Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Dlaczego cudzoziemcy nie odwiedzą Tybetu
Chińskie władze chcą, aby do Tybetu przyjeżdżało więcej turystów. Cel ma zostać osiągnięty dzięki budowie wielkiego parku rozrywki za 3 mln funtów.
Już niedługo na obrzeżach miasta Lhasa, stolicy Tybetańskiego Regionu Autonomicznego (kiedyś siedziba Dalajlamy) ruszą prace budowlane. Miasto zostanie powiększone o nową dzielnicę mieszkalną, handlową, no i - park rozrywki. Inwestycja ma pochłonąć 3 mln funtów.
Tematyczny park rozrywki zostanie poświęcony chińskiej księżniczce Wencheng, która była żoną króla Tybetu Songcena Gampo. W centrum powstanie również ośrodek edukacyjny, w którym turyści między innymi poznają sztukę i obyczaje tybetańskie. Według Ma Xinminga, wiceburmistrza miasta, ma to być "żywe muzeum" kultury tybetańskiej. Obiekt ma zostać ukończony w trakcie najbliższych 3-5 lat. Docelowo ma on przejąć część turystów z istniejących już atrakcji starej Lhasy.
Obecnie do Tybetu przyjeżdżają głównie turyści z wewnątrz państwa. W zeszłym roku odwiedziło go około 8,5 mln osób. Rząd chce zwiększyć tę liczbę w tym roku do 10 mln. Według prognoz na 2015 rok do Tybet przyjedzie 15 mln turystów.
Mieszkańcom Tybetu nie podoba się jednak projekt chińskich władz, które oskarżają między innymi o prześladowania religijne. Od marca 2011 roku miało miejsce kilku podpaleń słynnych dla turystów miejsc, między innymi buddyjskiego sanktuarium - świątyni Jokhang. Po tych wydarzeniach, rząd zakazał w maju odwiedzania tego regionu przez cudzoziemców.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Itaka: nocne spotkanie z
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Zamek Królewski na Wawelu podsumowuje
Jak sprzedają się przyszłoroczne oferty w
Enter Air podpisuje rekordową umowę z
Dział dostawcy/usługodawcy branży:
Oficjalny start sezonu
Zmiana sekretarza generalnego Światowej Organizacji
Dział centra informacji i promocji:
W Polsce podróże są
a&o Hostels promuje turystykę młodzieżową w
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Starsze aktualności:
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
OLT Express bez wpływu na Rainbow Tours
Kolejna wpadka - Lublin leży w Azji
Trzeci hotel sieci B&B w Polsce
Gdynia: powstanie prototyp podwodnego hotelu
Nowy obiekt w stolicy Dolnego Śląska
Turystyka winna rozkwita w Sandomierzu
Kraków: podróż z centrum do Balic coraz droższa
Nieznani sprawcy obrabowali szlak
Inspekcja Pracy oskarża, Sindbad się broni
Zmiana opłat za przeloty nad Syberią?
Nowy Dyrektor Generalny Wizz Air
