Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista / Specjalistka ds. marketingu i...
- Pilotaż i przewodnictwo po Szczecinie
- Pałac sprzedam
- Salon firmowy ITAKA w Łodzi - Specjalista ds....
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Business Support Specialist
- Pilotów, Organizatorów, Koordynatorów wyjazdów...
- Pilotów, Organizatorów, Koordynatorów wyjazdów...
- Doradców klienta przyjmiemy - Warszawa / Mokotów
- Szukam obiektu turystycznego do...
Iran nie dla turystów?
Napięta sytuacja w Iranie powoduje, że wyjazdy turystyczne w tamtym kierunku są niezalecane. Jednak Iran nie zniknął z ofert biur podróży, co może dziwić.
Obecnie kilku organizatorów ma Iran w oficjalnej ofercie. Komunikat MSZ także odradza wszelkie podróże do Iranu:
MSZ zaleca unikanie podróży, które nie są konieczne (w tym wyjazdów turystycznych) na całe pozostałe terytorium Iranu, ze względu na trudną obecnie sytuację polityczną w regionie. Można spodziewać się utrudnień w ruchu lotniczym.
Iran jest państwem zagrożonym terroryzmem. Celem ataków mogą być przede wszystkim budynki rządowe, obiekty kultu religijnego oraz atrakcje turystyczne. całość: www.gov.pl
Niestety wielu Polaków "uodporniło się" na złe informacje płynące z bliskiego wschodu traktując kolejne problemy jako codzienność tamtejszych realiów. Planując swoje wojaże może nie brać pod uwagę realnej oceny zagrożeń, a opierać się na relacjach, czy dowodach anegdotycznych. Dlatego organizatorzy turystyki powinni poważnie podejść do kwestii bezpieczeństwa.
Widząc imprezy w Iranie w sprzedaży zapytaliśmy organizatorów, czy rozważają skasowanie wyjazdów do Iranu z oferty. Bowiem po strąceniu cywilnego samolotu, będzie trudno mówić o bezpieczeństwie podróży w tym rejonie. Ma to znaczenie dla podejścia samych turystów, którzy widząc te imprezy w ofercie mogą mieć fałszywe przeświadczenie o tym, że skoro są one w sprzedaży "to nie jest tak źle" i mogą je kupić ufając, że biuro bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo na miejscu.
Ecco Travel na zapytanie o wyjazd do Iranu z ich ofert odpisała Aleksandra Olechnowicz: Jest to impreza na potwierdzenie, czyli musi być minimalna ilość uczestników, żeby się odbyła. Na ten moment nie ma zainteresowania tym kierunkiem. Mamy w ofercie dwa bardzo odległe terminy - czerwiec i wrzesień 2020 r. i tak jak zawsze, i w odniesieniu do wszystkich kierunków, monitorujemy sytuację na bieżąco, by móc zareagować z odpowiednim wyprzedzeniem. Korzystamy z dostępnych na rynku połączeń liniami rejsowymi.
Także Itaka słowami Ewy Maruszak podtrzymuje W sprzedaży pozostają 2 wycieczki objazdowe obejmujące programem Iran: wyloty 9 i 26.02. Pierwsza z nich realizowana jest przelotem czarterowym do RKT, na następnie przelotem do Iranu, druga samolotem rejsowym Quatar Airways. Podobnie jak inni touroperatorzy monitorujemy sytuację i podejmiemy decyzje stosownie do okoliczności. Celem nadrzędnym naszej firmy jest komfort i bezpieczeństwo naszych klientów.
W podobnym tonie wypowiada się Edyta Romanowska z Rainbow Najbliższa zaplanowana grupa do Iranu ma wylot 11.02 liniami lotniczymi QATAR AIRWAYS.
Na chwilę obecną wycieczka nadal jest w planach, choć oczywiście uważnie przyglądamy się rozwojowi sytuacji w tamtym regionie jak i wskazówkom polskiego MSZ. Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najważniejsze. Jeżeli tylko będziemy widzieli jakiekolwiek zagrożenie, wycieczka ta jak i kolejne będą odwołane a Klientom zaproponowane zostaną alternatywne wyjazdy. Dotarła do nas także informacja, że Podjęta została decyzja o anulowaniu wycieczki do Iranu zaplanowanego na luty 2020. Wszystkim Klientom zostały zaproponowane alternatywne kierunki.
LogosTour informuje, że Na 2020 rok zaplanowaliśmy wyjazdy do Iranu w 8 terminach. Najbliższy termin, rozpoczynający się od 28.02 został odwołany. Z udziału w pozostałych terminach decyzję o rezygnacji podjęły 2 osoby. W trosce o bezpieczeństwo naszych Podróżnych, na bieżąco monitorujemy sytuację w Iranie. Organizując wyjazdy do Iranu korzystamy z renomowanych linii lotniczych np. Lufthansa, Emirates.
Nie wiadomo na jaki sygnał czekają biura - czy chodzi o zestrzelenie kolejnego samolotu pasażerskiego, czy też wybuch otwartej wojny w rejonie, jednak może warto teraz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ewentualny zarobek biura jest wart ryzyka dla klientów. Bo fakt organizowania wyjazdu dla przeciętnego klienta jest poręczeniem, że w dane miejsce można jechać. Pamiętajmy też, że standardowe polisy ubezpieczeniowe w razie wybuchu przewidywalnych działań zbrojnych lub terrorystycznych z reguły nie działają, a same służby medyczne mogą być niedostępne.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Czy można organizować wyjazdy do Iranu?
[2020-01-15 09:40 188.146.134.*]
W odpowiedzi na niniejszy artykuł chciałbym zapytać autora kiedy o ile wogóle był w Iranie. Regularnie pilotuję grupy do tego kraju. Także pod za sostatnich zajść związanych z podwyżka i cen paliw odpowiedz »
Czy można organizować wyjazdy do Iranu?
[2020-02-13 09:16 89.151.35.*]
No właśnie. Dla Pana to jest praca (a praca czasami wiąże się z ryzykiem), którą może Pan stracić. Dla turysty wyjazd ma być przyjemnością. Nie widzę tej przyjemności w momencie, kiedy czujemy się niepewnie lub wręcz boimy się o własne bezpieczeństwo. Można przecież mieć pecha. odpowiedz »
Dział biura turystyczne:
Polacy szukają wakacji nad
Branża turystyczna przygotowuje się na nowe unijne
Wakacje.pl z nagrodą za kampanię
Stabilizacja cen wycieczek stopniowo zastępowana niewielkimi
Dział aktualności dnia:
Stabilizacja cen wycieczek stopniowo zastępowana niewielkimi
Porty lotnicze zadowolone z unijnych wytycznych dot. kryzysu
Starsze aktualności:
Grecja zmodernizuje przejście graniczne w
Kto straci, a kto zyska na zmianie
Kto wybierał małe obiekty noclegowe w 2024
Ilu turystów odwiedziło
Na czerwcówkę chętniej niż rok
EXIM tours wzmacnia zespół
PKP Intercity uruchamia połączenie do
Polacy są gotowi płacić więcej za
ECTAA domaga się wprowadzenia ochrony na wypadek bankructwa linii
PE przegłosował stanowisko w sprawie praw pasażerów
Wizz Air ogłasza nowe trasy z polskich lotnisk
Nowy pomysł władz Florencji na walkę z naciąganiem turystów
Accor z nową strukturą organizacji
Mazowiecki samorząd pomoże przedsiębiorcom turystycznym
Wykradziono dane z kart kredytowych pasażerów linii lotniczej
Bez wiz do USA nie dla wszystkich
Narodowy Program Wsparcia dla Przemysłu Spotkań reaktywowany
Bułgaria ma nową minister turystyki
Europ Assistance: zmiany w preferencjach podróżniczych
Przewoźnik dołoży maseczki ochronne do biletów sieciowych
Airbnb zazdrości hotelom i zmierza do profesjonalizacji gospodarzy?
Rezygnacja z wycieczki przez brak toalety w autokarze. Sąd wydał wyrok
DZT: Niemiecka oferta turystyczna jest bogatsza dzięki zjednoczeniu
Macedonia Północna - wspaniały kraj, uosobienie wielowiekowej tradycji
KE publikuje nowe wytyczne dot. praw pasażerów
