Subskrypcja

SzukajMiędzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy

W dniach 14-17 września odbędą się w Poznaniu Międzynarodowe Targi Gastronomii Gastro Trendy. Podczas imprezy zostaną zaprezentowane gastronomiczne trendy i rynkowe nowości.


Kuchnia oraz restauracja

W ramach projektu Idealna Kuchnia po raz pierwszy na targach zostanie zaprezentowana profesjonalistom z branży (kucharzom, inwestorom, projektantom oraz pracownikom SANEPiDu) nowocześnie wyposażona, urządzona zgodnie z najnowszymi trendami światowymi, spełniająca wszelkie europejskie standardy profesjonalna kuchnia. Z Idealną Kuchnią będzie sąsiadowała Wzorcowa Restauracja. Sala restauracyjna wyposażona zostanie w stoliki z pełną zastawą oraz kartą menu, która została skomponowana specjalnie na potrzeby targów Gastro Trendy. Co godzinę będą się odbywały 30-45 minutowe pokazy, prelekcje bądź dyskusje ekspertów, w czasie których zaproszeni klienci będą zamawiać dania z menu.

Kulinarny Puchar Polski 2009

16 września będzie dniem pełnym wrażeń i wyzwań dla najlepszych szefów kuchni oraz kucharzy - żółtodziobów. Tego dnia zostanie rozstrzygnięty konkurs kulinarny w Polsce - Kulinarny Puchar Polski. W finałowym starciu wezmą udział zwycięzcy ośmiu renomowanych konkursów. Dwuosobowe drużyny złożone z szefa oraz pomocnika wykonają dwa zadania. Przygotują podawaną na ciepło przekąskę z szyjek rakowych ze świeżymi kurkami, szpinakiem oraz skórką z cytryny, a także danie główne, polędwiczkę z dzika, konfiturę z głogu oraz świeżą dynię z lubczykiem.

Świat deserów

Złoto Majów jest hasłem trzeciej edycji Mistrzostw Polski Cukierników w Kategorii Desery. W tym roku uczestnikami konkursu będzie dziesięć dwuosobowych ekip, które będą reprezentowały najlepsze polskie hotele, cukiernie oraz restauracje, m.in.: Hotel Jan III Sobieski, Cukiernię Kachliccy, Hotel Haffner i Kawiarnię Lodziarnię Świat Lodów. O zwycięstwo będą walczyć w trzech kategoriach: deser na talerzu, torcik deserowy, a także eksponat z czekolady, który będzie nawiązywał do tematu mistrzostw.

Bajka kawoszy

14 i 15 września bariści takich sieci kawowych jak: Coffeeheaven, Green Coffee, i-coffee, MK Cafe, Świat Lodów zmierzą się w Poznaniu w czterech dyscyplinach:

- "Latte art ®" - najlepsze latte oraz macchiato pod względem smakowym tudzież wizualnym;
- “Coffee in good spirits ®" - najlepsza kawa z alkoholem;
- "Cup tasting ®" - rozpoznanie różnych gatunków kawy po smaku i zapachu;
- "Espresso na czas" - perfekcyjnie przygotowane espresso na czas.

Każda dyscyplina zostanie oceniona przez zespół sędziów akredytowanych przez SCAE (Speciality Coffee Association of Europe).   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij