Ogłoszenia
Ogłoszenia
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
- Specjalista ds. Turystyki w salonie ITAKA
- OFERTA PRACY - Doradca / Konsultant ds. Turystyki
- Kraków - Specjalista ds. Turystyki
- Meble do biura podróży, wyposażenie salonu TUI na...
Etykieta emisja lotniczych przyjęta przez Komisję Europejską
Komisja przyjęła rozporządzenie wprowadzające etykietę emisji lotniczych (FEL), która oferuje metodologię obliczania emisji lotniczych.
Linie lotnicze obsługujące loty w obrębie UE lub odlatujące z UE będą mogły dobrowolnie przystąpić do tej etykiety, która będzie w pełni operacyjna od lipca 2025 r. Na początku przyszłego lata pasażerowie będą mieli możliwość przeglądania i porównywania szacowanych emisji gazów cieplarnianych (GHG) podczas swoich lotów, co umożliwi im podejmowanie bardziej świadomych decyzji zakupowych.
Obecnie brakuje wspólnej metodologii i kryteriów szacowania emisji lotniczych, co sprawia, że linie lotnicze i sprzedawcy biletów zgłaszają poziomy emisji przy użyciu różnych metodologii, które niekoniecznie są porównywalne. Etykieta emisji lotniczych ma na celu zmianę tego stanu rzeczy poprzez ustanowienie niezawodnej i zharmonizowanej metodologii szacowania emisji lotniczych, uwzględniającej takie czynniki, jak typ samolotu, średnia liczba pasażerów i wolumen ładunku na pokładzie, a także zużyte paliwo lotnicze.
Podczas wyszukiwania lotów lub rezerwacji biletów online obok danych dotyczących emisji lotniczych będzie wyświetlane dedykowane logo, gwarantujące wiarygodność informacji. Pomoże to pasażerom podejmować świadome decyzje i ochroni ich przed wprowadzającymi w błąd twierdzeniami o greenwashingu.
Etykieta emisji lotniczych wesprze przejście lotnictwa na zerową emisję netto, zapewniając uczciwą konkurencję między liniami lotniczymi, promując stosowanie zrównoważonych paliw lotniczych (SAF) i wspierając odnowę floty. Ponieważ szacunki opierają się na rzeczywistych danych dotyczących zużycia, zachęci to również linie lotnicze do bardziej wydajnej i zrównoważonej działalności.
Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) będzie odpowiedzialna za szacowanie emisji lotniczych zgodnie z najbardziej zaawansowanymi międzynarodowymi standardami dotyczącymi rozliczania emisji lotniczych. Ta metodologia umożliwi uczciwą, przejrzystą i zharmonizowaną ocenę emisji lotniczych w oparciu o najnowsze wyniki na tej samej trasie.
Do 1 lutego 2025 r. linie lotnicze obsługujące loty w obrębie UE lub odlatujące z UE mogą zdecydować się na udział w etykiecie emisji lotniczych. W tym celu będą musiały przesłać wymagane dane do EASA. Pierwsze etykiety lotów zostaną przyznane przez EASA do 1 lipca 2025 r. i będą dotyczyć lotów zaplanowanych na sezon zimowy 2025 r.
Komentarze
Tagi:
Dział prawo i podatki:
Zakaz reklamy piwa uderzy nie tylko w branżę piwowarów. Ucierpi też
Przedłużony ruch bezwizowy do
Turysta może otrzymać zwrot całości ceny, nawet jeśli skorzystał z części
Dział dla turystów:
IGHP: listopad z lepszymi wynikami niż rok
LOT zapowiada nowe połączenia z
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Starsze aktualności:
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
MSiT chce 10 strategii dla
UN Tourism: Turystyka odbudowała się po
Wizz Air rezygnuje z płatnej
Województwo pomorskie ogłosiło konkurs ofert na rozwój turystyki i
Emirates wprowadzają nowe uniformy dla obsługi pasażerów premium i
Wpis na Facebooku może zaważyć na wyroku sądowym
Rozpoczęła się druga edycja konkursu Kompasy Vistuli
Polak wśród finalistów S.Pellegrino Young Chef 2018 Grand Finale
IGHP: słabe nastroje w hotelach, Bon Turystyczny nie poprawił sytuacji
Koniunktura dla biur podróży poprawia się?
Organizacja kongresów wpisana do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji
Singapore Airlines liderem rankingu Travellers Choice 2019
ZPP: Licznik Strat Lockdownowych pokazuje coraz większe sumy
Ministerstwo Rozwoju wydało wytyczne dla hotelarzy
Polacy chcą teraz więcej podróżować
Które popularne wśród Polaków kierunki wakacyjne najmocniej zmieniają ceny?
Nowa atrakcja turystyczna w Chorwacji
sprzedam wakcje w sharm w czerwcu
weekend majowy 2010 PRAGA - CZECHY HOTEL 1/2* lub PENZION 1/
IGHP walczy o odmowę zatwierdzenia tabeli opłat za prawa autorskie i pokrewne
IATA: silne ożywienie podróży lotniczych
Obłożenie apartamentów w lecie nie zachwyca
Jak będzie wyglądał przemysł spotkań w 2018?
Cypr znosi ograniczenia wjazdowe
Port lotniczy Krasnojarsk drugą bazą rosyjskiego przewoźnika
Czy ktoś może polecić jakieś fajne biuro z Wrocławia?
