Przejazd pociągiem we Francji

Koleje we Francji należą do jednych z najszybszych kolei Europejskich, m.in. dzięki superszybkim pociągom TGV. Cena biletów na przejazd tymi pociągami jest uzależniona od dnia zakupu oraz od godziny połączenia.


Normalnie za bilet na pociąg na trasie Paryż - Marsylia trzeba zapłacić ok. 77 euro w 2 klasie. Po Francji da się jednak podróżować taniej. I tak: tańsze są bilety kupione z dużym wyprzedzeniem oraz bilety na połączenia poza godzinami szczytu, jak również w dni robocze. Naprawdę niskie ceny oferuje taryfa Prems, gdzie można nabyć bilety w cenach 20-25 euro, uprawniające do jazdy po niemalże całej Francji. Jeszcze niższą cenę (ok. 19 euro) zapłacimy za przejazd pociągiem iDTGV. Bilety na przejazd tym pociągiem zamawia się przez internet, a ich cena jest niższa, im wcześniej dokona się rezerwacji biletu.

Specjalną ofertę Last Minute francuskie koleje przygotowały dla spóźnialskich. Oferta ta umożliwia zakup nawet o połowę tańszego biletu na dzień przed wyjazdem. Na przykład podróż z Awinionu do Paryża kosztuje w ten sposób tylko 37 euro, a z Paryża do Tuluzy 43 euro.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij