Poznaj autorów najtańszych podróży

W tym roku po raz pierwszy do autorów najdalszych i najtańszych podróży powędrowały nagrody podróżnicze - Złote Plecaki.


Nagrodę główną w kategorii Europa zdobył Daniel Kowolow, który pokonał w czasie 35 dni 5 900 km: 3 500 na rowerze, 1500 koleją, około 500 stopem i 400 promami. Jego wyprawa pochłonęła 200 euro (przy sobie miał łącznie 400 euro).

W kategorii Europa wyróżniono Roberta Garusa i Annę Biedroń, natomiast w kategorii Świat wyróżnienia zdobyli Tomasz Labus, Jaśmina Jurecka, Robert Lewera, Maja Kawiecka i Agnieszka Pszczółkowska. Nagrodę Główną przyznano Oldze Pawliszczy, której udało się przemierzyć Amerykę Południową.

Uroczyste wręczenie Złotych Plecaków odbyło się podczas spotkania podróżników pod tytułem "Włajaż, Włajaż - Podróżnicze Tetatet", które miało miejsce w Warszawie. W gali wzięli udział między innymi pisarze-podróżnicy - Robert Skrzydło, Krzysztof Biegluk, Bartek Szaro i Tomek Michniewicz, autor książki pod tytułem "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów".

Konkurs zorganizowała Agencja Interaktywna Artweb-Media. Szczegółowe opisy dokonań laureatów znajdują się na stronie konkursowej: wlajazwlajaz.pl
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij