Subskrypcja

Szukaj

Wzrost liczby pasażerów Ryanaira przy jednoczesnym spadku zysków

Linie lotnicze Ryanair poinformowały, że w 3 kwartale rozliczeniowym zanotowały wzrost liczby pasażerów przy jednoczesnym spadku zysków.


Jak informują linie lotnicze Ryanair w 3 kwartale rozliczeniowym 2016 roku nastąpił wzrost liczby pasażerów o 16% w porównaniu do analogicznego okresu 2015 roku. W ostatnim kwartale z usług irlandzkiego przewoźnik skorzystało 28,8 milionów pasażerów, a rok wcześniej 24,9 miliona.

Wzrost liczby pasażerów jest dobrą informacją dla linii lotniczych, jak wygląda zatem sytuacja z zyskami przewoźnika? W tym przypadku zyski w 3 kwartale spadły o 8% w porównaniu do tego samego okresu w 2015 roku. W ostatnim kwartale zysk wyniósł 95 milionów euro i jest to gorszy wynik od ubiegłorocznego kiedy to Ryanair uzyskał 103 miliony euro zysku.

W trzecim kwartale linie lotnicze Ryanair otworzyły 5 nowych baz w Bukareszcie, Hamburgu, Norymbergii, Pradze i Wilnie. W marcu przewoźnik planuje otworzyć kolejne we Frankfurcie oraz Neapolu. Od tego kwartału przewoźnik dysponuje także 10 nowymi maszynami oraz otworzył 95 nowych tras, co w dużej mierze może być przyczyną 16 procentowego wzrostu liczby pasażerów.   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Trzeci kwartał w Ryanair [2017-02-07 12:58 95.111.16.*]
Norymberdze, nie Norymbergii. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij