Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Najczystsze wody na świecie są na...
Wody Malty są drugimi najczystszymi wodami świata - oceniła Komisja Europejska. Pod tym względem Maltę wyprzedza tylko Cypr.
Taki stan czystości wód to wynik multimilionowych inwestycji wspieranych przez UE na rzecz budowania oczyszczalni ścieków, które pomogły w podniesieniu poziomu jakości wód przybrzeżnych.
Każde z 87 ocenianych miejsc kąpieliskowych na Malcie nie tylko spełniło minimalne standardy UE, lecz 95 proc. z nich oceniono jako doskonałe - wynika z raportu wydanego przez Komisję Europejską w Brukseli przed kilkoma dniami. Jedynie czterem kąpieliskom niewiele zabrakło, by uzyskać najwyższe noty. Jednym z nich jest okolica Xagħjra, gdzie w najbliższych latach powstanie oczyszczalnia ścieków.
- Malta poczyniła wielki krok naprzód od momentu wstąpienia do Unii Europejskiej. To procentuje, a wyniki można dostrzec w branży turystycznej - powiedział jeden z oficjeli Unii w wywiadzie udzielonym dziennikowi The Times. W 2009 roku Malta zaskoczyła Komisję Europejską poprawą czystości wód. W ciągu roku 93 proc. kąpielisk uzyskało znacznik "doskonała jakość". Z najnowszego raportu wynika, że Malta nie ustaje w staraniach, by utrzymywać ten wysoki poziom. W roku 2010 zdołano zmienić jakość kolejnych dwóch kąpielisk i uzyskać także dla nich najwyższą notę. W 100 procentach zgodne ze standardami narzuconymi przez UE są wody w kąpieliskach na Cyprze. Tuż po Malcie, która w rankingu zajmuje
drugą pozycję, uplasowała się Grecja, gdzie 94 proc. wód spełnia standardy. Kolejna na liście znalazła się Irlandia z 90 proc. czystych wód.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Cypr i Malta z najczystszymi wodami
[2011-07-11 18:39 83.16.71.*]
Malta jest rewelacjyjna, woda krystalicznie czysta wszedzie. odpowiedz »
Najczystsze wody na świecie są na...
[2011-07-11 23:13 46.112.168.*]
Gratulować zatem Maltańczykom, że tak dbają o swoje wody. Szkoda, że stan wód w Polsce pozostawia wiele do zyczenia, no ale cóz... i tak nie jest tragicznie
WillaAlta.pl - pobyt w Tatrach odpowiedz »
Dział centra informacji i promocji:
W Polsce podróże są
a&o Hostels promuje turystykę młodzieżową w
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Dział dla turystów:
FlixBus: Polacy chcą podróżować na
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Itaka: nocne spotkanie z
Starsze aktualności:
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
Statek Miłości zawitał do Szczecina
MSZ ostrzega polskich turystów
Nowy, czterogwiazdkowy hotel w Warszawie
Jakie standardy w krakowskim hotelu
Port Lotniczy Lublin podsumowuje sezon.
Polski rynek lotniczy z perspektywami
Ryanair sprzedaje bilety po 3 zł
Rozwój portalu rezerwacji hotelowych - agoda.com
Fałszywy ruch na berlińskim lotnisku
Słabe wyniki ukraińskich hoteli
Przewodnik kolejowy w telefonie
