Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Spacjalista ds turystyki
- Kierownik Salonu Fostertravel.pl - Skórzewo...
- Kierownik Salonu Fostertravel.pl - Białystok
- Przewodnik Kulinarny/ Gdańsk
- Lokal W CH Nowa Sukcesja
- pilot PRAGA 6.12.2024
- Specjalista ds. turystyki w biurze agencyjnym
- pilot Bawaria
- Sun&Fun Holidays zaprasza REZYDENTÓW do...
- Partnera Biuro Podrózy
Przyszłości turystyki lotniczej w Polsce
"Turystyka lotnicza - możliwości i perspektywy" - pod takim tytułem odbyła się konferencja poświęcona przyszłości turystyki lotniczej w Polsce. Zainteresowanie ze strony branży turystycznej i władz samorządowych napawa optymizmem.
Spotkanie w sali konferencyjnej hotelu KOCH w Kętrzynie zgromadziło przedstawicieli branży turystycznej, władz samorządowych i środowiska lotniczego. Wszyscy spotkali się w jednym celu: poznać możliwości wprowadzenia na polski i litewski rynek nowego produktu - turystyki lotniczej.
Jak zauważyli uczestnicy konferencji jednym z poważniejszych problemów jest brak oferty turystycznej, która skierowana byłaby do określonych grup: pilotów, którzy posiadają własny samolot lub go wynajmują oraz zorganizowanych grup, które wykorzystują małe samoloty w celu przemieszczania się w ciekawe i atrakcyjne miejsca. Brak oferty do tych grup sprawia, że pomimo zapotrzebowania wciąż brakuje profesjonalnej, kompleksowej pomocy w zorganizowaniu wyprawy o charakterze turystycznym.
Przy wykorzystaniu tzw. małego lotnictwa (General Aviation) oraz współpracy pomiędzy branżą turystyczną, a środowiskiem lotniczym można by zaspokoić potrzeby ludzi, którzy wybierają samolot na weekendowy wypad. Za przykład podano region Warmii i Mazur, który pomimo dość dobrze rozwiniętej sieci lotnisk i lądowisk mogłyby swoją ofertę turystyczną wzbogacić o kolejny element, tj. zorganizowanie dwu-trzydniowego wylotu osób z południowej i centralnej Polski, ale również z Europy do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. To właśnie dzięki małemu lotnictwu, a nie wielkim komunikacyjnym połączeniom pasażerskim uczestnicy konferencji chcą rozwijać tego typu turystykę.
Turystyka lotnicza jest to oferta dla osób ceniących sobie czas i wygodę. Jednak wbrew stereotypom takie rozwiązania komunikacyjne nie są bardzo drogie dla potencjalnych turystów. Najważniejszym elementem wdrożenia projektu jest przygotowanie przez branże turystyczne, przy wsparciu środowiska lotniczego (m.in. aeroklubów, dyrektorów i właścicieli lotnisk i lądowisk) oferty dla wyselekcjonowanej, nowej grupy osób, które zainteresowane byłyby tego typu rozwiązaniom. Taka oferta musi się składać od kompleksowej informacji o atrakcjach turystycznych danego regionu, poprzez przygotowanie programu pobytu, skończywszy na obsłudze naziemnej na lotniskach i lądowiskach. Potencjalnego turystę, który chciałby skorzystać z takiej oferty interesować powinno tylko jedno - cena usługi, resztą zająć się musi profesjonalna firma turystyczna.
Powyższy przykład jest tylko jednym z wielu, które zostało zaprezentowane podczas konferencji.
Dowodem zainteresowania wdrożenia turystyki lotniczej i dodanie jej jako nowej oferty Warmii i Mazur byli licznie zgromadzeni przedstawiciele branży turystycznej (m.in. Polskiej Izby Turystycznej, biur podróży, hoteli), władz samorządowych (m.in. przedstawiciele władz sejmiku województwa Warmińsko-Mazurskiego, starostowie z województwa, burmistrzowie i wójtowie).
Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli środowiska lotniczego. W konferencji uczestniczyli m.in. Błażej Krupa Prezes i Marcin Stan Wiceprezes Krajowego Towarzystwa Lotniczego AOPA Poland, dyrektor Ryszard Michalski reprezentujący Aeroklub Polski, dyrektorzy i właściciele lotnisk i lądowisk znajdujących się na Warmii i Mazurach, prezesi aeroklubów, liczna delegacja z Litwy, na czele z dyrektorami dwóch aeroklubów (Kauno Aeroklubas i Marijampoles Aeroklubas).
Wsparcie idei przez Departament Turystyki Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego, a szczególnie jego dyrektora Stanisława Harajdę, władz samorządowych, branży turystycznej oraz lotniczej napawa optymizmem co do urzeczywistnienia się w niedługim czasie przedstawionego podczas konferencji pomysłu.
Organizatorem konferencji był Aeroklub Krainy Jezior, przy współpracy z dwoma litewskim partnerami (Kauno Aeroklubas i Marijampoles Aeroklubas), którzy wspólnie realizują Projekt pn.: "Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej".
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
TOO: opieszałość MSiT jest
Rozwiązanie Rainbow
EXIM tours uruchamia
Dział hotele, pensjonaty:
Długie weekendy listopadowe również
Starsze aktualności:
Nad Bałtykiem gotowi na ferie
Miasta apelują o uregulowanie najmu
Dokąd na ferie z biurem
Kraków Airport podsumowuje miniony
Niezły wynik lotniska w
Boeingi 737 MAX 9 uziemione w
Chorwacja z delikatnym wzrostem przyjazdów z
Kontrole na granicy ze Słowacją
LOT tanim przewoźnikiem w rękach Lufthansy?
Pilot pobił się z stewardessą w samolocie Air India
LOT planuje loty na Daleki Wschód
Koniec złodziejskiej agencji turystycznej
Rainbow Tours: sprzedaż drugiej części oferty zimowej
Portal Odpoczne.pl w nowej, zimowej szacie
Za tydzień Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Śląskiego Oddziału PIT
W Krakowie 150 busów zablokuje centrum
Samolotem, pociągiem, autokarem
Centralwings startuje do Irlandii i Szkocji
Resort skarbu chce sprywatyzować 15 PKS-ów
Garmin stworzył GPS dla narciarzy, jeżdżących poza stokami
"New York Times" z zachwytem pisze o Krakowie
Polska przegrała sprawe o Heweliusza
Wizz Air upraszcza zasady bagażowe
Teneryfa ma największy park wodny Europy
wasze opinnie na temat eurolines
NIE POLECAM hOTELU Artus w Karpaczu.