Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy

W dniach 14-17 września odbędą się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane gastronomiczne trendy i rynkowe nowości.


Kuchnia oraz restauracja

W ramach projektu Idealna Kuchnia po raz pierwszy na targach zostanie zaprezentowana profesjonalistom z branży (kucharzom, inwestorom, projektantom oraz pracownikom SANEPiDu) nowocześnie wyposażona, urządzona zgodnie z najnowszymi trendami światowymi, spełniająca wszelkie europejskie standardy profesjonalna kuchnia. Z Idealną Kuchnią będzie sąsiadowała Wzorcowa Restauracja. Sala restauracyjna wyposażona zostanie w stoliki z pełną zastawą oraz kartą menu, która została skomponowana specjalnie na potrzeby targów Gastro Trendy. Co godzinę będą się odbywały 30-45 minutowe pokazy, prelekcje bądź dyskusje ekspertów, w czasie których zaproszeni klienci będą zamawiać dania z menu.

Kulinarny Puchar Polski 2009

16 września będzie dniem pełnym wrażeń i wyzwań dla najlepszych szefów kuchni oraz kucharzy - żółtodziobów. Tego dnia zostanie rozstrzygnięty konkurs kulinarny w Polsce - Kulinarny Puchar Polski. W finałowym starciu wezmą udział zwycięzcy ośmiu renomowanych konkursów. Dwuosobowe drużyny złożone z szefa oraz pomocnika wykonają dwa zadania. Przygotują podawaną na ciepło przekąskę z szyjek rakowych ze świeżymi kurkami, szpinakiem oraz skórką z cytryny, a także danie główne, polędwiczkę z dzika, konfiturę z głogu oraz świeżą dynię z lubczykiem.

Świat deserów

Złoto Majów jest hasłem trzeciej edycji Mistrzostw Polski Cukierników w Kategorii Desery. W tym roku uczestnikami konkursu będzie dziesięć dwuosobowych ekip, które będą reprezentowały najlepsze polskie hotele, cukiernie oraz restauracje, m.in.: Hotel Jan III Sobieski, Cukiernię Kachliccy, Hotel Haffner i Kawiarnię Lodziarnię Świat Lodów. O zwycięstwo będą walczyć w trzech kategoriach: deser na talerzu, torcik deserowy, a także eksponat z czekolady, który będzie nawiązywał do tematu mistrzostw.

Bajka kawoszy

14 i 15 września bariści takich sieci kawowych jak: Coffeeheaven, Green Coffee, i-coffee, MK Cafe, Świat Lodów zmierzą się w Poznaniu w czterech dyscyplinach:

- "Latte art ®" - najlepsze latte oraz macchiato pod względem smakowym tudzież wizualnym;
- “Coffee in good spirits ®" - najlepsza kawa z alkoholem;
- "Cup tasting ®" - rozpoznanie różnych gatunków kawy po smaku i zapachu;
- "Espresso na czas" - perfekcyjnie przygotowane espresso na czas.

Każda dyscyplina zostanie oceniona przez zespół sędziów akredytowanych przez SCAE (Speciality Coffee Association of Europe).
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij