Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu chce złagodzenia zakazu handlu w niedziele

Prowadzenie handlu w niedziele w godzinach popołudniowych przez co najmniej jedną zmianę, czyli 8 godzin - to rozwiązanie, które wspiera Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu, rozważając ograniczenie czasu pracy placówek handlowych w ten dzień. Według niej, umożliwi ono rodzinom zaspokojenie wspólnych potrzeb socjalnych poza domem przy jednoczesnej możliwości wykorzystania wolnego poranka dla odpoczynku i zaspokojenia potrzeb duchowych.

­
Jako przedstawiciele gastronomii, w tym gastronomii zlokalizowanej w centrach handlowych, podkreślamy znaczenie możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w niedzielę zarówno dla stabilności naszego biznesu, jak również dla stabilności zatrudnienia, które w tej branży głównie dotyczy młodych osób zainteresowanych możliwością zarabiania w weekend. Dlatego też myśląc o ograniczeniu czasu pracy sklepów w niedzielę, chcemy wskazać najlepsze rozwiązania, które nie będą nadmiernie ingerować w zwyczaje konsumenckie, ale też w sposób organizacji biznesu i zatrudniania - mówi Sylwester Cacek, przewodniczący prezydium KRGiC.

Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu uważa, że poszukiwanie alternatyw dla bezwzględnego zakazu handlu w niedzielę na rzecz ograniczenia liczby godzin, w których może on być prowadzony, to kierunek bardziej zrozumiały, zarówno dla konsumentów, jak i samych przedsiębiorców. Jednocześnie biorąc pod uwagę całokształt prowadzonej dotychczas dyskusji, w ocenie KRGiC, rozwiązaniem najbardziej kompromisowym byłoby wprowadzenie sztywnych i respektowanych zasad zatrudniania w niedzielę tak, aby chronić jednostki, które najbardziej tej ochrony potrzebują.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Branża chce złagodzenia zakazu [2017-06-19 17:49 213.108.13.*]
Nic nie rozumiem z tego tekstu!!! Proponuję pozamykajcie wszystko, tylko zostawcie bary mleczne naturalnie w tygodniu czynne, aby urzędnicy mogli posilać się pierogami za 5 zł, a kucharki dostaną wynagrodzenie najniższe, a zaraz to cudzoziemcy będą pracować za najniższą, ponieważ rodacy opuszczą kraj. Normalnie banda partyjna jak Wam nie wstyd? Żyjecie za pieniądze produktywnych ludzi, fizoli takich jak ja i reszta i wymyślacie prawie same bzdury. Najlepiej pójdźmy wszyscy do stajenki... Na pewno nie rozumiecie mojego tekstu, ale ustroju, rządów i pomysłów Waszych też nie rozumiem.Zero wsparcia dla małego biznesu, banda głupców nas wykończy. ograniczyć należy koszty, zus, podatki, energię, oprocentowanie kredytów, koncesje. Podyskutujcie Rado i Rządzie, czy rozwalicie nas na łopatki. Banda,banda, banda i propaganda. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij