Kanada zniosła wizy, ale... nie dla wszystkich Polaków!

Jak donosi "Rzeczpospolita" nie wszyscy polscy obywatele zostają wpuszczeni do Kanady, choć wizy zostały zniesione już 1 marca br.


Thomas Lukaszuk, deputowany polskiego pochodzenia do parlamentu prowincji Alberta powiedział, że Kanada nie przyjmuje ludzi, którzy pracowali kiedyś na czarno i zostali w trakcie prac przyłapani, a następnie deportowani lub składali wcześniej wniosek o kanadyjską wizę i otrzymali odmowę.

Zniesienie obowiązku wizowego nie jest gwarancją, że do danego kraju się wjedzie bez przeszkód - podkreśla deputowany Lukaszuk. W przypadku wątpliwości najlepiej jest skontaktować się z ambasadą kanadyjską. To może zaoszczędzić przykrej niespodzianki na lotnisku - dodaje.

Na stronie internetowej Ambasady Kanady w Warszawie można znaleźć informacje o tym, kiedy Polak zainteresowany wyjazdem powinien odwiedzić sekcję wizową. Musi to zrobić obowiązkowo, jeśli był karany w Polsce lub w Kanadzie, został deportowany z Kanady albo jeśli wcześniej odmówiono mu kanadyjskiej wizy. Nie da się oszukać służb imigracyjnych, które dysponują informacjami o wszystkich karanych czy deportowanych.

O zniesienie wiz do Kanady dla Polaków walczyły przez wiele miesięcy zarówno polskie władze, jak i Kongres Polonii Kanadyjskiej, który zorganizował wielką akcję wysyłania listów do ministrów i deputowanych. Wizy były utrzymywane z powodu wysokich odsetek odrzuconych wniosków wizowych i zbyt duża liczba Polaków pozostających tam po wygaśnięciu zezwolenia na pobyt.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij