Z Katowic można bezpośrednio polecieć do Bydgoszczy

Od wtorku, 8 stycznia z lotniska w Pyrzowicach można bezpośrednio polecieć do Bydgoszczy. Jest to druga po Warszawie trasa krajowa na katowickim lotnisku i najprawdopodobniej będą też kolejne.


Nowe połączenie z Bydgoszczą uruchomiła linia Jet Air, która korzysta głownie z niewielkich, 18-miejscowych samolotów Jetstream. Loty z Pyrzowic będą odbywać się dwa razy w tygodniu: w środy i w czwartki. Bilet na odcinku Katowice - Bydgoszcz kosztuje od 199 zł do 399 zł.

Kilka lat temu z Katowic można było polecieć do Wrocławia i Poznania. Jednak linie, które oferowały te połączenia zbankrutowały. Cezary Orzech, rzecznik Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, spółki która zarządza portem w Pyrzowicach wyznał - Cieszymy się z nowego połączenia, bo rzeczywiście ruch na liniach krajowych zamarł.

Uruchomienia połączenia Katowice - Bydgoszcz chcieli bydgoscy biznesmeni.

Aby połączenie było opłacalne, samoloty muszą latać wypełnione w co najmniej 60%. Przewoźnik liczy nie tylko na biznesmenów, ale również na turystów. Dlatego też szef Jet Air zapowiedział, że uruchomi również bezpośrednie połączenie autobusowe z Bydgoszczy do Torunia.

Pyrzowice nie mają jeszcze bezpośredniego połączenia z Berlinem. Ma je natomiast Bydgoszcz. Klienci Jet Air będą mogli polecieć ze Śląska do Berlina przez Bydgoszcz, gdyż grafik lotów został ułożony w ten sposób, aby pasażerowie mogli przesiąść się w Bydgoszczy na samolot lecący do Berlina.

Jeżeli będzie duże zainteresowanie nowym połączeniem, wówczas trasa może zostać przedłużona do Gdańska. Gdyby do tego doszło, Pyrzowice miałyby pierwsze od lat bezpośrednie połączenie z polskim morzem.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij