Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Konkurs fotograficzny "UK jest OK" został rozstrzygnięty
W sobotę, 16 lutego zakończono konkurs fotograficzny "UK jest OK", który zorganizowała Brytyjska Centrala Turystyki VisitBritain. W sumie w konkursie wzięło udział 1107 internautów, którzy łącznie zamieścili aż 5649 zdjęć. Fotografie były wykonane przez Polaków, którzy aktualnie mieszkają w Wielkiej Brytanii oraz osoby, które tylko odwiedziły Wyspy Brytyjskie.
Miłośnicy Wysp Brytyjskich mogli zamieszczać na stronie zdjęcia ze swojej podróży do Wielkiej Brytanii przez trzy miesiące. Do wyboru było 13 kategorii: ikony Londynu, egzotyka, życie nocne, sex w wielkim mieście, międzykulturowo, tradycja, party pictures, pogoda, turysta w Londynie, trendy, jedzenie, bezcenne zdjęcia, dziwni ludzie. Najwięcej zdjęć zamieszczono w kategorii ikony Londynu, co świadczy o dużej popularności metropolii wśród Polaków. Fotografie w tej kategorii przedstawiały między innymi: Big Bena, Tower Bridge, London Eye, a także inne symbole Londynu, jak: policjant, czerwone autobusy piętrowe, taksówki i stacje metra.
Zwycięzcami konkursu zostały dwie osoby. Jedną wybrało jury, w skład którego weszli przedstawiciele VisitBritain: Simon Mills - menedżer ds. Marketingu w Europie, Rupert Peters - dyrektor ds. Operacyjnych, przedstawiciele Ambasady Brytyjskiej w Polsce: Kathryn Lindsay, Aleksandra Murawska, a także fotografik Paolo Volponi. Natomiast drugiego zwycięzcę wybrał organizator konkursu VisitBritain. Zdjęcia, które zajęły miejsca drugie i trzecie zostały wybrane przez jury.
Simon Mills, członek jury i przedstawiciel VisitBritain poinformował - Konkurs skierowany był zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Przy ocenianiu zdjęć braliśmy pod uwagę kreatywność, jakość techniczną oraz atrakcyjność wizualną, chociaż niekiedy docenialiśmy również poczucie humoru uczestników konkursu. Z jednej strony bardzo cieszymy się, że na stronie zamieszczono ponad 5000 fotografii, z drugiej strony mieliśmy trudności z wyborem. Po burzliwej jednak dyskusji udało nam się wybrać najciekawsze naszym zdaniem zdjęcia.
Nagrodą dla zwycięzcy konkursu był czterodniowy pobyt wraz z osobami towarzyszącymi w wybranymi mieście w Wielkiej Brytanii, z którym istnieje połączenie lotnicze liniami WizzAir. Natomiast za drugie i trzecie miejsca rozdano bilety lotnicze WizzAir w obie strony do Zjednoczonego Królestwa.
Zwycięzcy konkursu:
Pierwsze miejsce: Anna Ostaszewska (white raven)
Drugie miejsce: Dawid Gibek (DavidLondon)
Trzecie miejsce: Izabela Zdziebko (Izek)
Zwycięzca wybrany przez VisitBritain:
Patrycja Makowska (patulkaa)
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Wygrali w konkursie "UK jest OK"
[2008-04-02 21:46 79.184.55.*]
a może byscie tak pokazali te zwycieskie zdjecia He? odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Wybrano najlepsze prace
Dział dla turystów:
LOT zapowiada nowe połączenia z
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Sąd UE rozpatrzył skargę
7 milionów pasażerów w Pyrzowicach
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Kupując domenę można wygrać wycieczkę
Wyjazd na beatyfikację darem dla Sudanu
Rzgów stanie się centrum turystyki shoppingowej?
Turyści rezygnują z pół namiotowych?
W Warszawie otwarto Biuro Podróży Rudolf Travel
Accor: dzierżawa lub franczyza
Niemcy: od 1 stycznia 2009 wzrost opłat za autostrady
Od lipca nowy dworzec dla busów kursujących do/z Krakowa
Chcą odpraw, które pozwolą im przetrwać do emerytury
Dobre, bo wiosenne warunki turystyczne w Tatrach
PKS Starachowice wystąpiła o dofinansowanie tras do Lipia i Rudnika
W Łodzi powstanie 200 km ścieżek rowerowych
Aż 5 kazimierskich restauracji znalazło się w nowym "Lukullusie"
American Airlines z powodu kontroli odwołuje loty
Hiszpania: z powodu strajku linie Iberia odwołają 400 lotów
Wspólna inicjatywa turystyczna Rosji i USA
Tradycyjne linie lotnicze coraz dostępniejsze dla pasażerów?
Dobry wynik finansowy Rainbow Tours za ostatni kwartał 2007 roku
Rosjanie mają wyjątkowo długi weekend - aż 10 pierwszych dni stycznia
