Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- Specjalista d.s. turystyki kolonijnej -...
Austrian Airlines ponownie poprawia swoje wyniki
Według statystyk ruchu lotniczego Grupy Austrian Airlines od stycznia do września 2006 roku wzrosła aż o 10,3% liczba pasażerów rejsów rozkładowych.
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2006 roku, Grupa Austrian Airlines poprawiła swoje wyniki mierzone wskaźnikiem RPK (revenue passenger kilometers) w lotach rozkładowych aż o 7,4%. Dodatkowo zwiększyła się też dostępność lotów, która jest mierzona wskaźnikiem ASK (available seat kilometers) - o 6,8%. W porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego Grupa Austrian Airlines uzyskała wzrost ilości pasażerów, korzystających z rejsów rozkładowych o 10,3%, co daje około 6,9 miliona przewiezionych osób. Natomiast wskaźnik wykorzystania miejsc na liniach rozkładowych poprawił się o 0,4 punktu procentowego i wyniósł 74,2%.
W sumie w samolotach rejsowych i czarterowych Grupa Austrian Airlines przewiozła około 8,4 miliona pasażerów i tym samym zwiększyła liczbę swoich pasażerów o 7,8% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.
Tylko we wrześniu, z rejsów rozkładowych skorzystało 874.000 pasażerów, co daje wzrost o 6,7% w porównaniu z rokiem 2005. Wskaźnik ASK w lotach rozkładowych nieznacznie się zmniejszył - o 0,9%. Natomiast wskaźnik RPK spadł w miesiącu wrześniu o 2,2% w porównaniu z ubiegłym rokiem. O jeden punkt procentowy zmniejszył się też wskaźnik wykorzystania miejsc. W lotach rozkładowych grupy Austrian Airlines kształtuje się on na poziomie 79,2%. Zwiększyła się natomiast o 4,2% w porównaniu z wrześniem 2005 roku, całkowita liczba pasażerów. W ten sposób Grupa Austrian Airlines ponownie poprawiła swoje wyniki pod tym względem.
Łącznie, z lotów rozkładowych i czarterowych skorzystało we wrześniu bieżącego roku 1,1 miliona pasażerów.
Komentarze
Tagi:
Dział badania rynku i analizy:
ETC: Trzeci kwartał roku udany dla
WTTC: może braknąć rąk do pracy w
Więcej turystów w polskich obiektach
Dział dla turystów:
Nowe połączenie z Kraków
Zamek Królewski na Wawelu podsumowuje
Jak sprzedają się przyszłoroczne oferty w
Starsze aktualności:
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
POT przyznała rekomendacje na lata
Ryanair planuje przewiezienie 20 mln
eSky zachęca do wczesnego planowania
Singapore Airlines wycofują niektóre loty azjatyckie
Hiszpania: samolot Air Europa zamiast na lotnisku wylądował na plaży
Sekretne podziemia w Szczecinie!
Europejska Akademia Organizatorów i Planistów Konferencji
Kampania promocyjna Polski pod znakiem serca
25 mln zł dla Lotniska Łódź Lublinek
3 lata mieszkał na lotnisku Gatwick
przemyslenia zwiazane z branza i studiami z nia zwiazanymi
pilot, przewodnik Węgry np. Budapest, Londyn, Litwa, wahadła
ONZ: turystyka odczuje negatywne skutki zmian klimatu
Również Lubuskie ma unijną ambasadę
PKP udawadnia, że Włoszczowa jest opłacalna
Nowe stawki dla przewoźników lotniczych na warszawskim lotnisku!
Autokarem z Londynu do Nowego Jorku w 4 miesiące
Wizz Air będzie latał z Wrocławia do Bułgarii
