Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilotaż ze Złotoryji / 14 i 15 czerwiec
- Rekrutacja LATO 2023 - instruktor windsurfingu
- Konsultant ds. turystyki
- Rezydent w Hiszpanii - Anex Tour Poland
- Ośrodek wczasowy wolne terminy na lipiec!!!
- Wychowawca kolonijny 2023
- Obsługa klienta Ursynów
- Pilot wycieczki 12-14.06
- Specjalista ds. Turystyki
- Pilot wycieczki do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej

PKP Intercity: W wakacje przewieziemy co trzeciego mieszkańca Polski
PKP Intercity przewiduje, że w te wakacje z usług przewoźnika skorzysta statystycznie więcej niż co trzeci mieszkaniec Polski. Tegoroczne lato może być więc kolejnym rekordowym okresem pod względem liczby przewiezionych pasażerów oraz zrealizowanej pracy przewozowej.
W ubiegłym roku w okresie wakacji z usług PKP Intercity skorzystało blisko 13,5 mln podróżnych. Spółka przewiduje, że wyniki tegorocznego lata mogą być jeszcze lepsze.
Wyniki osiągnięte od początku czerwca 2019 roku pokazują, że podróżowanie naszymi pociągami jest coraz popularniejsze. Według wstępnych danych w pierwszych 23 dniach czerwca przewieźliśmy prawie 6 procent pasażerów więcej niż rok temu. To oznacza, że tendencja wzrostowa w dalszym ciągu się utrzymuje - mówi Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity.
Z myślą o pasażerach i w związku z rosnącym zainteresowaniem podróżami koleją, PKP Intercity w wakacje uruchamia średnio około 420 pociągów każdego dnia, czyli około 40 składów więcej niż poza sezonem letnim.
W związku z panującymi wysokimi temperaturami, jednym z ważniejszych w tym okresie udogodnień jest klimatyzacja. Aktualnie wyposażonych w nią jest już większość wagonów oraz 60 elektrycznych zespołów trakcyjnych, czyli wszystkie pojazdy Pendolino, Flirt3 oraz PesaDART. Z klimatyzacji pasażerowie skorzystają w pociągach kategorii IC, EIC i EIP. Planując podróż należy natomiast pamiętać, iż nie jest ona standardem w pociągach najniższej kategorii - TLK. Informacje o udogodnieniach, w tym także wyposażeniu składu w klimatyzację oraz dostępności wagonu restauracyjnego WARS, można sprawdzić na stronie internetowej przewoźnika lub w kasach biletowych.
Dzięki realizowanemu największemu w historii programowi inwestycyjnemu, już za 4 lata klimatyzacja w pociągach PKP Intercity będzie standardowym wyposażeniem. Po zakończeniu programu będzie ona dostępna w 94 proc. taboru.
Komentarze
Tagi:
Dział transport:
Leo Express wzmacnia
Nowy kierunek z wrocławskiego
Enter Air sprowadza kolejne samoloty i pokazuje dobre
Starsze aktualności:
Gdańsk stworzy Park&Ride na czas Jarmarku św.
Itaka otwiera spółkę na
Od dziś PFR udostępnia decyzje o umorzeniu zwrotów z Tarczy
IATA: Powrót zasady 80-20
Inflacja zatrzyma wielu Polaków w
Chorwacja: ostatnie wakacje z
Polskie miasta wśród lokalizacji z największym przyrostem
Wyjazdy do Grecji tańsze niż przed
Linie lotnicze zwróciły pieniądze za pół miliona voucherów za loty odwołane z powodu
KLM anuluje część lotów i ogranicza sprzedaż biletów na europejskie
Parlament Europejski naciska na wprowadzanie ekologicznych paliw
IATA: ożywienie podróży lotniczych
TSUE: Swoboda świadczenia usług nie koliduje z obowiązkiem
Dojazd do Dubrownika będzie
Cypr przywraca obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych
Kogo uznano za Turystyczny Skarb Małopolski?
Dawid Lasek na czele Rady Ekspertów ds. Turystyki
Organizatorzy targów apelują do premiera
Przedsiębiorcy turystyczni gotowi na RODO?
Wizz Air wprowadza zmiany w polityce bagażowej
Wzrośnie podatek lotniskowy w Wielkiej Brytanii
Dobra sprzedaż w końcówce sezonu
Pomysł likwidacji POT odrzucony w pierwszy czytaniu
Brexit: stowarzyszenie touroperatorów uspokaja turystów
Nocowanie.pl: obiekty akceptujące bony turystyczne mają więcej zapytań o noclegi
Dlaczego Itaka została partnerem TT Warsaw
Branża piwowarska zaniepokojona planami podwyżki akcyzy
Chińskie Hawaje zezwolą turystom korzystać z Facebooka
Związki zawodowe poparły strajk generalny w LOT
Rekordowy, negatywny wpływ cen paliwa na ceny wyjazdów
Emirates: Mniej plastiku na pokładzie
Airbnb w Japonii pod znakiem zapytania
Lockdown przywrócony w kolejnym województwie
Jak zaprojektować wyjątkowe SPA w hotelu?