TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim

Za parę dni wieś Dąbki zostanie uzdrowiskiem. Może będzie nawet jedynym, ponieważ pozostałe nie spełniają wymogów nowej ustawy. O przyznanie statusu uzdrowiska starała się Jadwiga Gosiewska z pomocą syna Przemysława Gosiewskiego.


Już teraz Jadwiga Gosiewska wraz z synem zapewniła trzem sanatoriom w Dąbkach stałych klientów, których będzie opłacał NFZ.

Gosiewska walkę o przyznanie Dąbkom statusu uzdrowiska rozpoczęła w momencie, gdy PiS doszedł do władzy. Matka wicepremiera Gosiewskiego w gminie Darłowo jest od kilku lat lekarzem pediatrą, ordynatorem jednego z trzech sanatoriów oraz szefową Ekologicznego Klubu Obywatelskiego "Czuwanie".

Z początku wydawało się, że Dąbki nie mogą być uzdrowiskiem, ponieważ nie posiadają żadnych złóż leczniczych, co jest podstawowym do tego warunkiem. Gosiewska chciała, aby Ministerstwo Zdrowia za takie złoża uznało również "aerozol morski", czyli krople morza porywane wiatrem. Jednak latem ubiegłego roku usłyszała ministerialne "nie". Wówczas w Dąbkach rozpoczęły się podziemne wiercenia w poszukiwaniu innych surowców. Wiosną tego roku znaleziono lecznicze borowiny. W sierpniu Państwowy Zakład Higieny potwierdził ich korzystne właściwości dla zdrowia, a na początku września Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję "o możliwości prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze sołectwa Dąbki". Decyzję tę musi jeszcze podpisać premier. Jadwiga Gosiewska poinformowała - Ma to zrobić w przyszłym tygodniu. Zachwala też dąbkowskie borowiny - Są dobre na wszystkie dolegliwości narządów ruchu, kręgosłupa, bioder, poprawiają też krążenie, są wskazane dla cukrzyków.

Wraz z wnioskiem o przyznanie statusu uzdrowiska, Dąbki, jako pierwsza miejscowość w Polsce, złożyły w ministerstwie operat uzdrowiskowy, który został przyjęty. Do sporządzenia tego dokumentu, który zawiera między innymi potwierdzenie leczniczych właściwości złóż oraz podział miejscowości na strefy ochrony środowiska i kuracjuszy, zobowiązuje ustawa z 2005 roku. Jeśli uzdrowiska nie przygotują operatu do lipca 2008 roku stracą możliwość leczenia uzdrowiskowego. Wówczas lekarze nie będą mogli kierować do ich sanatoriów pacjentów, którzy są opłacani przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Oznacza to wielkie straty finansowe. W bieżącym roku na leczenie sanatoryjne, NFZ zaplanowało wydać 379 mln zł.

Paweł Trzciński, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia przyznał - Dąbki okazały się po prostu najlepsze, żadne inne uzdrowisko w Polsce nie ma operatu. Nie wiem, dlaczego tak z tym zwlekają. Chyba nie traktują zbyt poważnie wymaganego w ustawie terminu. Myślą, że nawet jak nie złożą operatu na czas, to będzie można to jakoś załatwić. Zapewniam: przekroczenie terminu wywoła przewidziane ustawą konsekwencje.

Robert Wójciak, wiceburmistrz Rabki-Zdrój poinformował - Wszystkie uzdrowiska pracują nad swoimi operatami, rozmawialiśmy o tym niedawno na zjeździe Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Sporządzenie ich wcześniej nie było możliwe, bo dopiero 17 lipca ministerstwo wydało obwieszczenie z listą instytucji, które mają prawo potwierdzać właściwości zdrowotne złóż w uzdrowiskach. Dodaje - Obwieszczenie weszło w życie 30 lipca bieżącego roku. Dąbki pozytywną opinię uzyskały już dzień później. - To niemożliwe! Tempo wyjątkowo ekspresowe, będę musiał to sprawdzić.

Największą przeszkodę w realizacji zapisów ustawy stanowi konieczność wyznaczenia trzech stref ochronnych. W najlepiej chronionej strefie A aż 75% powinny zajmować tereny zielone bez domów mieszkalnych, zakładów i stacji benzynowych. Znane uzdrowiska, jak: Rabka, Świeradów, Augustów, Muszyna i Ciechocinek mają z tym problem. Najprawdopodobniej będą musiały zmienić plany zagospodarowania przestrzennego, a nawet wyburzyć niektóre budynki. Dąbki tego kłopotu nie mają. Jest to mała wieś i w strefie A udział terenów zielonych nawet przekracza 75%.

Franciszek Kurpacz, wójt Darłowa jest dumny z osiągnięć Dąbek. Wyznał - Jestem wdzięczny panu wicepremierowi Gosiewskiemu za to, co dla nas w tej sprawie zrobił. Naprawdę bardzo nam pomógł. Jadwiga Gosiewska dodaje - Mój syn czuwał nad tą sprawą, ale był bardzo wymagający. Podkreślał, że wszystko musi być przeprowadzone zgodnie z prawem.

Kurpacz podkreślił - Ja to nawet panu wicepremierowi za tę sprawę mogę z miejsca przyznać tytuł honorowego obywatela gminy.

Natomiast Halina Klińska, burmistrz Łeby, która już od dwóch lat stara się o status uzdrowiska wyznała - Podziwiam i gratuluję Dąbkom sprawności. Ja, niestety, takich układów w rządzie nie mam.

Premier Gosiewski przeforsował również pomysł budowy peronu we Włoszczowie w województwie świętokrzyskim, skąd jest posłem. Ekspres z Warszawy do Krakowa ma tam swój jedyny przystanek. Uruchomiony specjalnie z tej okazji pociąg z Częstochowy do Warszawy zostanie zlikwidowany, ponieważ nie jest rentowny.

Gosiewski wspiera również pomysł budowy międzynarodowego lotniska w Obicach pod Kielcami. Województwo chce na tą inwestycję dotację z Unii Europejskiej, jednak Bruksela uważa, że lotnisko to nie ma sensu ekonomicznego i nie chce dać na nie pieniędzy. Efektem jest opóźnienie całego programu dotacji unijnych dla województwa świętokrzyskiego na kwotę 725 mln euro.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Dąbki uzdrowisko miejscowość uzdrowiskowa Jadwiga Gosiewska Przemysław Gosiewski sanotorium leczenie borowina złoża lecznicze Ministerstwo Zdrowia operat uzdrowiskowy Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ Paweł Trzciński Rabka Zdrój Świeradów Zdrój Augustów Muszyna Ciechocinek Robert Wójciak strefy ochronne Franciszek Kurpacz Halina Klińska Łeba uzdrowiskiem darłowo sanatoria uzdrowiska sanatorium w dębki dabki


Komentarze:

  • Uzdrowisko Dąbki 

   [2007-09-14 15:26 89.78.199.*]

   Dodatkowymi atrakcjami będzie pomnik hetmana "Kmicica" Gosiewskiego i przystanek, gdzie tramwaje ze Szczecina i Poznania będą się zatrzymywać...   odpowiedz »

   • oaza dąbek plac budowy 

    [2010-08-27 13:00 80.54.90.*]

    jak ktoś lubi taplanie w błocie i plac budowy i ośrodek bez miejsca na uprawianie jakichkolwiek gier ,zabaw itd to tylko oaza dąbek   odpowiedz »

    • oaza dąbek 

     [2011-08-14 22:32 83.10.11.*]

     Byliśmy tam z dziećmi, super miejsce, fantastyczny plac zabaw. jeszcze tem wrócimy.   odpowiedz »

    • oaza dąbek plac budowy 

     [2012-08-20 19:06 188.47.139.*]

     Właśnie wróciliśmy z pobytu w Oaza Dąbek. Domki czyściutkie, bardzo przyjemna atmosfera. Przed domkiem trawnik z placem zabaw i parking ( żadnego błota ). Miejsce super, cisza i spokój. Właściciele bardzo sympatyczni i służą pomocą.
     Na pewno jeszcze tam wrócimy. Wczasowicze z łódzkiego.   odpowiedz »

    • oaza dąbek plac budowy 

     [2012-04-17 16:13 212.160.172.*]

     my tam byliśmy w 2011 i było bardzo przyjemnie, szczególnie dla dzieciaków.super trawnik, żadnego błota.
     rodzice   odpowiedz »

    • oaza dąbek plac budowy 

     [2013-07-11 11:46 83.23.197.*]

     Ja spędziłam w tym ośrodku świetne wakacje. Coś na co czekałam cały rok. Ośrodek zadbany, domki czyste, zrelaksowałam się w końcu. Morze zawsze działa na mnie kojąco i sam ośrodek też mnie zadowolił   odpowiedz »

     • oaza dąbek plac budowy 

      [2013-08-30 10:08 83.23.197.*]

      Oaza Dąbek okazała się w tym roku strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi urlop. Nowe domki, niezły plac zabaw dla dzieci, oraz atrakcyjna okolica z jazdą konną włącznie.   odpowiedz »

    • oaza dąbek plac budowy 

     [2013-09-04 13:41 83.11.136.*]

     Byłam tam w tym roku (2013) i jestem zachwycona tym miejscem.   odpowiedz »

    • oaza dąbek plac budowy 

     [2013-09-19 11:46 83.20.143.*]

     Ośrodek przeszedł moje oczekiwania. Na stronie internetowej zdjęcia mnie nie zachwycały, ale rzeczywistośc okazała sie o wiele lepsza. Byłam zadowolona z warunków. bardzo bałam się, że w drewnianych domkach będzie dużo pająków. Nie znalazłam żadnego! Do plaży niezbyt daleko, a Dąbki sa świetna miejscowościa na odpoczynek nad morzem!   odpowiedz »

   • domki Oaza Dąbek 

    [2011-08-22 14:26 212.160.172.*]

    Jesteśmy mile zaskoczeni pobytem w tym ośrodku. Rewelacyjne miejsce dla dzieciaków, duży trawnik do wykorzystania na rekreacje. cisza i spokój, fajne czyste domki.   odpowiedz »

  • Uzdrowisko Dąbki 

   [2007-09-14 16:52 83.18.14.*]

   nie dąbki a dębki   odpowiedz »

   • Uzdrowisko Dąbki 

    [2008-06-09 20:17 212.182.80.*]

    jest miejscowość dąbki i dębki.   odpowiedz »

  • Uzdrowisko Dąbki 

   [2007-09-14 14:46 213.158.196.*]

   no co? SOLIDARNE PAŃSTWO!!! wszyscy płacimy solidarnie za wybryki rządzących...a na marginesie- TANIE PAŃSTWO - to też dobrze działa bo spotkałem w wakacje Gosia z żoną na wakacjach - do dyspozycji dwóch borowików i rządowa BMKa...ale chyba się należy TAKIM włodarzom??!!   odpowiedz »

  • Uzdrowisko Dąbki 

   [2007-09-15 07:10 83.5.128.*]

   jak widać w czasach PiS "układ" działa bez zarzutu. Twórczo rozwinięty przez ludzi pokroju "post-hetmana" i pod wysokim patronatem Braci.krzysztof   odpowiedz »

  • Uzdrowisko Dąbki 

   [2007-09-24 11:42 212.2.99.*]

   trzeba przyznać, że Gosio świetnie sobie radzi z załatwianiem swojej prywaty. Być może akurat Dąbki na tym skorzystają... Ale po co komu lotnisko międzynarodowe w jakiejś wsi, o której nikt nie słyszał?? Niech nam lepiej w Łodzi porządne zrobią...   odpowiedz »

  • Uzdrowisko Dąbki 

   [2007-10-07 22:27 83.21.16.*]

   To piękne, że miejscowość Dąbki stanie się uzdrowiskiem. Mieszkam tutaj i choć byłem w wielu starych uzdrowiskach nigdzie nie czułem się lepiej!   odpowiedz »

  • Dąbki będą miejscowością Gosiewskim 

   [2007-10-08 05:21 89.78.199.*]

   W niedzielę oglądałem fragment - przepraszam za określenie - "partaitagu" Gosia w Kielcach.
   Małolaty jako dekoracje, zorganizowane śpiewy i okrzyki
   No i obietnice - że po peronie we Włoszczowej nawet Bałtyk w świętokrzyskiem zrobi...
   A jesli w wyborach to pomoże, to z Pomorza Dąbki przeniesie pod Łysą Górę - z całym żywym inwentarzem...
   Ja wiem, iz nie nalezy się naśmiewać z osób niepełnosprawnych fizycznie lub umysłowo - ale on mysli ze nami rządzi!!!!
   Że może w swoim okręgu wyborczym nie tylko Bałtyk urządzić, lecz i Tatry tam przenieść, razem z Uniwersytetem Jagiellońskim i Gdańskim
   Ja lubię ziemie świętokrzyską - zawsze zachwycony wędruję drogsmi pod Łysogórami, podziwiając ile Puszczy Jodłowej zachowało się choćby w dawnych chatach, nie niszczonych, nawet gdy obok nowoczesne domy są stawiane. Jako warszawiak wywodzący się z Zagłębia własnymi nogami poznałem ten region. Z którego mój dziadek kiedyś do Sosnowca pieszo wędrował, by po 40 latach pracy w kopalni sztygarem zostać.
   Więc szlak mnie trafia, gdy jakiś facet z desantu politycznego w Kielcach mówi MY - bo jakąś limuzyną, "dupowozem" parę razy do Kielc go zawieziono   odpowiedz »

  • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

   [2010-06-26 20:28 83.23.159.*]

   Bardzo przyjemnie było w tym uzdrowisku naprawde przyjemnie będziemy wspominać te wakacje a zarazem wypoczynek rehabilitacyjny

   http://www.morzepokoje.pl/oferta/76.bursztyn-spa-%26-wellness-centrum-rehabilitacyjne-   odpowiedz »

  • JA ZACHĘCAM NA PRZYJAZD DO ZACISZA  

   [2010-07-09 12:01 80.54.90.*]

   takiej ciszy spokoju i takich rewelacyjnych domków nie spotkaliśmy a jak śpiewa pan sztur że wszyscy śpiewać mogą i tak jest z pisaniem tacy są moi rodacy to jest typowa polska demokracja problem to segregacja śmieci i te de ................ pozdrowienia dla pana jerzego   odpowiedz »

  • Uzdrowisko Dąbki - problemy????? 

   [2008-04-08 12:19 217.99.20.*]

   To co przeczytalam, to jakas fata morgana. W 2002 r. osobiscie robilam opracowanie z uzasadnieniem, ze Dabki jak najbardziej moga byc uzdrowiskiem m. innymi bo posiadaja zloza borowinowe. I takie opracowanie zamowil w Izbie Gospodarczej "Uzdrowiska Polskie", ktorej bylam prezesem wlasnie pan wojt Darlowa Franciszek Kupracz. Opracowanie otrzymal /dziwym trafem byl to tez okres wyborow!/, -zostal wybrany na nastepna kadencje wojtowania i sprawa zostala schowana do szuflady.
   Prezesi /Argentyt, Cegielski, Geovita/ obiektow sanatoryjnych walczyli, aby Dabki staly sie uzdrowiskiem. Spotykalam sie z nimi i mialam wiedze, jakie to dla nich bylo wazne.
   Jestem w szoku, czytajac jaka to walka odbywala sie w sprawie nadania statusu uzdrowiska Dabkom.
   Pan Pawel Trzcinski ma mala wiedze na temat operatow, bo chociazby posiada go Krasnobrod, nie wspomne o innych, ustawa natomiast nakazuje aktualizacje, gdyz wczesniej one byly bezterminowo przyznawane /chyba, ze byly jakies zastrzezenia - w podanym terminie nalezalo je usunac/.
   Znow w kampanii wyborczej Dabki odegraly wazna role!!!, ale szczesliwie tym razem zakonczylo sie szczesliwie dla samych Dabek.
   Takze pocieszam pania Haline Klinska - nie trzeba miec zadnych "plecow". Po prostu nalezy zamowić wykonanie operatu uzdrowiskowego u wlasciwej osoby. I jesli nie ma przeciwwskazan / a Leba nie ma/ to nie ma problemu.   odpowiedz »

  • Ostrzegamy przed wynajmem kwater u SZYMACHY w Dąbkach 

   [2010-08-25 18:15 81.210.111.*]

   Ostrzegamy przed wynajmem kwater w Dąbkach u Józefa Szymachy! Rezerwując proś o potwierdzenie na piśmie! My zarezerwowaliśmy 2 tygodnie. Właściciel zapewnił nas, że dzieci do lat 3 pobyt mają gratis, na miejscu jest internet, kablówka, a za jedzenie zapłacimy 25zł. za obiady, kolacje i śniadania. Na miejscu okazało się, że pokój jest inny niż na zdjęciu, warunki inne, kwota za wynajem wyższa, dzieci poniżej 3 lat dodatkowo płatne 50zł., netu ani kablówki nie ma, kwota 25zł. to tylko obiadokolacja o 16 a dodatkowo Marta - córka właściciela - powiedziała nam: "w dupie mamy klientów, którzy już przyjechali. Zaraz będą następni". I nas wyrzucono po tygodniu nie zważając na to, iż mieliśmy rezerwację na 2 tyg. Żona Szymachy jest arogancka, chamska i nieprzyjemna. Znajomych wyrzucili po 3 dniach, twierdząc, że pokój jest już wynajęty dla kogoś innego! W bezczelny sposób straszy sądem, twierdząc, że ma syna adwokata, podczas gdy ma tylko 3 córki i jednego zięcia lekarza (jak się okazało kiepskiego). Ostrzegamy, szkoda nerwów i kasy. Takiego chamskiego zachowania i brak szacunku dla wczasowiczów nigdy byśmy się nie spodziewali!   odpowiedz »

   • Ostrzegamy przed wynajmem kwater u SZYMACHY w Dąbkach 

    [2010-09-08 19:16 95.40.100.*]

    Pani Joanno Michorzewska!!!!,
    Zwracam się bezpośrednio do Pani, bo dobrze wiemy, że autorką tego tekstu jest właśnie Pani.
    Bardzo dobre kłamstwo z Pani strony ale niestety jak ktoś wymyślił sobie wczasy za darmo i w takich cenach jak tu Pani opisała to być może Pani nie miała trafić do nas. Ceny jakie obowiązywały u nas na ten rok to 55 zł za miejsce + 25 zł obiadokolacja i może to Pani potwierdzić każdy kto u nas przebywał. Pani chciała pokój 3 osobowy i za tyle miejsc miała Pani płacić. Internet nie jest w naszej ofercie a była Pani poinformowana że gdyby był Pani Pilnie potrzebny to udostępnimy swój prywatny komputer (co zresztą uczyniliśmy). Gdyby miała Pani choć trochę godności to nie wypisywała by Pani tych bzdur a słów które padły z Pani ust odnośnie wczasowiczów nie przypisała by Pani mi!!!! Ponadto lekarz którego Pani określiła jako kiepskiego a z którym nie miała Pani ani razu styczności dostał nagrodę w czercu 2010 w plebiscycie na lekarza roku Wydaje mi się że powinna Pani przeprosić doktora, bo jestem pewna, że jest jednym z lnajlepszych lekarzy w Polsce. Po tygodniu opuściła Pani pokój gdyż moja droga Pani nikt do ostatniej chwili nie czeka na decyzję jaśnie ciągle niezadowolonej i niezdecydowanej Pani co do długości pobytu. Zapłaciła Pani za tydzień i to określiło długość Pani pobytu. A tej chamskiej żonie Szymachy jak to Pani określiła nie uisciła Pani nawet opłaty za wykupione wyżywienie. Więc oczerniając innych może należałoby opisać najpierw swoją postawę. Pokój Pani Joanno dostała Pani nie taki jak na zdjęciu gdyż wszystkich pokoi nie ma na fotografiach, pokój był większy z osobnym wejsciem żeby było Pani wygodniej z dwójką dzieci i dużym zielonym placem z grillem osobną ławką i stolikiem. Ja nie mając nic do ukrycia i odpisując na Pani pomówienia w przeciwieństwie do Pani podpisuję się imieniem i nazwiskiem - Marta Żuchowska.   odpowiedz »

  • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

   [2010-08-26 11:28 80.54.90.*]

   parę dni temu bylismy w zaciszu piękne domki fantastyczny wypoczynek bardzo polecamy dzięki wielkie pozdrowienia dla PANA JURKA do zobaczenia w przyszłym roku MAREK MARIA I DZIECIAKI   odpowiedz »

  • SZCZERZE POLECAM ZACISZE  

   [2010-09-02 09:42 80.54.90.*]

   to były czwarte domki w jakich bylismy szczerze mogę powiedzieć że były najlepsze i dodam że własciciel gdy się dowiedział jak dzwoniłam z koszalina jak dojechać do zacisza bo jechałam z dziećmi pociągiem pan jerzy poprosił że jak będziemy przed dąbkami dać znać to wyjedzie po nas na przystanek to bardzo uczynny człowiek serdecznie go pozdrawiamy i do zobaczenia w przyszłym roku   odpowiedz »

  • [usunięto] 

   [2008-08-04 22:05 89.229.158.*]

   [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

   • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

    [2010-07-28 14:32 80.54.90.*]

    przedwczoraj wyjechaliśmy z zacizsa jest tam kapitanie bardzo polecamy to ciche i urokliwe miejsce władysław ala i dzieci   odpowiedz »

   • OSTRZEGAMY PRZED KWATERAMI U SZYMACHY 

    [2010-08-25 18:15 81.210.111.*]

    Ostrzegamy przed wynajmem kwater w Dąbkach u Józefa Szymachy! Rezerwując proś o potwierdzenie na piśmie! My zarezerwowaliśmy 2 tygodnie. Właściciel zapewnił nas, że dzieci do lat 3 pobyt mają gratis, na miejscu jest internet, kablówka, a za jedzenie zapłacimy 25zł. za obiady, kolacje i śniadania. Na miejscu okazało się, że pokój jest inny niż na zdjęciu, warunki inne, kwota za wynajem wyższa, dzieci poniżej 3 lat dodatkowo płatne 50zł., netu ani kablówki nie ma, kwota 25zł. to tylko obiadokolacja o 16 a dodatkowo Marta - córka właściciela - powiedziała nam: "w dupie mamy klientów, którzy już przyjechali. Zaraz będą następni". I nas wyrzucono po tygodniu nie zważając na to, iż mieliśmy rezerwację na 2 tyg. Żona Szymachy jest arogancka, chamska i nieprzyjemna. Znajomych wyrzucili po 3 dniach, twierdząc, że pokój jest już wynajęty dla kogoś innego! W bezczelny sposób straszy sądem, twierdząc, że ma syna adwokata, podczas gdy ma tylko 3 córki i jednego zięcia lekarza (jak się okazało kiepskiego). Ostrzegamy, szkoda nerwów i kasy. Takiego chamskiego zachowania i brak szacunku dla wczasowiczów nigdy byśmy się nie spodziewali!   odpowiedz »

    • OSTRZEGAMY PRZED KWATERAMI U SZYMACHY 

     [2010-09-11 14:05 95.41.62.*]

     Pani Joanno Michorzewska!!!!, Zwracam się bezpośrednio do Pani, bo dobrze wiemy, że autorką tego tekstu jest właśnie Pani.
     Bardzo dobre kłamstwo z Pani strony ale niestety jak ktoś wymyślił sobie wczasy za darmo i w takich cenach jak tu Pani opisała to być może Pani nie miała trafić do nas. Ceny jakie obowiązywały u nas na ten rok to 55 zł za miejsce + 25 zł obiadokolacja i może to Pani potwierdzić każdy kto u nas przebywał. Pani chciała pokój 3 osobowy i za tyle miejsc miała Pani płacić. Internet nie jest w naszej ofercie a była Pani poinformowana że gdyby był Pani Pilnie potrzebny to udostępnimy swój prywatny komputer (co zresztą uczyniliśmy). Gdyby miała Pani choć trochę godności to nie wypisywała by Pani tych bzdur a słów które padły z Pani ust odnośnie wczasowiczów nie przypisała by Pani mi!!!! Ponadto lekarz którego Pani określiła jako kiepskiego a z którym nie miała Pani ani razu styczności dostał nagrodę w czercu 2010 w plebiscycie na lekarza roku Wydaje mi się że powinna Pani przeprosić doktora, bo jestem pewna, że jest jednym z lnajlepszych lekarzy w Polsce. Po tygodniu opuściła Pani pokój gdyż moja droga Pani nikt do ostatniej chwili nie czeka na decyzję jaśnie ciągle niezadowolonej i niezdecydowanej Pani co do długości pobytu. Zapłaciła Pani za tydzień i to określiło długość Pani pobytu. A tej chamskiej żonie Szymachy jak to Pani określiła nie uisciła Pani nawet opłaty za wykupione wyżywienie. Więc oczerniając innych może należałoby opisać najpierw swoją postawę. Pokój Pani Joanno dostała Pani nie taki jak na zdjęciu gdyż wszystkich pokoi nie ma na fotografiach, pokój był większy z osobnym wejsciem żeby było Pani wygodniej z dwójką dzieci i dużym zielonym placem z grillem osobną ławką i stolikiem. Ja nie mając nic do ukrycia i odpisując na Pani pomówienia w przeciwieństwie do Pani podpisuję się imieniem i nazwiskiem - Marta Żuchowska.   odpowiedz »

     • OSTRZEGAMY PRZED KWATERAMI U SZYMACHY 

      [2013-07-17 18:55 62.21.57.*]

      Hallo. Bardzo polecam to miejsce z uwagi na: wysoką kulturę osobistą właścicieli i ich rodziny, dbałość o wysoki standard usług, wyjątkowo smaczną kuchnię Pani Ewy i wiele innych okolicznych atrakcji, nie zapominając o zdrowotnym klimacie. Krótko mówiąc niewiele jest takich miejsc na naszym wybrzeżu. Wojciech z Wiktorią z Poznania z pozdrowieniami i podziękowaniem za serdeczną rodzinną atmosferę .   odpowiedz »

    • OSTRZEGAMY PRZED KWATERAMI U SZYMACHY 

     [2011-09-11 14:57 89.73.84.*]

     NIE ZGADAZAM SIĘ Z OPINIĄ .
     Właśnie wróciliśmy z nad morza i mieliśmy tą przyjemność przebywać u państwa Szymachy w Dąbkach na ul.Sztormowej.
     Bardzo mili państwo wszytsko w jak najlepszym porządku, ładne przytulne pokoje , internet , kablówka do dyspozycji plac zabaw ,grill, sprzęt turystyczny,oraz bardzo dobre obiady od pani Ewy.
     Napewno tam wrócimy i z pełna odpowiedzialnoscią moge polecic każdemu noclegi u SZYMACHY.   odpowiedz »

   • [usunięto] 

    [2008-11-06 14:59 83.29.97.*]

    [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

    • [usunięto] 

     [2010-06-26 20:23 80.54.90.*]

     [wypowiedź została usunięta]   odpowiedz »

    • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

     [2009-07-10 13:13 62.29.165.*]

     Wszystko to co jest napisane to prawda! Właśnie wróciłem -byłem tam 2 tygodnie z rodzią i z ręka na sercu napisze wam że w róznych miejscach byłem przez tyle lat ale to co widziałem to...sięga dna.
     Domki są ok. nie ma parkingu a wiec samochody stoja za ośrodkiem!
     Wszystko da sie zrozumiec ale postepowanie tego pana to smiech!
     Napisze wam czego nie można było - gril tylko do 22 !!! nie mozna grac w piłke z dzieckiem bo trawnik !!!- przypominam że nie w piłke nożną ale taka piłka plazowa i to nie dołem a góra!
     Śmieci tylko raz na 3 dni trzeba wynosić do smietnika ( jego ) bo jak wiecej razy to kazał....cytat: jak pan będzie na plaże to tam jest duzo smietników to pan tam zaniesie !!! ?!?!?
     Cytat 2 : mam prośbe - prosze tak czesto sie nie myć i uważac jak leci woda np:prosze zakrecac wode jak pan stoi pod prysznicem i sie mydli a pózniej odkrecac bo duzo wody pan leje ?!?!?! total szok!!!
     Moge tak jeszcze wiele sut.napisac ale jak sobie przypominam to mnie krew zalewa-POJECHAŁEM CAŁA RODZINA W 4 OSOBY I ZAMIAST SPOKOJU TO TEN SMIESZNY WŁAŚCIECIEL TYLKO CZŁOWIEKA DENERWOWAŁ . JEŚLI CHCECIE JECHAC I MIEC ZŁE WSPOMNIENIA I NERWY TO ZAPRASZAM DO TEGO PANA.
     NA KONIEC ZOSTAWIŁEM NAJLEPSZE-jak ty byś sie czuł jak wracasz z plaży i idziesz do swojego domku a z twojego domku wychodzi tzn.otwiera drzwi pan właściciel usmiechniety i beszczelnie mówi ze chciał zobaczyc czy czasem woda nie cieknie ?!?!?! co wy na to ?
     przepraszam ale brak mi słow jak sie poczułem !
     WIDZE ZE PANA WŁASCICIELA NORMA JEST TZN: WOŁANIE NA KONIEC JESZCZE OPŁATY NIBY ŻE ZA MAŁO JA ZAPŁACIŁEM -TOTALNY CWANIAK . ŻYCZE UDANYCH WAKACJI ! JA JUZ JE MIAŁEM :( I ŻLE WSPOMINAM.   odpowiedz »

     • ZGŁOSZENIE KRADZIEŻY 

      [2010-08-15 14:36 79.163.122.*]

      Najwyraźniej jeszcze nikt nie zgłosił, że podczas nieobecności coś mu zginęło z domku. Pewnie dopiero wtedy właściciel zastanowiłby się czy warto sprawdzać wycieki.   odpowiedz »

     • DĄBKI ZACISZE BARDZO POLECAMY 

      [2010-08-30 13:30 80.54.90.*]

      zapomniała pani że jest pani u kogoś a nie u siebie i doskonale że człowiek dba o to aby pani po powrocie do domku miała gdzie być a nie martwiła sie że spać przyjdzie w zalanym domku   odpowiedz »

     • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

      [2009-08-13 13:23 80.54.90.*]

      Witam,
      ja również mam wątpliwą przyjemność mieszkania w domkach Zacisze. Właściciel wygląga jak Kojak, chodzi i szpieguje, mojemu synowi zabronił biegać po kałużach bo narobi dołków, a poza tym chodzi i ciągle coś wymyśla i szuka dziury w całym. Domki to oficjalnie teren budowy bo wisi jeszcze tablica budowlana, tylko dlaczego w takim razie mieszkają tu ludzie, chyba to wszystko po to żeby nie płacić podatków.
      Urlop tutaj to nerwówka i nic więcej. Jeśli chcecie uniknąć "UDANEGO URLOPU" to nie dzwońcie pod nr tel tego pana 0 692 20 11 82.   odpowiedz »

      • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

       [2009-08-25 20:30 83.23.73.*]

       Witam ja również byłąm z mężem i 2-ą dzieci w lipcu 2009 w Dąbkach.
       Naprawdę jeździliśmy przez wiele lat w różne miejsca ale takego właściciela nigdy nie spotkaliśmy. Po prostu po naszym wejściu zaledwie do domku kazał nam odrazu płacić za cały pobyt mimo tego,iż oczywiście zapłaciliśmy wcześniej zaliczkę i w ogóle ciągle się o wszystko czepiał i szpiegował. Raz z powodubraku suszarek rozwiesiłam sobie sznurek aby powiesć ręczniki na tarasie to przybiegł zaraz i nakazał natychmiast zdjać te sznurki bo wygląda jak u cyganów. Nawet pojechał do marketu i zakupił suszarki hi hi. I nie kazał zmywać pod bierzącą wodą i w ogóle św.........r jakich mało.
       Przestrzegam niech tam nikt nie jeździ bo do morza daleko, na ośrodku ciągłe błoto i facet war.........................t   odpowiedz »

       • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

        [2010-08-16 13:24 80.54.90.*]

        my w tej chwili jesteśmy wzaciszu i jesteśmy bardzo zadowoleni a ty kobieto powinnaś jezdzić na pole namiotowe a nie do fajnych domkow   odpowiedz »

       • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

        [2010-08-18 18:45 80.54.90.*]

        czytamy te dziwne wypowiedzi jest nas 12 tu mamy trzy domki jest tu fantastycznie i bardzo serio polecamy wszystkim zacisze   odpowiedz »

     • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

      [2009-10-12 17:49 89.108.202.*]

      witam wszystkich
      w zaciszu byłem razem z rodziną na przełomie lipca i sierpnia i jak czytam te opinie to wydaje mi się, że byłem w innym ośrodku. od kilku lat wakacje spędzam zawsze w domkach i te w dąbkach były jak dotąd najbardziej luksusowe w jakich mieszkałem. właściciel, pan Jurek to bardzo sympatyczny i pomocny człowiek. stwierdzenia, że kazał wynosić śmieci na plażę to jakaś bzdura, mnie prosił żeby butelki od napojów wynosić do specjalnych koszy na plastiki, które gmina ustawiła w całym miasteczku. mieszkam w Poznaniu i tam takie kosze są od lat i nikt się na to nie obraża.
      mogę z czystym sumieniem polecić ten ośrodek, moje dzieci i żona były zachwycone co jest dla mnie najważniejsze a co do pisania, że właściciel nie pozwala wywieszać sznurków i suszyć bieliznę to też uważam że wygląda to jak cygański obóz :-)   odpowiedz »

    • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

     [2009-07-10 13:20 62.29.165.*]

     Proszę to co napisałem umiescic na tej stronie-dziekuje!   odpowiedz »

   • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

    [2009-04-30 09:30 87.205.36.*]

    Ja z rodziną spędziłem bardzo miło czas w ośrodku zacisze, wszystko nowe pachnące, część domków była kończona ale nie przeszkadzało to szczególnie, bardzo fajna miejscowość, polecam
    jarek   odpowiedz »

   • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

    [2009-10-31 01:51 89.78.179.*]

    Wszystko co napisal ten czlowiek jest juz nieaktualne.
    Bylem tam w sierpniu 2009. Bylo super.
    W 2008 roku facet dopiero budowal domki.
    Wlasciciel jest dosc oryginalny, ale spoko.   odpowiedz »

    • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

     [2010-06-19 23:22 195.69.80.*]

     Witam,
     Przestrzegamy przed domkami Zacisze w Dąbkach, facet uciążliwy, wszystko i wszystkich kontroluje, wchodzi do domków bez pytania i zgody podczas nieobecności wczasowiczów. Niewiadomo co tam w ogóle wolno robić ? Chyba tylko chodzić na palcach. Nie prać, nie myć sie za dużo, nie suszyć ręczników na tarasie. Wszystko mu przeszkadza, dzieci, hałas, za dużo śmieci, konrolowanie w kuchence podczas gotowania. Facet na pewno nie na wakacje, domki ok i tylko tyle, cała reszta fatalnie. SZCZERZE odradzamy, szkoda kasy.   odpowiedz »

     • Dąbki Zacisze 

      [2010-08-14 20:36 94.254.206.*]

      Witam. Podzielamy opinię nt. Zacisze (domki w Dąbkach). Właściciel był tak uciązliwy (używając dyplomatycznego jezyka), że powinien płacić klientom za pobyt w tym miejscu. W opisie tego miejsca jest napisane m.in., że parking jest bezpłatny ... Szkoda tylko że nie zawsze mozna parkować:), ponieważ trawnik się niszczy. Dużo by pisać ale szkoda czasu na tego pseudo właściciela, który nie ma zielonego pojęcia kto to jest wczasowicz i na czym polega wypoczynek. Do wątku [...] za dużo smieci - dodał bym, że są niesegregowane :) Najgorsze miejsce w jakim byliśmy. W skrócie MASAKRA. ODRADZAMY!!!   odpowiedz »

      • Dąbki Zacisze podziękowanie za wakacje 

       [2010-08-27 12:40 80.54.90.*]

       dziękujemy za pobyt pozdrawiamy pana jurka i do zobaczenia w przyszłym roku niech pan się nie przejmuje tymi śmiesznymi wpisami   odpowiedz »

     • BARDZO POLECAMY ZACISZE  

      [2010-09-06 15:33 80.54.90.*]

      byliśmy wtym sezonie wzaciszu wynajmowaliśmy dwa domki i życzymy wszystkim tak udanych wakacji domki ekstra pogoda w lipcu dopisała pozdrowienia od paczki z krakowa dla pana jurka do zobaczenia w następne wakacje   odpowiedz »

    • Dąbki będą miejscowością uzdrowiskową dzięki... Gosiewskim 

     [2010-07-11 21:28 83.5.239.*]

     Witam. Przeczytałam te negatywne opinie i byłam w szoku, ale zadatek już dany więc trzeba jechać. A na miejscu wszystko w jak największym porządku. Jacy ludzie pisali te negatywy, jakie dwa kilometry do morza (chyba obwodnicą), jakie kaucje??? Nic z tych rzeczy, domki super, dodam bo na to nie zwraca się uwagi przy wyborze lokum, ale są ocieplone i podczas upałów jest w nich chłodno. Do morza prowadzi fajna droga i tu zachęcam rodziców z małymi dziećmi, zjazd nad morze jest specjalnie zrobiony dla wózków i można do samej wody dojechać. Jeżeli jesteś w porządku to właściciel też jest w porządku. Zachęcam do pobytu w tym uroczym miejscu:) Mroszczykowie   odpowiedz »

  • Uzdrowisko - 

   [2008-08-06 12:38 80.54.90.*]

   z tego pięknego uzdrowiska robi się zwykłe ściekowisko. co roku zamykane jest jezioro bukowo . wprowadzany jest zakaz kąpieli.powód- bakterie coli.
   czy naprawdę tak trudno złapać tego co wlewa ścieki do jeziora?
   dusia   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję