LOT otworzy nowe połączenia

Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają połączenia z Ameryką Północną i Azją. Zwiększy się częstotliwość kursów do obsługiwanych już lotnisk, takich jak: Toronto, Nowy Jork czy Chicago. Powstaną również nowe połączenia do Stanów Zjednoczonych i Kanady. Pierwsze bezpośrednie loty do Newark wystartują 28 kwietnia 2017 roku.


Lotnisko znajdujące się w okolicach Nowego Jorku, będzie czwartym połączeniem LOT-u z Ameryką Północną. Samolot będzie kursował 4 razy w tygodniu w poniedziałek, czwartek, piątek i niedzielę oraz od sierpnia również we wtorek. Polski przewoźnik otworzy także połączenie do Los Angeles. Dreamlinery LOT-u będą latały tam w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty. Będzie to pierwsze połączenie LOT z zachodnim wybrzeżem USA.

Newark to jeden z głównych amerykańskich węzłów przesiadkowych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki współpracy w ramach Star Alliance możemy zaoferować pasażerom podróżującym z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej wyjątkową ofertę na przeloty do niemal dowolnego miejsca na mapie USA. Newark był do tej pory brakującym ogniwem w naszej siatce połączeń. Dzięki powrotowi na to lotnisko stajemy się atrakcyjnym przewoźnikiem dla wielu pasażerów, którzy do tej pory jeszcze nie korzystali z naszych usług - komentuje prezes LOT, Rafał Milczarski.

Dodatkowo, oferta linii lotniczych w ciągu najbliższych 4 lat rozszerzy się o lot do kolejnego miasta w Kanadzie. Strategia LOT-u przedstawiona we wrześniu bieżącego roku szacuje, że w Polsce będzie przybywać około 5% pasażerów rocznie. Linie lotnicze przewidują, że do roku 2020 roku około 50% pasażerów, będzie korzystać z przesiadek w Warszawie. Prezes spółki uważa, że do pełnego rozwoju potrzebne będzie większe i centralnie zlokalizowane lotnisko w Polsce. Zaznaczył również, że w ciągu najbliższych lat przepustowość Okęcia może być niewystarczająca. O planach polskiego, narodowego przewoźnika pisaliśmy w aktualności LOT ma ambitne plany rozwoju

Od początku 2016 roku przewoźnik uruchomił 23 nowe połączenia. Otwarcie trasy do Stanów Zjednoczonych to część nowej strategii LOT-u. W styczniu bieżącego roku wystartowały połączenia z Warszawy do Tokio, a w październiku startują loty do Seulu.

Zarząd linii lotniczych chce wykorzystać korzystne położenie Polski w Europie Środkowej i połączyć dogodnym węzłem komunikacyjnym Ameryką Północną i Azję, gdzie znajduje się wiele ośrodków biznesowych. Nawiązanie porozumienia Polski i Chin o współpracy gospodarczej, może być kluczowym powodem wzrostu popularności połączeń z Dalekim Wschodem. Prezes LOT-u zakłada, że w 2016 roku linie lotnicze przewiozą około 5,5 miliona pasażerów, a do 2020 roku liczba ta ma wynosić ponad 10 milionów rocznie.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij