Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Wychowawca/ 24-30.08
- Poszukiwany pilot - Warszawa 05.09.2026
- ITAKA - Specjalista d/s Turystyki Stalowa Wola
- Rainbow Tours - Doradca Klienta
- Przewodnik po Szwecji i Danii - Malmö, Lund,...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich
- PRZEWODNIK PO KARLSKRONIE I BLEKINGE - WSPÓŁPRACA...
- Poszukujrdz inwestora ?
- Przedstawiciel Handlowy ds. Wyjazdów Grupowych
- Prezenter Oferty - Salon Firmowy ITAKA
LOT stawia na ostrożną strategię
Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach wiceprezes LOT ds. handlowych Michał Fijoł zapowiedział, że w kolejnych latach będzie rozwijał linie turystyczne oraz czartery.
Dla LOTu zauważalnym jest fakt, że podczas, gdy ruch biznesowy zamarł i zwłaszcza w zakresie dużych firm bardzo daleko mu do powrotu do stanu sprzed pandemii, to w segmencie turystycznym i podróży indywidualnych dużo łatwiej o klienta. Także małe i średnie firmy wracają po woli do podróży.
W okresie pandemii transport towarów stał się dla LOTu kołem ratunkowym. Dzięki dużo większemu udziału przewozów cargo nasz narodowy przewoźnik (podobnie jak inne firmy lotnicze) mógł przetrwać czasy największych obostrzeń. Jednak sytuacja finansowa nie jest stabilna, wiceprezes nie chciał się jasno o niej wypowiadać:
Stąd, w tej chwili, jakieś stanowcze stwierdzenia co do finansów spółki byłyby nieodpowiedzialne. Bazowaliśmy zawsze w naszych pracach na najlepszych prognozach (...) i te prognozy miały niestety tę przypadłość, że się nie sprawdzały - to znaczy np. przewidywały, że ruch lotniczy będzie wracał stanowczo szybciej, a to się nie dzieje (...) O ile wróciła turystyka, w tej chwili po raz pierwszy - i to powoduje odrobinę optymizmu - bardzo powoli wraca ruch biznesowy: małe i średnie przedsiębiorstwa podróżują na poziomie 30-40 proc. roku 2019., duży ruch biznesowy, międzynarodowe korporacje, są na poziomie minus 90 proc. w stosunku do 2019 r., a więc daleko nam jeszcze do wcześniejszych poziomów. I zapewne jeszcze przez najbliższy podróżować nie będą - to wynika z naszych rozmów z biurami podróży TMC (Travel Management Companies), które obsługują podróże firmowe (...) Wiedząc to, nie mogę odpowiedzialnie wypowiedzieć się co do najbliższej przyszłości. Bardzo liczymy, że zmaterializują się optymistyczne scenariusze, ale musimy być realistami, bo wiele razy widzieliśmy, że one się po prostu nie sprawdzają - powiedział Michał Fijoł.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Strategia LOTu na najbliższy czas
[2021-09-22 08:30 149.202.98.*]
Trudno ten bełkot nazwać strategią, to raczej żałosne popiskiwania kierownictwa upadającej firmy... odpowiedz »
Strategia LOTu na najbliższy czas
[2021-10-07 14:53 217.153.32.*]
coraz gorsza jakość Waszych artykułów! "wracają po woli", "dużo większemu udziału przewozów" odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Polacy jadą odpocząć, ale zabierają ze sobą pracę i
Rainbow wprowadza ofertę objazdową na 2027
Turcja szykuje nowe regulacje dla serwisów
Dział aktualności dnia:
Rainbow wprowadza ofertę objazdową na 2027
Turcja szykuje nowe regulacje dla serwisów
Stabilne wyniki TUI w trzecim
Starsze aktualności:
Zmarnowane pieniądze z KPO? Trwają kontrole i śledztwo
Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie
Decyzja UOKiK w sprawie
ESPT: Turystyka traci na połączeniu z resortem
Komisja Europejska chce uprościć rozliczenia VAT dla biur
Nowy termin otwarcia Wielkiego Muzeum
Turcja planuje ograniczenia dla turystyki w
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Rośnie ruch na tureckich
Polskie lotniska wśród liderów
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
Co się działo na targach Meet The Bidder?
Spółka należąca do Rainbow zyskuje nowego inwestora
Orbis publikuje wyniki finansowe za 3 kwartały
Polska uznana w Chinach za jedną z topowych destynacji
Zamknięto popularną trasę na Mont Blanc
ACI: Kraków Airport w czołówce najszybciej rosnących lotnisk
Ryanair zatrudnia nowych pilotów
skierowane do turytów odwiedzających Zamość
Turyści szukają bezpieczeństwa?
Turcja wprowadzi podatek turystyczny
Kobiety też mogą latać w kokpicie
TUI wprowadza ofertę dla lokalsów
MEN apeluje o sprawdzanie organizatorów wyjazdów kolonijnych
Facebook wydał przewodnik kulinarny po Krakowie
Czy opłaca się jeździć na nartach w Polce, Europie a może do Kanady?
