Nowe pole golfowe w Gdyni-Orłowie!

Na dwuhektarowej działce przy ul. Spółdzielczej w Gdyni - Orłowie powstaje pole do nauki gry w golfa. Golf Park Gdynia zostanie utworzony na terenie przyległym do lasu po zachodniej stronie torów kolejowych.


Jerzy Zając, dyrektor gdyńskiego magistratu wyjaśnia - Ogłosiliśmy przetarg na dzierżawę terenu, jedynymi chętnymi byli Krzysztof Piskorski i Dariusz Kowalski, którzy zaproponowali powstanie pola do nauki golfa. Wydzierżawiliśmy im grunt na 10 lat.

Wydzierżawiony teren jest bardzo dobrym miejscem na pole golfowe. Znajduje się przy lesie, ale jednocześnie przy drodze przelotowej Gdańsk - Gdynia oraz w pobliżu przystanku SKM Gdynia Orłowo.

Piskorski i Kowalski poinformowali, że nie będzie to pełnowymiarowe pole do gry, gdyż takie musiałoby mieć sto hektarów powierzchni. Inwestorzy planują utworzyć pole treningowe do nauki uderzeń. Miejsce do odbijania piłek zamierzają zadaszyć wiatą.

Na terenie przyszłego pola golfowego powstanie również budynek klubu golfowego o powierzchni 300 metrów kwadratowych z zapleczem gastronomicznym, wypożyczalnią sprzętu, salą dydaktyczną do nauki zasad gry i tarasem. Krzysztof Piskorski dodaje - W przyszłości znajdzie się tam również symulator do zimowej gry w golfa.

Cały teren został już obsiany trawą. Wkrótce ma zostać ogrodzony siatką wysoką na 10 m. W planach jest też budowa parkingu na 30 samochodów.

Łącznie wszystkie inwestycje mają kosztować ponad milion złotych.

Dariusz Kowalski wyjaśnia - To nieprawda, że golf jest sportem elitarnym i kosztownym. W wielu krajach Europy już dawno stał się sportem masowym, który nie świadczy o zasobności portfela, lecz o dbałości o kondycję fizyczną i zdrowy tryb życia. Naszą ofertę kierujemy głównie do ludzi młodych, którzy chcą nauczyć się gry. Planujemy współpracę ze szkołami, dla młodzieży przewidujemy zniżki. Za cenę porównywalną z biletem do kina czy aquaparku proponujemy sportowy relaks na świeżym powietrzu.

Za wypożyczenie kosza z 40 piłkami trzeba będzie zapłacić 10 złotych. Miesięczny karnet szkółki golfowej z instruktorem i wypożyczeniem sprzętu będzie kosztować 200 złotych. Kowalski dodał - Chcemy udowodnić, że uprawianie golfa nie jest kosztowniejsze od narciarstwa czy tenisa.

Otwarcie pola zaplanowano na czerwiec, natomiast budynek z zapleczem będzie gotowy jesienią.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij