Nowy tanie linie lotnicze w Gdańsku?

Prawdopodobnie już od wiosny pasażerowie gdańskiego lotniska będą mogli skorzystać z usług nowego przewoźnika i polecieć do Krakowa, Warszawy, Wrocławia, a także Berlina.


Władze lotniska prowadzą ostateczne rozmowy z przewoźnikiem, który zamierza od kwietnia zadomowić się w Gdańsku. Prezes Portu Lotniczego w Gdańsku Włodzimierz Machczyński wyznaje - Wszystko jest dograne na 95 procent.

Adam Skonieczny, dyrektor ds. marketingu i analiz ekonomicznych gdańskiego lotniska zapewnia - Zaręczam, jest to poważna firma od dłuższego czasu obecna na polskim rynku. Będą to loty przeznaczone raczej dla klientów biznesowych. Nazwy przewoźnika jednak nie ujawnia.

Nie będzie to pierwszy przewoźnik poza LOT-em, który chce wejść na rynek krajowych lotów. W zeszłym roku na podobnych liniach chciała latać małopolska Adviser Air. Jednak nic z tego nie wyszło.

Węgierski Wizzair również myśli o uruchomieniu tanich połączeń z Gdańska do Warszawy i Katowic. Jednak uniemożliwia mu to straż graniczna, która sprzeciwia się łączeniu lotów krajowych z międzynarodowymi. Wizzair chce, aby samolot lecący ze Sztokholmu mógł po międzylądowaniu w Gdańsku lecieć do Katowic lub Warszawy. Prezes Machczyński przyznaje - Cały czas walczymy o taką możliwość.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij