Z Warszawy polecimy do Singapuru

Lotnisko Chopina zyskuje połączenie z Miastem Lwa. Jest to bezpośrednie i pierwsze połączenie w historii LOT z azjatyckim miastem-państwem.


Boeing 787 Dreamliner wystartował wczoraj z Warszawy po godz. 23. Lot potrwał 12 godzin i 15 minut, a samolot pokonał w tym czasie trasę około 10 tys. km. Inauguracyjnym rejsem do Singapuru udał się m.in. wicepremier, minister kultury Piotr Gliński, a także wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP Mikołaj Wild.

Podczas wizyty były planowane spotkania z wicepremierem Singapuru ministrem koordynującym ds. ekonomicznych i socjalnych Tharmanem Shanmugaratnam, minister kultury Grace Fu i ministrem transportu Khaw Boon Wanem.

Boeing 787-8 Dreamliner na pokład może zabrać 252 pasażerów. Na początku podróżni będą mieli do wyboru trzy rejsy w tygodniu. Samoloty z Warszawy do Singapuru będą latały we wtorki, czwartki i soboty, a z Singapuru do Polski w poniedziałki, czwartki i soboty. Tak będzie do końca czerwca. Od lipca do końca sezonu letniego, czyli do końca października 2018 r., dreamliner będzie latał na tej trasie cztery razy w tygodniu. Dojdzie poniedziałkowy rejs z Warszawy i powrotny z Singapuru w środę.

Starsze informacje 2018-05-08


Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurowały nową trasę z Lotniska Chopina. Połączenia odbywają się przez cały tydzień.

PLL LOT rozpoczęły loty z Warszawy do Norymbergi, rejsy będą realizowane przez cały tydzień, a od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. Za miesiąc LOT zacznie latać do Hanoweru, tym samym będzie to ósmy kierunek przewoźnika w Niemczech.

Polski przewoźnik do obsługi tego kierunku będzie wykorzystywał samoloty typu Embraer 170 i 175, które mają na pokładzie odpowiednio: 70 i 82 fotele. Czas podróży to ok. 1 godz. 40 minut. Samolot startuje z Warszawy o godz. 8.15 i 17.40, a z Norymbergi o 10.30 i 19.55. W weekendy LOT będzie wykonywał jeden rejs dziennie.

Starsze informacje 2018-02-16


Nasz narodowy przewoźnik uruchomi kolejne połączenie z Lotniska Chopina.

Od 4 czerwca PLL LOT będą obsługiwać połączenie do Hanoweru. To ósme niemieckie lotnisko w siatce przewoźnika. Na tej trasie LOT zaoferuje po 2 połączenia dziennie od poniedziałku do piątku (wylot z Warszawy o 8.15 i 17.30). W soboty i niedziele przewoźnik zapewni po jednym połączeniu (sobota - 8.15, niedziela 17.30). Połączenie będzie obsługiwane Embraerem 170

Starsze informacje 2018-02-09


Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą nowe połączenie z Lotniska Chopina.

Od 2 lipca, polski narodowy przewoźnik będzie latał do duńskiego Billund. Rejsy będą odbywać się od poniedziałki do piątku, dwa razy dziennie. Samoloty wystartują z Warszawy o godzinie 8.20 i 17.30. Natomiast z lotniska w Billund samoloty wystartują o godzinie 10.35 i 19.50.

Podróż będzie trwała godzinę i 40 minut. Połączenie będzie obsługiwane samolotem Embraer 170.

Starsze informacje 2018-02-06


LOT zwiększa liczbę bałkańskich kierunków
Polskie Linie Lotnicze LOT otworzą nowe połączenia na Bałkany.

Samoloty narodowego przewoźnika polecą z Warszawy do Skopje i Podgoricy. Obydwa połączenia będą obsługiwane od 1 czerwca. Loty do Skopje będą się odbywać od poniedziałku do soboty, a do Podgoricy - codziennie oprócz środy.

Połączenia będą wykonywane samolotami Embraer 170 i 175.

Skopje w Macedonii to zupełnie nowy kierunek w siatce LOT. Ten kraj z roku na rok zyskuje na popularności wśród turystów, urzekając m.in. regionalną kuchnią i różnorodnością kulturową. Stanowi też świetną bazę wypadową do sąsiednich krajów: Grecji, Bułgarii i Albanii. O licznych walorach Podgoricy w Czarnogórze nasi pasażerowie przekonali się już latem ubiegłego roku. W naszej ocenie ten kierunek ma taki potencjał, że zdecydowaliśmy się na powtórkę, ale z dużym wzrostem częstotliwości - skomentował Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT-u.

Starsze informacje 2018-01-31


Nowe połączenie LOT-u
Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły nowe połączenie z Lotniska Chopina. Polski narodowy przewoźnik poleci na moskiewskie lotnisko Domodiedowo.

Pierwszy rejs z Lotniska Chopina na Domodiedowo odbędzie się 2 czerwca. Loty będą wykonywane samolotami Embraer 195.

Do 1 lipca - LOT będzie latał na Domodiedowo sześć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, środy, czwartki, soboty i niedziele. Od 2 lipca loty będą realizowane codziennie. Taki rozkład będzie obowiązywał co najmniej do 27 października, czyli do końca sezonu letniego.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij