Nowe przejście graniczne dla turystów między Polską a Litwą

W zbliżający się piątek zostanie otwarte trzecie już z kolei turystyczne przejście graniczne w województwie podlaskim. Tym razem będzie się znajdowało w Berżnikach niedaleko Sejn na granicy polsko-litewskiej. Przypomnijmy, że pozostałe dwa istnieją: w Białowieży i wodne w Rudawce (śluza Kurzyniec na Kanale Augustowskim) na granicy Polski z Białorusią.


Anna Wołoszyn, rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej donosi, że nowo otwarte przejście będzie czynne tylko w sezonie wiosenno-letnim tj. od 1 maja do 1 października, każdego dnia w godzinach od 8.00 do 20.00. Będzie udostępnione zarówno osobom pieszym, rowerzystom, podróżującym konno jak i samochodom osobowym oraz motocyklom. Z Przejścia będą mogły korzystać obywatele Unii Europejskiej oraz Lichtensteinu, Norwegii, Islandii i Szwajcarii.

Ponieważ punkt odpraw będzie się znajdował po stronie litewskiej, obsługą turystów zajmą się celnicy i pogranicznicy tego kraju.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij