobyt sylwestrowy pobyt świąteczny na promie w pałacu w kopalni w górach Baranów Pałac w Chlewiskach Gniew Dwór w Kliczkowie Książ Łomnica na Skale Paulinum Promnice Staniszów Tuczno Dom Architekta Pod Przyłazem Cień PRL-u Gorce Chata Magoda Kow&Boj Stara Chata Orelec Pilsko Cis Srebrna Góra Klimczok Szczyrk Zakopane Uzdrowisko Nałęczów Litwor Zieleniec Dom Nauczyciela Piramida Teatr Współczesny Teatr Stary Pomerania Wawel Morskie Biuro Podróży Scandinavia Bochnia Podklasztorze Wierzynek Wieża Ciśnień oferty z i boze sylwestra Bożego Narodzenia święta poza domem 2008 bożego


Komentarze:

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję