Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
- KASJER LOTNICZY/Specjalista ds. Biznesowej...
- Specjalista ds. Turystyki | Wysokie prowizje +...
- Specjalista ds. turystyki BP Itaka -...
- Szukam partnerów: biura podróży i organizatorzy...
- Pilot wycieczki z Pozania do Alicante
- Rezydent lotniskowy w Turcji - dołącz do Anex Tour
- Salon Firmowy Itaka w Krakowie - Doradca Klienta...
- Odpowiedzialna, ale nie nudna praca.
- Specjalista ds. Sprzedaży Usług Turystycznych
Zobacz także
Dofinansowanie projektów turystycznych
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy przewodnik
ESPT: Za mało czasu na testy systemu raportowania do TFG
Branża turystyczna przygotowuje się na nowe unijne zasady
Wielkopolska Organizacja Turystyczna chce ułatwić planowanie krótkich wyjazdów
Łódzkie efekty projektu Turystyka - wspólna sprawa
Efekty projektu "Turystyka - wspólna sprawa“ przeprowadzonego w Łodzi to sześć lokalnych produktów turystycznych, prawie dwa tysiące przeszkolonych osób, a do tego nawet dwa zniszczone samochody.
Kutno wybrało baseball, Uniejów - kąpiele geotermalne, Bełchatów natomiast przyciągnie turystów atrakcjami na górze Kamieńsk. Tomaszów będzie krainą łagodności, Łęczyca zachęca diabłem Borutą, a Brzeziny postawiły na bitwę o Łódź z 1914 r.
Dwa kolejne pomysły na lokalny produkt turystyczny czekają obecnie na oficjalne zarejestrowanie. Jest to efekt projektu "Turystyka - wspólna sprawa“. Przedstawiciele samorządów, organizacji oraz firm doradczych podsumowali 1,5 roku pracy. W tym czasie w regionie na 132 kursach, finansowanych ze środków Unii Europejskiej przeszkolono 1925 osób - kadrę, która zajmie się fachową obsługą turystów. - Przez lata wmawialiśmy sobie, że Łódzkie nie jest atrakcyjne - mówił Zbigniew Frączyk, koordynator projektu w Regionalnej Organizacji Turystycznej. - Teraz zaczynamy to zmieniać. Zamierzamy odważnie chwalić się "turystyką“. Na świecie ten biznes jest warty około 850 mld dolarów rocznie.
Uczestnicy szkoleń podnosili kwalifikacje, ucząc się m.in. zarządzania, języków obcych (najpopularniejszy był oczywiście angielski), a także fachowej obsługi gości w restauracjach i przy barze. Najchętniej szkoliły się się kobiety, których było aż 79%. Tomasz Koralewski z ROT pochwalił się zakulisową statystyką: - Przejechaliśmy 16 tysięcy kilometrów, a także skasowaliśmy dwa samochody.
Czy lokalne produkty turystyczne w łódzkim to dopiero przyszłość, czy już się coś dzieje? W Brzezinach w drugiej połowie maja Rosjanie ze stowarzyszenia "Russkij Dom“ przyjadą porządkować cmentarz wojenny w Pustułce. W sierpniu na dwa tygodnie zapowiedział się oddział Bundeswehry. Niemcy razem z Wojskiem Polskim sprzątali cmentarz w Poćwiardówce i byli tak wzruszeni przyjęciem, że postanowili wrócić. Zaproponowali także, żeby zaprosić grupę żołnierzy rosyjskich. To jednak wymaga już zgody na szczeblu polskiego MSZ i rosyjskiego Ministerstwa Obrony. Pod Łódź wybierają się też Francuzi spod Verdun. Na miejscu największej bitwy I wojny światowej jest teraz tylko pole. Jak wyglądały prawdziwe okopy, można zobaczyć właśnie w Łódzkiem. - Zazdroszczą nam - podsumowują członkowie stowarzyszenia "Mroga“, które nawiązało kontakt z Verdun.
Wiadomo, że turystyka jest wielką szansą dla regionu. Środki unijne dla Polski w latach 2007-13 wynoszą 67,3 mld euro. Dla województwa łódzkiego przewidziano 1,6 mld euro. 27% tej kwoty, a dokładnie 271 mld, to pieniądze przeznaczone na rozwój przedsiębiorczości i właśnie turystyki. - Jest więc o co powalczyć! - stwierdzili uczestnicy konferencji.
Komentarze
Tagi:
Dział centra informacji i promocji:
Nowa kampania wizerunkowa
Poznaliśmy laureatów konkursu Blisko
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wydała nowy
Ciekawy pomysł na promocję
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Dział targi, konferencje, workshop:
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce 2026 już za
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już w przyszłym
Co planują organizatorzy konferencji Nowe Trendy w
Starsze aktualności:
Hakerzy czyhają telefony na
Czy Polacy są już kłopotliwym
First minute dalej lepsze niż
Lublin będzie gospodarzem konferencji
Wakacje.pl proponują last
Grecja przesuwa wprowadzenie nowej
Stabilne wyniki w europejskiej
Emerytura marzeń - pływanie w niekończącej się
Rusza promocja turystyczna regionów poszkodowanych przez
Pakiety pielgrzymkowe w Centralwings
Mundial: Bilety z szarej strefy wciąż w sprzedaży!
SmartHotel 2006 na Targach Eurogastro
Trudne warunki turystyczne w Bieszczadach
Kraków nieracjonalnie ogranicza wydawanie materiałów promocyjnych?
W tym roku Polacy wyjątkowo chętnie spędzają wakacje w kraju
Tatry z przewodnikiem na komórkę
TUI Travel: dymisja dyrektora finansowego
Rosja: pierwszy "turystyczny" statek kosmiczny
Drewniane pałeczki znikną z chińskich restauracji?
Gdańszczanka oszukała bielski hotel na 11 000 zł
Libra Holidays Group zaczyna podbój polskiego rynku
Budapeszt: rynek hotelarski wraca do formy
Dzieci na granicy muszą mieć dokument
Targi turystyczne TT Warsaw - sukces organizatorów, porażka wystawców?
Turystyka medyczna w Polsce coraz bardziej popularna
Wrocławska "przewodniczka" skazana przez sąd
Kampania promocyjna - zostań twarzą regionu
