Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. Turystyki Travelplanet Wrocław
- Biuro Podróży - Specjalista ds Sprzedaży Usług...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich: kierowca-przewodnik
- ekspert d/s sprzedaży turystyki katalogowej
- Specjalista ds. Incentive
- Przewodnik - Oliwiarnia ( Grecja Kreta )
- BIURO PODRÓŻY - REZERWACJA USŁUG TURYSTYCZNYCH /...
- Pilot-przewodnik USA
- KRAKÓW - Specjalista ds. Sprzedaży Podróży
- MANAGER DZIAŁU OPERACYJNEGO
Dolny Śląsk tłumnie odwiedzany przez turystów.
Jak co roku właściciele hoteli, pensjonatów, ośrodków wypoczynkowych na Dolnym Śląsku drżeli przed sezonem. Obawiano się, czy pogoda nie zawiedzie, no i czy Polaków w ogóle będzie stać na wakacyjne wyjazdy.
Nie było rozczarowań, tegoroczny sezon pod względem liczby turystów przedsiębiorcy oceniają jako bardzo dobry. Wielu z nich twierdzi nawet, że teraz turystów było o wiele więcej, a przychody z turystyki w skali całych wakacji były na podobnym poziomie jak przed rokiem. Wpływ na to mogła mieć również niestabilna sytuacja polityczna w Północnej Afryce.
Deszczowy lipiec przyczynił się jednak do zmniejszenia średniej długości planowanego wypoczynku. Dużo ludzi pozostało przy weekendowych wyjazdach, a część przełożyła swój pobyt z lipca na sierpień.
Na słaby popyt nie narzekały także uzdrowiska. Miejscowości takie jak Lądek - Zdrój, czy Świeradów - Zdrój, bez względu na sezon odwiedzają kuracjusze, bądź obcokrajowcy.
Zdaniem hotelarzy i właścicieli pensjonatów tegoroczny sezon różnił się od poprzednich lat. Zauważono regularność przyjazdów turystów. Tak jak w poprzednich latach wzmożony ruch obserwowano głównie między 20 lipca, a 20 sierpnia, tak w tym roku przez całe wakacje utrzymywała się podobna liczba gości.
Jak tłumaczy dyrektor biura Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, Rajmund Papiernik - "Ruch turystyczny ulega coraz większej dywersyfikacji. Wakacyjny wypoczynek dzielony jest pomiędzy dłuższe wyjazdy do ciepłych krajów a krótsze pobyty w kurortach leżących blisko miejsca zamieszkania. Ciągle intensywnie rozwija się także turystyka weekendów".
Dostosowanie oferty do warunków też robi swoje. Dolnośląskie kurorty mimo deszczowej pogody w lipcu nie narzekały na brak turystów. A to dlatego, że od kilku lat obiekty rozwijają ofertę spędzania wolnego czasu.
Rozwój infrastruktury hotelowej daje możliwość stworzenia idealnego zaplecza pod rozrywkę, gdy akurat pogoda "nawali". Turyści chętnie spędzają czas w aquaparkach, spa & wellness, siłowniach, kręgielniach, czy uprawiając squasha.
Miejscowości uzdrowiskowe w deszczowe dni z kolei oferują swoim kuracjuszom masaże, możliwość skorzystania z sauny lub kąpieli w wodach leczniczych.
Tak naprawdę pogoda w górach nie wpływa, aż tak znacząco na jakość wypoczynku jak np. nad morzem. Jeśli deszcze pokrzyżują nam plany zawsze zostają spacery górskimi ścieżynkami, czy pokonywanie tras rowerowych. W Świeradowie-Zdroju jest również skatepark i pole do minigolfa.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Na Pomorzu Zachodnim hotelarze nie
Dział hotele, pensjonaty:
Jakie wyzwania dla hoteli w
Zakopane znów przeżyje
Starsze aktualności:
Kto dołączył do Polskich Marek
Flixbus: 55 mln podróżnych w
Wakacje.pl rozszerzają
Turyści szukają
Zachodniopomorscy przedsiębiorcy zadowoleni z ferii
Flix Bus uruchamia Ukraine
Nocowanie.pl: Zimowy wypoczynek w Polsce przyciąga węgierskich
Accor publikuje wyniki za 2023
Które polskie, zimowe kierunki najpopularniejsze w
Seks pod Wawelem budzi kontrowersje
Jak przygotować hotel na ferie?
Urządzenia mobilne przyszłością turystyki?
Zakupy grupowe sposobem na promocje?
Opóźniony lub odwołany lot - co robić?
Darmowe bilety dla pasażerów Ryanaira
Lufthansa: Kolejny rok, kolejne oszczędności
Gdańsk: czarterem z TUI i Itaką
Dlaczego okna w samolotach nie otwierają się?
O czym pamiętać przy współpracy franczyzowej?
Bukovina Terma Hotel Spa - z myślą o kobietach
Na rynku pojawił się katalog Neckermanna na sezon zimowy