Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Odpowiedzialna, ale nie nudna praca.
- Specjalista ds. Sprzedaży Usług Turystycznych
- KRAKÓW Staż na 3 miesiące w BIURZE PODRÓŻY
- poszukuję pilota trasa Września- Warszawa
- KONSLUTANT/KONSULTANTKA DO DZIAŁU CALL CENTER
- SPECJALISTA / SPECJALISTKA DO DZIAŁU KONTROLI...
- SPECJALISTY/SPECJALISTKI DO DZIAŁU MARKETINGU
- SPECJALISTA/SPECJALISTKA DS. ROZLICZEŃ I...
- Sun Way Travel w Łodzi poszukuje Specjalistki/ty
- Specjalista ds turystyki Konin - biuro podróży...
Wzrośnie podatek lotniskowy w Wielkiej Brytanii
Wzrosną stawki opłat lotniskowych w Wielkiej Brytanii. Decyzja brytyjskich władz wzbudziła niezadowolenie przewoźników lotniczych.
Airline Passenger Duty dla pasażerów klasy ekonomicznej na rejsach długodystansowych wzrośnie do 80 funtów, a dla pasażerów klasy Premium podatek APD wzrośnie do kwoty 172 funtów. Dla podróżujących prywatnymi samolotami nowa stawka będzie wynosić 515 funtów. Zmiany te mają obowiązywać od kwietnia 2019 r. - poinformował Financial Times. To nie koniec podwyżek, brytyjski Kanclerz Skarbu, Philip Hammond zapowiedział, że od kwietnia 2020 r. wzrost APD będzie zindeksowany zgodnie z inflacją, ale stawka podatku nie będzie się zmieniać dla lotów krótkodystansowych.
Swoje niezadowolenie z decyzji rządu wyraziła International Airlines Group, która twierdzi, że wzrost APD podważy "globalną konkurencyjność Wielkiej Brytanii". W ubiegłym roku pasażerowie British Airways zapłacili APD w wyskokości 682 mln funtów. Chcemy oferować więcej lotów na kluczowe rynki handlowe, jak nasi europejscy konkurenci, ale APD hamuje rozwój tras na nowe rynki wschodzące - napisały w oświadczeniu władze IAG.
Chociaż uznajemy, że zamrożenie przez Kanclerza Skarbu stawek APD na krótkich trasach lotniczych przyniesie pewną ulgę branży, to kolejny wzrost na trasach długodystansowych jeszcze bardziej zmniejszy międzynarodową konkurencyjność Wielkiej Brytanii, szczególnie w czasie, gdy Brexit oznacza, że Wielka Brytania powinna dążyć do ustanowienia nowych połączeń z miejscami przeznaczenia na całym świecie. Wzywamy kanclerza do rozważenia możliwości jak najszybszego zmniejszenia APD w celu pobudzenia gospodarki brytyjskiej - Napisał w oświadczeniu prezes Association of British Travel Agents, Mark Tanzer.
APD jest płacona przez każdego podróżnego odbywającego loty z brytyjskich lotnisk na trasach krajowych i międzynarodowych. Jej wysokość jest uzależniona od odległości i klasy kabiny. Według prognoz. w latach 2020-23 wpływy do budżetu z tytułu APD wzrosną o 800 mln funtów.
Komentarze
Tagi:
Dział prawo i podatki:
Barcelona chce podnieść opłaty dla pasażerów
Wyższe opłaty miejscowe i zmiana zasad w
Ryanair zmienia zasady przydziału miejsc dla rodzin z
Dział dla turystów:
Barcelona chce podnieść opłaty dla pasażerów
Poznaliśmy laureatów konkursu Blisko
Starsze aktualności:
Lublin będzie gospodarzem konferencji
Wakacje.pl proponują last
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Coraz więcej Polaków unika urlopu w
Zamość szykuje się na
Strategiczne spotkanie WP
Branża piwowarska zaniepokojona planami podwyżki akcyzy
Chińskie Hawaje zezwolą turystom korzystać z Facebooka
Nowe restrykcje covidowe w Grecji
Grudzień rozczarowujący dla hotelarzy
Rafał Milczarski ponownie prezesem PLL LOT
Costa wprowadza język polski do swojej aplikacji
Słowacja zamyka część przejść granicznych
Jak zaprojektować wyjątkowe SPA w hotelu?
Sąd rozstrzygał spór między franczyzobiorcą a franczyzodawcą
Ponad 150 tys. złotych na pomoc Ukraińcom zebrano na aukcji książek prawniczych
KE zarzuca nierzetelność serwisom rezerwacyjnym
Bałtyk coraz ważniejszym kierunkiem rejsów
Koleje Dolnośląskie przewiozły prawie tylu pasażerów co przed pandemią
Jak zmieniają się oczekiwania wakacyjne Polaków?
