Ogłoszenia
Ogłoszenia
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
- SPECJALISTA DS. TURYSTYKI
Nowe przepisy dla pilotów i przewodników
W dniu 18 marca w życie weszło rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki dotyczące przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Nowe przepisy dotyczą konkretnie egzaminów.
Teraz przewodnik czy pilot, by uzyskać zaliczenie na egzaminie ustnym musi uzyskać co najmniej 9 pkt. (dotychczas było to 7). Czyli na każdym etapie egzaminu musi odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 60% pytań.
Zmianie uległy także zasady punktacji na teście pisemnym. Teraz można zdobyć 2 punkty, czyli zlikwidowano system zero - jedynkowy. Poza tym zwiększono liczbę godzin kursów i zmieniono ich zakres merytoryczny.
Pojawiły się też nowe zasady zdawania egzaminów językowych - trzeba będzie zdać test, potem wypowiedź pisemna i ustna. Inaczej będą też oceniane - wprowadzono próg 60%.
W starym rozporządzeniu był zapis, że w komisjach egzaminacyjnych nie mogą zasiadać osoby prowadzące szkolenie. Nowe przepisy złagodziły te restrykcje. W komisji nie zasiądą jedynie kierownicy kursów, wykładowcy będą mogli.
Ci, którzy rozpoczęli kursy przed wejściem rozporządzenia będą zdawać wg starych zasad egzaminacyjnych. Wprowadzono też przepisy przejściowe.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Tryb egzaminu dla pilotów i przewodników
[2011-04-01 14:45 212.126.10.*]
Mam pytanie. Kto to pisał? Bo o rozporządzeniu chyba słyszał , a na pewno go nie czytał. odpowiedz »
Tryb egzaminu dla pilotów i przewodników
[2011-04-01 14:47 212.126.10.*]
Rozporządzenie zawiera sporo "bardzo ciekawych" nowych pomysłów, których zastosowanie będzie pokutowało długo oj bardzo długo. Przepisy przejściowe sa tak skonstruowane że nie wiadomo do końca dla kogo je stosować i jak długo. odpowiedz »
Tryb egzaminu dla pilotów i przewodników
[2011-04-01 15:00 31.60.117.*]
Programy szkolenia przewodników górskich beskidzkich i sudeckich na I i II klasę są takie same. Aby coś takiego wymyślić trzeba chyba zostać 2 razy magistrem prawa studiując po drodze medycynę. odpowiedz »
Tryb egzaminu dla pilotów i przewodników
[2011-04-01 15:41 83.143.103.*]
Ciekawe dlaczego w ustawie nie uwzgledniono Dyrektywy UE 2006/123/EC dla pilotów udzielajacych informacji grupie w innych krajach Unii np: tam gdzie skutecznie działa miejscowa policja turystyczna. odpowiedz »
Tryb egzaminu dla pilotów i przewodników
[2011-04-01 19:07 77.112.196.*]
A na jakiej zasadzie działają przepisy przejściowe skoro była luka w regulacji od 17 grudnia 2010r. do 17 marca 2011r.? A co z kursami prowadzonymi w czasie tej luki prawnej? I kto odpowie za 3 miesiące spóźnienia?
Szkoda, że w Ministerstwie nie czytają komentarzy na tym serwisie. odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Darmowe szkolenia dla branży
Drogie Święta i Sylwester w
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Dział przewodnicy i piloci:
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Na czym powinien opierać się rozwój
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
Starsze aktualności:
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
W poniedziałek rozpoczynają się ferie
Rozmowy za granicą znowu tańsze
Które biura są najczęściej wyszukiwane?
Polscy agenci odbiegają strukturą sprzedaży od zachodnich standardów?
Dom morderczyni atrakcją turystyczną
Wyspy Kanaryjskie z Itaką - ktoś coś?
XIV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
Pełna lista nowych połączeń na lato
Polska Izba Turystyki i Michel de Blust: co wynikło z rozmów?
Piloci Air France będą strajkować
Blog skutecznym narzędziem marketingowym dla hotelarzy?
Problemy popularnej destynacji
Filipiny i Hawaje zagrożone tsunami
