TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter
Konsul może pomóc w powrocie do kraju

Jeżeli podczas pobytu za granicą, turysta znajdzie się w trudnej sytuacji i nie może kupić biletu na podróż powrotną do kraju, wówczas może zwrócić się o pomoc do konsula. Najpierw sprawdzi on, czy już wcześniej udzielono już takiej pomocy i czy została wykorzystana zgodnie z przeznaczeniem.


Polak, który przebywa za granicą może zwrócić się do polskiego konsula o pomoc finansową na pokrycie kosztów powrotu do kraju. Pomoc będzie udzielona przede wszystkim, gdy nie jest możliwe:
- przekazanie zwracającemu się o pomoc pieniędzy z Polski lub z innego państwa,
- zapłacenie za bilet dla danej osoby w kraju lub w innym państwie,
- skredytowanie przez przewoźnika opłaty za podróż,
- skorzystanie z kart kredytowych lub innych form zapłaty bezgotówkowej,
- uzyskanie środków na pokrycie kosztów powrotu na terytorium Polski na podstawie przepisów dotyczących usług turystycznych.

W takich przypadkach, konsul może udzielić wnioskowanej pomocy. Jednak może też jej odmówić. Jednym z głównych kryteriów jest to, czy osoba, zwracająca się o pomoc, już ją kiedyś otrzymała i czy wydatkowała ją na cele inne niż na powrót do Polski. Istotne jest również, czy wywiązała się ze zobowiązań finansowych, które przyjęła w związku z udzieloną pomocą konsularną.

Pomoc na pokrycie kosztów podróży powrotnej jest udzielana po uzyskaniu zabezpieczenia jej zwrotu, czyli poręczenia majątkowego.

Żeby uzyskać pomoc konsula, należy złożyć wniosek. W rozporządzeniu ministra spraw zagranicznych z 28 sierpnia 2002 r. w sprawie udzielania przez konsula Rzeczypospolitej Polskiej pomocy finansowej oraz trybu postępowania przy jej udzielaniu (Dz.U. nr 151, poz. 1262) zostały określone wzory wniosków o udzielenie pomocy finansowej za poręczeniem majątkowym oraz bez takiego poręczenia. Jeżeli nie ma możliwości uzyskania poręczenia, konsul pokrywa koszty powrotu do Polski najbardziej ekonomicznie uzasadnionym środkiem transportu. Jednak turysta musi zobowiązać się do zwrotu całości lub części otrzymanej kwoty w terminie oraz w sposób, który został określony w decyzji konsula o przyznaniu pomocy. Zobowiązanie takie podpisywane jest na wniosku o udzielenie pomocy bez poręczenia.

W miarę potrzeby oraz możliwości, konsul powinien pomóc osobie, która wnioskuje o pomoc skontaktować się ze wskazaną przez nią osobą lub instytucją, która może dokonać wpłaty poręczenia.

Jeżeli poręczenie majątkowe jest możliwe, wówczas osoba lub instytucja wskazana przez osobę, która stara się o pomoc powinna przesłać kwotę stanowiącą równowartość wnioskowanej pomocy finansowej, na rachunek bankowy urzędu obsługującego ministra spraw zagranicznych albo na rachunek bankowy lub do kasy polskiego urzędu konsularnego. Wpłaty powinny być dokonane w złotych polskich, w kwocie przeliczonej według kursu sprzedaży obowiązującego w Narodowym Banku Polskim w dniu dokonywania wpłaty. Natomiast wpłaty na rachunek bankowy i do kasy polskiego urzędu konsularnego za granicą mogą być dokonywane w walucie państwa przyjmującego, w dolarach amerykańskich lub euro.

Po dokonaniu przez osobę, której udzielono pomocy finansowej zwrotu jej równowartości, kwota, która została wpłacono tytułem poręczenia zostanie zwrócona poręczycielowi.

Konsul może również zgodzić się, aby osoba lub instytucja, którą wskazał wnioskujący o pomoc, przesłała na rachunek bankowy urzędu obsługującego ministra spraw zagranicznych albo na rachunek bankowy lub do kasy polskiego urzędu konsularnego przeznaczoną dla wnioskodawcy kwotę, która jest potrzebna na pokrycie kosztów powrotu do kraju. Po uzyskaniu potwierdzenia wpłaty, konsul może wypłacić równowartość wpłaconej kwoty wnioskodawcy za potwierdzeniem odbioru. Potwierdzenie to podpisywane jest na formularzu złożonego wcześniej specjalnego wniosku o wyrażenie przez konsula zgody na pośredniczenie w przekazaniu pieniędzy na pokrycie kosztów powrotu do Polski.

W szczególnych przypadkach pomoc konsula jest wolna od powyższych wymagań. Dotyczy ona ofiar klęsk żywiołowych oraz innych wyjątkowych zdarzeń losowych. W takich wypadkach konsul może przy wykorzystaniu środków budżetowych na opiekę konsularną, udzielić pomocy finansowej na pokrycie kosztów powrotu do Polski bez składania zabezpieczeń. Ewentualnie może on uzależnić udzielenie pomocy od zobowiązania się wnioskodawcy do zwrotu tylko jej części.

W szczególnie trudnych przypadkach, które nie są wymienione w przepisach, konsul za zgodą ministra spraw zagranicznych może podjąć wszystkie inne działania, które są niezbędne dla zapewnienia pomocy finansowej na pokrycie kosztów powrotu do Polski.

Minister spraw zagranicznych oraz konsul mogą w szczególnie uzasadnionych sytuacjach, z uwagi na możliwości płatnicze dłużnika, odroczyć termin zapłaty całości lub części należności lub też rozłożyć płatność na raty. Jeżeli dłużnik znajduje się w bardzo trudnej sytuacji życiowej lub majątkowej, a zwłaszcza gdy konsekwencją egzekwowania należności byłoby pozbawienie dłużnika środków niezbędnych do utrzymania na poziomie najniższego wynagrodzenia za pracę, wówczas zobowiązanie może być w całości lub w części umorzone.

Do najważniejszych zadań konsula należy:
- Zapewnienie pomocy obywatelom polskim w realizacji praw, które przysługują im zgodnie z prawem państwa przyjmującego, a także prawem oraz zwyczajami międzynarodowymi.
- Jeżeli nie zabrania tego prawo państwa przyjmującego, konsul z urzędu podejmowanie przed sądami lub innymi władzami tego państwa czynności, które są niezbędne dla ochrony praw oraz interesów obywateli polskich, jeżeli z powodu nieobecności lub innej ważnej przyczyny nie mogą oni w odpowiednim czasie bronić sami swoich praw oraz interesów, ani też nie ustanowili pełnomocników. O podjęciu takich czynności konsul musi zawiadomić niezwłocznie osobę zainteresowaną,.
- Za zgodą ministra spraw zagranicznych oraz na podstawie udzielonego pełnomocnictwa może zastępować lub zapewnić zastępstwo obywateli polskich przed sądami oraz innymi organami państwa przyjmującego, aby chronić prawa i interesy reprezentowanych osób, jeżeli nie zabrania tego prawo państwa przyjmującego.
- Pilnowanie, aby obywatele polscy, którzy zostali zatrzymani, aresztowani lub w inny sposób pozbawieni wolności w państwie przyjmującym mieli zapewnioną ochronę prawną oraz traktowanie zgodne z prawem tego państwa, a także z prawem i zwyczajami międzynarodowymi. Przede wszystkim konsul może:
- zwrócić się do sądów i innych organów państwa przyjmującego o udzielenie informacji o przyczynach zatrzymania, aresztowania lub pozbawienia wolności w inny sposób, a szczególnie o zarzutach stawianych tym obywatelom;
- odwiedzać obywateli, a także porozumiewać się z nimi w inny sposób;
- na wniosek obywatela może ułatwić mu porozumiewanie się z rodziną i innymi osobami bliskimi.
- Przyjmowanie do depozytu dokumentów, środków płatniczych oraz przedmiotów wartościowych, jeżeli jest to niezbędne do ochrony praw oraz interesów obywateli polskich.
- Wydawanie obywatelom polskim paszportów lub innych dokumentów, które uprawniają do przekraczania granicy, wznawiania ich ważności, dokonywania w nich zmian oraz unieważniania ich.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
konsul pomoc powrót do kraju poręczenie podróż powrotna pomoc konsularna wniosek poręczenie majątkowe pomoc bez poręczenia minister spraw zagranicznych zadania konsula w powrocie przez powrot zwrot majątkowego z ochrona


Komentarze:

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2007-04-16 23:28 83.14.244.*]

   szkoda tylko ze to tak fajnie brzmi poniewaz w praktyce nieistnieje, bycie konsulem to po prostu dobra fucha i prowizorka pomocy....zycze wszystkim aby jak najmniej mieli z nimi do czynienia!!!!   odpowiedz »

   • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

    [2008-11-23 22:12 89.228.39.*]

    Jak mozna pomuc w powrocie do polski ,która przebywa w Londynie a dokladnie w tylbury?Jak mozna to zrobic najszybciej od strony polskiej.Niema na bilet a do tego dochodzi do rekoczynów ze strony narzeczonego.   odpowiedz »

   • Subskrypcja newsletterów TUR-INFO.PL 

    [2019-12-26 12:02 78.66.162.*]

    Dzień dobry chciała bym wrócić z dziećmi do polski muszę wyprowadzić się z mieszkania mam pracę ale mała płatna persen numer mąż bije mnie i nie chce z nim żyć chodź bym chciała mieszkać tu dzieci się uczą aj szkoda przewrotne życie pewnie sprzedam laptopa złoto ale co dalej nie starczy na powrót na 3 osób   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2009-06-07 17:35 84.141.133.*]

   jestem matka wchowujaca synka 5 letniego zwiazalam sie z niemcem i zamieszkalam u niego a teraz niemam jak wrococ do domu moim jedynym wyjsciem jest siedzenie tutaj jak na uwiezi bo brak funduszy uniemozliwia mi powrot do kraju jesli ktos wie co moge z tym zrobic to prosze o pomoc i przeslanie jakichkolwiek informacji na mojego maila jolka8504@o2.pl z gory dziekuje   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2011-04-08 16:48 95.175.3.*]

   nie bede komentowac tekstu , tylko proszę o pomoc! córka 8 miesięcy temu wyjechała do angli do pracy w tej chwili siedzi juz 3 m-c bez pracy niewiem co sie dzieje mam bardzo rzadki kontakt z nia i mysle że d
   zieje sie z nią coś złego prosze o pomoc ,co mam robić   odpowiedz »

   • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

    [2012-05-18 22:00 88.234.151.*]

    jestesm mezatka mieszkam w urcji .chcem wrocic do polski ale on przeklada wyjazd z tygodnia na tydzien nie wypusci mnie z tad .. prosze jesli ktos wie jak i czy ktos wie kto moze mi pomoc. bardzo prosze o odpowiedz.   odpowiedz »

    • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

     [2012-05-18 22:03 88.234.151.*]

     jestem mezatka mieszkam w turcji do istambulu mam 3 godziny autobusem . chcem wrocic do polski jesli ktos moze mi pomoc prosze odpisac na meila. maz zodzil sie na rozwod ale przeklada z tygodnia na tydzien . naprawde potrzebuje pomocy .on mnie nie wypusci z tad. prosze jesli jest jakas mozliwos dostac bilet . czy jakas organizacjia istnieje . prosze moj meil to alexandra.kocihan@onet.pl   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2012-05-18 22:06 88.234.151.*]

   jestem mezatka mieszkam 3 godziny od istambulu chcem wrocic do polski musze. maz sie zgodzila lae odklada z tygodnia na tydzien wyjazd .juz ponad miesiac czekam az mi kupi bilet. on mnie nie wyposci z tad . bardzo prosze jesli ktos zna jakas organizacjie czy jest ktos kto moze pomoc prosze napisac. alexandra   odpowiedz »

   • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

    [2013-01-30 03:12 89.71.46.*]

    przez ambasade się Pani dogada.   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2017-07-19 02:24 82.27.9.*]

   Dnia 8.02.2017 przyleciałem do Anglii w celu zarobkowym, między czasie gdy pracowałem zostałem oszukany przez osoby które żyły ze mną pod jednym dachem, okradli mnie, zgłosiłem to na policję, nic mi nie pomogli, moja rodzina nie jest w stanie mi pomóc finasowo, miało być pięknie ale wszystko wyszło jak wyszło, potrzebuje dziś dnia 19.07.2017 roku pomoc na powrót do Polski, jestem bez środków do życia, nie mam domu bo mnie wyrzucono, potrzebuje wsparcia mam 22 lata jestem z Wrocławia Arek Brejnak moj numer jeszcze aktualny to 07858 296682   odpowiedz »

   • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

    [2017-07-31 18:13 94.13.141.*]

    10 lat pracuję w Anglii i wychowuję samotnie 15 letnią córkę cjcemy bardzo wrócić do Polski ale mamy duży problem nie mamy mieszkania jestem po rozwodzie .Na jaką pomoc mogěliczyć?   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2017-08-26 13:06 94.254.177.*]

   Powrót do Polski zostałem okradziony w Hamburgu pojechałem tam do pracy dostałem pieniądze i na dworcu ktoś mi dzwignoł portfel dojechałem do bad Hersweld niemam zaco żyć byłem w czerwonym kżyzu dali tylko nocleg do poniedziałku 4 rano proszę o pomoc spałem dwie doby na dworcu bardzo proszę o pomoc może ktoś będzie jechał by mógł się zabrać 794957493   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2017-09-02 12:05 197.210.29.*]

   Nazywam się lilian N. To jest bardzo radosny dzień mojego życia z powodu pomocy Drsaguru, którą pomogło mi odzyskać mojego byłego męża z magią i miłością. Byłem żonaty od 6 lat i to było tak straszne, ponieważ mój mąż naprawdę oszukiwał mnie i szukał rozwodu, ale kiedy natrafiłem na e-mail Dr.saguru w internecie, jak pomógł tak wielu osobom, aby ich ex back i pomagać w ustalaniu relacji i sprawić, aby ludzie byli zadowoleni z ich relacji. wyjaśniłem mu swoją sytuację, a potem szukałem jego pomocy, ale z największą niespodzianką powiedział mi, że pomógłby mi w mojej sprawie, a teraz obchodzi mnie teraz, ponieważ mój mąż zmienił się na dobre. Zawsze chce być ze mną i nie może nic zrobić bez mojej obecności. naprawdę lubię moje małżeństwo, co za wspaniała uroczystość. będę śledzić w internecie, ponieważ Drsaguru jest prawdziwym mistrzem zaklęć. Czy potrzebujesz pomocy z kontaktem z lekarzem SAGURU TERAZ VIA EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com lub whatsapp +2349037545183 On jest jedyną odpowiedzią na Twój problem i sprawia, że czujesz się szczęśliwy w twoim związku.and jego również doskonały
   1 LOVE SPELL
   2 WIN EX Z POWROTEM
   3 OWOCE WOMB
   4 PROMOCJA SPELL
   5 OCHRONA OCHRONY
   6 BIZNES
   7 DOBRZE PRACA
   8 BŁĘDY LOTOTYCZNE I SPRAWA SPEŁNIOWA.   odpowiedz »

   • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

    [2021-07-10 14:14 197.211.58.*]

    Czy masz jakiś problem, który Ci przeszkadza?
    Chcesz wygrać na loterii?
    Czy masz jakąkolwiek chorobę?
    Masz depresję?
    Potrzebujesz uzdrowienia?
    Czy chcesz przywrócić swojego byłego?
    Lub musisz począć itp.

    Przynoszę dobre wieści;Pomoże ci dr muda wielki medium/rzucający zaklęcia.Jest bardzo dobry w zaklęciach, więc jest polecany z daleka i bliska.Porozmawiaj z nim dzisiaj, będzie mógł ci pomóc.Twoja prywatność jest umieszczone Ściśle poufne. Wyślij e-mail na adres: lordmudaspiritualtemple@gmail.com lub WhatsApp Dr muda na +2347083653387. Nie umieraj z powodu swojej choroby, wypowiedz się ... zasługujesz na szczęście!   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2017-10-12 08:41 186.4.202.*]

   Ma to na celu poinformowanie ogółu społeczeństwa, że Daniel John, prywatny pożyczkodawca otwiera finansowe możliwości dla każdego, kto potrzebuje pomocy finansowej. Dysponujemy pożyczką w wysokości 2% stopy procentowej dla osób fizycznych, firm i firm w jasnych i zrozumiałych warunkach i warunkach. skontaktuj się dziś przez e-mail, abyśmy mogli dać Ci nasze warunki pożyczki na danieljohnhome@gmail.com   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2018-06-14 23:35 5.133.11.*]

   Nazywam się Lilian N. Jest to bardzo radosny dzień w moim życiu z powodu pomocy, jaką Dr.saguru mi wyświadczył, pomagając mi odzyskać mojego byłego męża dzięki magii i zaklęciu miłosnemu. Byłem żonaty od 6 lat i to było tak straszne, ponieważ mój mąż naprawdę mnie zdradzał i szukał rozwodu, ale kiedy natknąłem się na wiadomość e-mail Dr.saguru w internecie na temat tego, w jaki sposób pomógł tak wielu ludziom uzyskać ich ex. i pomagać w nawiązywaniu relacji. i sprawiać, by ludzie byli szczęśliwi w swoim związku. Wyjaśniłem mu swoją sytuację, a następnie starałem się o pomoc, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu powiedział mi, że pomoże mi w mojej sprawie i teraz świętuję, ponieważ mój mąż całkowicie zmienił się na dobre. Zawsze chce być przy mnie i nie może nic zrobić bez mojej teraźniejszości. Naprawdę cieszę się z mojego małżeństwa, co za wspaniałe świętowanie. Będę nadal zeznawał w Internecie, ponieważ Dr.saguru jest prawdziwym czarodziejem zaklęcia. POTRZEBUJESZ POMOCY, TO KONTAKT LEKARZ SAGURU JUŻ TERAZ PRZEZ EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com lub +2349037545183 On jest jedyną odpowiedzią na twój problem i sprawia, że czujesz się szczęśliwy w swoim związku.
   1 LOVE SPELL
   2 WIN EX BACK
   3 OWOC WOMB
   4 PERSONEL PROMOCJI
   5 PIEC ZABEZPIECZAJĄCY
   6 SPRZĘT BUSINESS
   7 DOBRY SPRZEDAŻ PRACY
   8 SPELL LOTTERY i SPEŁNIANIE PORTFELTÓW.   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2018-01-29 02:27 129.56.11.*]

   Nazywam się Rayna Schinken i wracam do września zeszłego roku. Oder Dr Po lekturze Zulu Lorda i jego doskonałego ducha potrzebowałem pomocy u Durcha, by uratować mojego męża. Miałem rozpaczliwą potrzebę nadprzyrodzonej pomocy, wysiłek fizyczny, by uratować mojego męża, zawsze zawodził. Mój mąż zostawił miłość i opiekował się mną i moimi dziećmi 7 lat po szczęśliwym domu. Zrobiłem wiele szkód, spotkałem się z przemocą w rodzinie, byłem zawodowym kłamcą, a co najważniejsze zaczęły się narkotyki i alkohol. Kiedy chciał się rozwieść, nie mógł już dłużej cierpieć tortur. Nie straciłem męża z dziwnym duchem, wiedziałem, zanim się ożenił, że jest kochającym mężczyzną, ale nie wiedziałem, co to było.

   Magia stworzona przez Zulę Pana The Lorda była tak duża, że nastawienie i żądza wiecznego męża złotego zmieniły się 24 dni po zakończeniu wzrostu. Dr Zulu Lord Spiritual House Hause, um Dlaczego mogę zasugerować Jegorjewitsch Reality i pracować Dr Zulu Herr nie robi magii dla nikogo, Ein Spell trwa wieczność. Obserwuję zachowanie mego męża, von October, wciąż jest tak samo, nigdy nie zostawił mnie kochać, miłość wzrasta każdego dnia, nadal zajmuję się błogosławieństwami, które następują po ataku Władcy Zulusów. Umzu scherzen, nie tylko najgorszy wróg, ale po skorzystaniu z niego mogę polecić entuzjazm, mogę ci pomóc
   1) Promuj, rób to, co robisz.
   2) Zarób pieniądze lub wygraj loterię.
   3) w celu osiągnięcia sukcesu biznesowego.
   4) problem duchowy.
   5) wygrywa inicjatywę.
   6) Znajdź swojego kumpla z życia.
   7) Wykonaj dobrze płatną pracę.
   8) Sprawdź swoje małżeństwo.
   9) łaski i zyskać urok ludzi.
   10), aby zaoszczędzić stracone pieniądze.
   (11) Auf leczy cię ze wszystkich chorób. HIV / AIDS nie mogą być traktowane i traktowane jak RAK
   (12) rozwiązują problemy związane z ciążą i chronią cię wraz z dziećmi. Ponownie wyślij adres e-mail dr.zulugreattemple@gmail.com lub WhatsApp od +234975609697   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2018-07-26 21:21 5.133.11.*]

   Tak bardzo kocham mojego męża, że byliśmy szczęśliwi z dwójką dzieci, chłopcem i dziewczynką. 3 miesiące temu zacząłem zauważać od niego jakieś dziwne zmiany. kilka tygodni później dowiedziałem się, że mój mąż widzi kogoś innego. Zaczął wracać do domu późno z pracy, prawie nie dba o mnie ani dzieci, czasami mój mąż wychodzi i nawet nie wraca do domu przez kilka dni. Zrobiłem wszystko, co mogłem, aby naprawić ten problem, ale nic nie działało. Bardzo się martwiłem i potrzebowałem pomocy. Czytałem o opowiadaniach Dr Goko na stronie internetowej, która sugerowała, że dr Goko może pomóc rozwiązać problemy małżeńskie, przywrócić zerwane związki i tak dalej. Skontaktowałem się z nim i powiedziałem mu o moich problemach. Naprawił moje małżeństwo i dostarczył rozwiązanie mojego problemu, teraz mój mąż i ja znowu jesteśmy razem. wszystko działa dobrze w moim małżeństwie i jestem tak szczęśliwy, że doktor Goko przywrócił mi męża z powodzeniem. czy jest jakiś problem w domu, zdrowie, małżeństwo / związek i więcej wyślij e-mail do Dr.gokosspiritualcaster@gmail.com można dać mu WhatsApp czat na +2348056398964   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2018-02-22 16:01 197.211.59.*]

   Jestem tutaj, aby dać świadectwo, jak wróciłem do mojego męża, który opuścił mnie ponad 3 miesiące, jesteśmy małżeństwem od ponad 7 lat i dostaliśmy dwoje dzieci. sprawy układały się dobrze i zawsze byliśmy szczęśliwi. aż pewnego dnia mój mąż zaczął zachowywać się w sposób, którego nie mogłem zrozumieć, byłem bardzo zdezorientowany tym, jak traktował mnie i dzieci. później w tym miesiącu nie wrócił do domu i zadzwonił do mnie, że chce rozwodu, i zapytałem go, co zrobiłem źle, aby zasłużyć na to od niego, wszystko, co mówił, to to, że chce rozwodu, że mnie nienawidzi i robi nie chce mnie znowu widzieć w swoim życiu, byłem szalony, a także sfrustrowany Nie wiem co robić, byłem chory przez ponad 2 tygodnie z powodu rozwodu. Kocham go tak bardzo, że był dla mnie wszystkim bez niego moje życie jest niepełne. Postanowiłem więc powiedzieć mojej współpracowniczce i kiedy jej powiedziałem, powiedziała mi, że istnieje psychiczny rzucający zaklęcie o imieniu Dr.ODIGIE, że powinienem się z nim skontaktować, aby mógł rozwiązać moje problemy, nigdy nie uwierzyłem, ponieważ spotkałem tych, którzy wzięli mój pieniądze bez sprowadzania mojego męża. Więc powiedziała mi, że DR.ODIGIE jest w 100% gaurantee, że to ona jej pomogła, kiedy jej mąż ją opuścił. Podała mi swój e-mail i wyjaśniłem wszystko, co mu się przydarzyło. I powiedział mi tylko, żebym się nie martwił, że mój mąż wróci do mnie, gdy tylko wyjdzie, myślałem, że to żart. Ale to było dla mnie niespodzianką, kiedy stało się tak, jak powiedział doktor ODIGIE. Teraz pozostawiam świadectwo tego, co może zrobić doktor ODIGIE. Jeśli więc przechodzisz przez podobny problem, tak samo jak ty, a także kontaktujesz się z dr. ODIGIE, wiem, że on również rozwiąże twój problem. Możesz skontaktować się z nim poprzez jego adres e-mail (drodigiesolutionhome@gmail.com), możesz również skontaktować się z nim w sprawie aplikacji na telefon na +2348113585486   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2018-08-02 15:23 68.235.37.*]

   Czy jesteś mężczyzną lub kobietą biznesu? Czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby uregulować swój dług, spłacić rachunki lub rozpocząć interesowną działalność? Czy potrzebujesz funduszy na sfinansowanie swojego projektu? E-mail: (trustfunds804@outlook.com) Oferujemy gwarantowane usługi kredytowe dowolnej kwoty i dowolnej części świata dla (osób fizycznych, firm, pośredników w obrocie nieruchomościami i instytucji zbiorowych) po naszej atrakcyjnej stopie procentowej wynoszącej 3%. Aby uzyskać więcej informacji i aplikacji, wyślij odpowiedzi na następujący adres e-mail: {trustfunds804@outlook.com}   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2018-09-15 15:36 104.243.210.*]

   Nazywam się Luiza, moje życie jest z powrotem !!! Po 3 roku połamanych małżeństwa, mój mąż zostawił mnie z dwójką dzieci. Czułam jak moje życie się kończy prawie popełnił samobójstwo, byłem emocjonalnie w dół przez bardzo długi czas. Dzięki rzucającego czar o nazwie Dr OGUNAMEN, które poznałam w Internecie. Z jednej wiernej dzień, jak byłem przeglądania internetu, natknąłem przydzieleniu świadectw o tym konkretnym rzucającego czar. Niektórzy ludzie zeznał, że przyniósł ich kochanka ex back, niektóre zeznał, że przywraca macicy, raka leczyć i inne choroby, niektóre zeznał, że może rzucić zaklęcie, aby zatrzymać rozwód i tak dalej. Ja też natknąć się jednym konkretnym świadectwem było o kobiecie zwanej Sonia, ona świadczy o tym, jak on przywrócił jej kochanka Ex w czasie krótszym niż 4 dni, a pod koniec jej zeznań upuściła adres e-mail dr OGUNAMEN użytkownika. Po przeczytaniu tych wszystkich, postanowiłem spróbować. I skontaktował się z nim za pośrednictwem poczty elektronicznej i wyjaśnić mój problem z nim. W ciągu zaledwie 4days, mój mąż wrócił do mnie. Rozwiązaliśmy nasze problemy, a my jesteśmy jeszcze szczęśliwsi niż przed dr OGUNAMEN, jest naprawdę utalentowany człowiek i nie przestanę opublikowanie go, bo jest wspaniałym człowiekiem ... Jeśli masz problem i szukasz prawdziwy i autentyczny rzucającego zaklęcie, aby rozwiązać wszystkie problemy dla Ciebie. Spróbuj dotrzeć do niego w każdej chwili może on być odpowiedzią na Twoje problemy. Oto jego kontakt: ugbegundenger@gmail.com   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2018-11-21 11:29 194.99.105.*]

   Nazywam się Lilian N. Jest to bardzo radosny dzień w moim życiu z powodu pomocy, którą Dr.saguru mi przekazał, pomagając mi odzyskać mojego byłego męża za pomocą magii i zaklęcia miłosnego. Byłem żonaty od 6 lat i to było tak straszne, ponieważ mój mąż naprawdę mnie zdradzał i szukał rozwodu, ale kiedy natknąłem się na wiadomość e-mail Dr.saguru w internecie na temat tego, w jaki sposób pomógł tak wielu ludziom uzyskać ich ex. i pomóc naprawić związek. i sprawić, by ludzie byli szczęśliwi w swoim związku. Wyjaśniłem mu swoją sytuację, a następnie starałem się o pomoc, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, powiedział mi, że pomoże mi w mojej sprawie i oto teraz świętuję, ponieważ mój mąż całkowicie zmienił się na dobre. Zawsze chce być przy mnie i nie może nic zrobić bez mojej teraźniejszości. Naprawdę cieszę się z mojego małżeństwa, co za wspaniałe świętowanie. Będę nadal zeznawał w Internecie, ponieważ Dr.saguru jest prawdziwym czarodziejem zaklęcia. POTRZEBUJESZ POMOCY, A NASTĘPNIE SKONTAKTUJ SIĘ Z LEKARZEM SAGURU ZA EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com lub +2349037545183 On jest jedyną odpowiedzią na twój problem i sprawia, że czujesz się szczęśliwy w swoim związku.
   1 LOVE SPELL
   2 WIN EX BACK
   3 OWOC WOMB
   4 PERSONEL PROMOCJI
   5 PIEC ZABEZPIECZAJĄCY
   6 SPRZĘT BUSINESS
   7 DOBRY SPRZEDAŻ PRACY
   8 SPELL LOTTERY i SPEŁNIANIE PORTFELTÓW.   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2019-09-16 15:10 176.67.85.*]

   Jestem pod wrażeniem. To mi się naprawdę przytrafia. Mam z powrotem mojego byłego męża. Nazywam się Veronica Adrian. Bardzo się cieszę, że dziś mogę napisać o moim pomocniku, który modlił się za mnie za mój związek. Bóg rzeczywiście użył tego człowieka, aby pomóc w mojej sytuacji. Proszę, posłuchaj moich słów, jeśli szukasz rzucającego zaklęcie, które by ci pomogło, skontaktuj się z dr Isikolo. Jest najlepszym rzucającym zaklęcia, który pomaga ci dzisiaj. Dwa lata temu ja i mój mąż mieliśmy wielką kłótnię, która doprowadziła do naszego rozwodu. To było piekło dla mnie i mojego małego chłopca, że musieliśmy przenieść się do innego miasta. Zostałem samotnym rodzicem. Dr Isikolo poznałem dopiero około miesiąc temu, kiedy powiedziałem mu o mojej sytuacji, a on powiedział mi, żebym się tym nie przejmował. W ciągu dwóch dni mój były mąż wrócił do mnie. Stało się to we wtorek rano, kiedy otrzymałem telefon z domu (moich rodziców), że mnie szukał. Zaakceptowałem go, aby przyszedł do mnie i przeprosił mnie klęczącego przed naszym synem. Od razu wiedziałem, że ten człowiek mi pomógł. Jestem bardzo szczęśliwą kobietą ze wszystkim, co wydarzyło się w moim życiu. Jeśli chcesz skontaktować się z rzucającym zaklęcia, poznaj doktora Isikolo, a będziesz zaskoczony cudownymi zmianami w twoim życiu. Jego adres e-mail to isikolosolutionhome@gmail.com Możesz także zrobić mu Whatsapp na +2348133261196. skontaktuj się z nim, a on ci odpowie.   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2019-09-17 19:28 185.242.7.*]

   DR ISIKOLO jest po prostu najlepszym rzucającym zaklęcia i pomocnikiem. Nazywam się Loreta Emilio, Z szacunku dla ciebie i twoich zaklęć muszę przekazać to świadectwo wszystkim. Byłem na innych rzucających zaklęcia, nie widząc żadnego rezultatu. Po prostu żałuję, że nie przyszedłem do ciebie wcześniej, mam to, co najlepsze. Mojego byłego męża nie było na rok, a ja chodziłem wszędzie i innych rzucających zaklęcia o pomoc, ale bez rezultatu, dopóki mój przyjaciel nie przedstawił mnie dr Isikolo Po zakończeniu Zaklęcia Miłości, w końcu dostałem od niego telefony. Jego czary działały cuda, a mój mąż powrócił z miłością. To cud! Nagle wrócił z kwiatami, mówiąc, że powinienem mu wybaczyć. Byłem naprawdę oszołomiony i zszokowany, gdy mój mąż klęczał błagając o wybaczenie i żebym go przyjął z powrotem. Brakuje mi słów i jestem radosny, jesteś Bogiem wysłane do mnie i całej mojej rodziny. A teraz znów jestem radosną kobietą. Dziękuję bardzo dr. Isikolo. Każdy, kto szuka prawdziwego rzucającego zaklęcia, powinien skontaktować się z DR ISIKOLO na isikolosolutionhome@gmail.com. Możesz również wysłać mu Whatsapp na numer +2348133261196.   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2020-03-09 14:50 104.243.212.*]

   Cześć, jestem Maria Anarbe. Po wieloletnim związku z mężem zerwał ze mną. Zrobiłem wszystko, co w mojej mocy, aby go przywrócić, ale wszystko poszło na marne, tak bardzo go pragnąłem z powodu miłości, jaką do niego miałem, błagałem go ze wszystkim złożyłem obietnice, ale on odmówił. Wyjaśniłem mój problem mojej przyjaciółce, a ona zasugerowała, że powinienem raczej skontaktować się z rzucającym zaklęcia, który mógłby mi pomóc rzucić zaklęcie, by go przywrócić, nie miałem wyboru, jak tylko spróbować. Wysłałem wiadomość do casteromoogon zaklęcia, a on zapewnił mnie, że nie ma problemu i że wszystko będzie dobrze przed upływem trzech dni. Rzucił czar i, co zaskakujące, drugiego dnia zadzwonił do mnie mój mąż. Byłem tak zaskoczony, że odebrałem połączenie i powiedział tylko, że jest mu tak przykro z powodu wszystkiego, co się wydarzyło, że chciał, żebym do niego wrócił. Powiedział też, że bardzo mnie kocha. Byłam bardzo szczęśliwa i poszłam do niego, dlatego znów zaczęliśmy szczęśliwie żyć razem. E-mail osób rzucających zaklęcie to omooguntempleofanswer@gmail.com. Możesz wysłać mu wiadomość e-mail, jeśli potrzebujesz pomocy w związku lub innej sprawie. Lub WhatApp go na +2348149416142

   1) Zaklęcia miłosne
   2) Zaklęcia utraconej miłości
   3) Czary Rozwodowe
   4) Zaklęcia małżeńskie
   5) Zaklęcie Wiążące.
   6) Czary rozpadu
   7) Wygnaj byłego kochanka
   8.) Chcesz otrzymać awans w swoim biurze / w loterii
   9) chcesz zaspokoić swojego kochanka
   Skontaktuj się z tym wspaniałym człowiekiem, jeśli masz problem z trwałym rozwiązaniem
   przez omooguntempleofanswer@gmail.com   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2019-12-26 11:59 78.66.162.*]

   Powrót do polski z dziećmi bez środków do zycia   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2020-07-06 12:19 5.253.206.*]

   CIR: Nazywam się Joan Porras. Chcę opowiedzieć tutaj swoją historię o tym, jak dr Ogundele sprowadził dla mnie męża swoim zaklęciem w ciągu 24 godzin, a zaklęcie jest nieszkodliwe. Wszędzie szukałem pomocy, ale tylko dr Ogundele był w stanie pomóc. Skontaktowałem się z kimś, komu wcześniej pomagał w Internecie. Jeśli potrzebujesz pomocy, radzę napisać do niego, jeśli potrzebujesz pomocy za pośrednictwem WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. E-mail: ogundeletempleofsolution@gmail.com. Powiedziałem mu, że podzielę się z nim dobrymi wieściami, jest niesamowity.   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2020-07-15 15:15 92.223.89.*]

   Nazywam się Pedro Hayes. Chcę tylko, żeby cały świat wiedział o rzucającym zaklęcia, którego poznałem w Internecie o imieniu Dr Ogundele, nie potrafię wyjaśnić, w jaki sposób mi pomógł, podzielę się tutaj kilkoma słowami. Moja żona wyjechała z dziećmi 7 lat temu. W zeszłym tygodniu przeglądałem internet i znalazłem jakieś świadectwo podzielane przez tak wielu ludzi mówiących o dr Ogundele, szybko skontaktowałem się z nim o pomoc w ciągu 24 godzin, moja żona skontaktowała się ze mną, prosząc o wybaczenie, a ona wróciła do mojego życia i jesteśmy znów szczęśliwie wyszła za mąż, co za cudowny CUD jestem tak szczęśliwa. Dr Ogundele przywiózł moją żonę w ciągu 24 godzin. Nie mogę napisać wszystkiego na piśmie, wszystko, co mogę powiedzieć, to dziękuję, bardzo się cieszę. Powiedział mi, żebym podzielił się historią, tak jak wszyscy, jeśli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy. Skontaktuj się z dr Ogundele na jego WhatsApp lub Viber Chat: +27638836445. Jego czary są skuteczne i nieszkodliwe, wszystko o dr Ogundele jest super.   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2020-09-12 03:28 104.243.212.*]

   Na zawsze będę wdzięczna wielkiemu doktorowi OMOOGUNTEMPLEAOFASWEROWI za naprawienie mojego zerwanego małżeństwa po tym, jak mój mąż zostawił mnie dla swojej kochanki na 6 miesięcy. Nigdy nie wierzyłem w zaklęcia, dopóki mój przyjaciel mnie mu nie przedstawił. Na początku byłam wobec niego sceptyczna, ponieważ wiele słyszałam o rzucających fałszywe zaklęcia, ale zostawiłam swoje wątpliwości za sobą, ponieważ desperacko chciałam odzyskać męża i zrobiłam to, co mi polecił. Teraz mój mąż wrócił zaledwie w ciągu 48 godzin od skontaktowania się z nim. Żyję szczęśliwie z mężem po 6 miesiącach rozwodu i nie spocznę, dopóki nie będzie znany na całym świecie. Specjalizuje się również w zaklęciach pieniężnych, zaklęciach loterii, zaklęciach chorobowych E.T.C. Połącz się teraz z Doctor OMOOGUN, jego e-mail to omooguntempleofanswer @ gmail. com lub WhatsApp pod numerem +2348149416142   odpowiedz »

  • Nie masz pieniędzy? A chcesz wrócić do Polski? 

   [2021-07-10 14:13 197.211.58.*]

   Czy masz jakiś problem, który Ci przeszkadza?
   Chcesz wygrać na loterii?
   Czy masz jakąkolwiek chorobę?
   Masz depresję?
   Potrzebujesz uzdrowienia?
   Czy chcesz przywrócić swojego byłego?
   Lub musisz począć itp.

   Przynoszę dobre wieści;Pomoże ci dr muda wielki medium/rzucający zaklęcia.Jest bardzo dobry w zaklęciach, więc jest polecany z daleka i bliska.Porozmawiaj z nim dzisiaj, będzie mógł ci pomóc.Twoja prywatność jest umieszczone Ściśle poufne. Wyślij e-mail na adres: lordmudaspiritualtemple@gmail.com lub WhatsApp Dr muda na +2347083653387. Nie umieraj z powodu swojej choroby, wypowiedz się ... zasługujesz na szczęście!   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję