Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pilot wycieczek GRECJA KRETA
- Specjalista ds Turystyki
- Poprowadzę pensjonat lub willę PODHALE
- Pracownik do biura podróży
- Asystent/-ka ds. charterów - KATOWICE
- Rezydent Turystyczny - praca na Rodos lub Kos
- Przewodnik Wycieczek Kulinarnych w Gdańsku
- DODATKOWA PRACA: Specjalista/ka ds. Turystyki
- pilot Mediolan 13-16.03.26
- PILOT WYCIECZEK TURCJA
Travelist: rezerwacje wystrzeliły po konferencji premiera
Ogłoszenie daty ponownego otwarcia hoteli spowodowało potężny wzrost zainteresowania ofertą noclegową w Polsce. Kilka godzin po konferencji prasowej ministra zdrowia portal rezerwacyjny Travelist udostępnił dane dotyczące najczęściej wyszukiwanych pobytów oraz rezerwacji, których dokonują Polacy. Wyniki analizy nie pozostawiają złudzeń - obserwujemy właśnie największy boom rezerwacyjny od 2019 roku.
Informacje o możliwym otwarciu hoteli zaczęły się pojawiać już początkiem ubiegłego tygodnia, powoli docierając do opinii publicznej za pośrednictwem mediów. W piątek spekulacje ostatecznie potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. Skutkiem pojawienia się optymistycznych wiadomości było wzmożone zainteresowanie ofertą noclegową hoteli i pensjonatów.
Od zeszłego poniedziałku obserwujemy ogromne wzrosty w liczbie wyszukiwanych pobytów. Poziom zainteresowania i aktywności użytkowników w ciągu tygodnia nie tylko wrócił do tego z 2019 roku, ale przebił go aż o 30%. Dzisiejsza decyzja rządu i formalne ogłoszenie daty otwarcia hoteli dodatkowo podkręciło ten wynik - w ciągu zaledwie kilku godzin popyt na usługi hotelarskie natychmiast wystrzelił do góry - komentuje Tomasz Piszczako, Prezes Zarządu w Travelist.
Listę najczęściej wybieranych regionów otwierają miejscowości nadmorskie - Trójmiasto, Kołobrzeg i Władysławowo. Dużą popularnością cieszą się również góry - na południu kraju najwięcej turystów wybiera Zakopane, Karpacz oraz Szklarską Porębę. Poluzowanie obostrzeń spowodowało, że w zasadzie trudno jest wskazać miejsce, które nie cieszy się zainteresowaniem - dodaje Tomasz Piszczako.
Bardzo wyraźny trend widoczny jest także w przypadku terminów dokonywanych rezerwacji. Tutaj zdecydowanym faworytem jest maj - rezerwacje noclegów na najbliższy miesiąc stanowią aż 60% wszystkich. Zdaniem analityków Travelist wynika to z faktu, że podróżni na bieżąco śledzili informacje dotyczące obostrzeń i spodziewali się ponownego otwarcia hoteli.
Choć dużą popularnością cieszyły się do tej pory terminy wakacyjne, w ostatnich dniach widać wręcz całkowite odwrócenie tendencji i ogromną liczbę zapytań o jak najszybsze, majowe wyjazdy. Ta sytuacja obrazuje faktyczną skalę naszego zmęczenia lockdownem i przedłużanymi ograniczeniami. Marzyliśmy o wyrwaniu się z domu choćby na weekendowy wyjazd i te marzenia chcemy zrealizować jak najszybciej - komentują eksperci.
Inna z prognoz na nadchodzące miesiące dotyczy budżetów przeznaczanych na podróże - branża turystyczna przewiduje bowiem, że w tym roku podczas wyjazdów wydamy sporo więcej, niż dwa czy trzy lata temu. Zespół Travelist tłumaczy, że czynnikiem decydującym będą tutaj przede wszystkim emocje. Po wielu miesiącach lockdownu i funkcjonowania pod presją poważnych restrykcji duża część z nas zechce wykorzystać przywrócone możliwości i spektakularnie "nadrobić" stracony czas.
Zamrożenie gospodarki sprawiło, że środki, które zwyczajowo przeznaczamy na krótkie wyjazdy lub wizyty w restauracjach, zostały w naszych portfelach. Teraz, kiedy nadarza się do tego okazja, z dużym prawdopodobieństwem mogą one zostać przeznaczone na organizację krajowych lub zagranicznych podróży
Mamy rosnące zainteresowanie ze strony gości i w końcu zielone światło ze strony rządu. Po kilku miesiącach ograniczeń chcemy jak najszybciej wrócić do normalnego rytmu pracy. Jeżeli ograniczenie liczby gości do 50% zostanie zniesione przed szczytem sezonu, liczymy na to, że tegoroczne wakacje pozwolą nam przynajmniej w pewnym stopniu odrobić straty wygenerowane w ciągu miesięcy lockdownu - mówi Wojciech Piotrowski, Revenue Manager sieci Górskie Hotele.
Komentarze
Tagi:
Dział hotele, pensjonaty:
Turystyka filmowa staje się coraz silniejszym źródłem
Problemy małych i średnich
Morsowanie przyciąga turystów nad
ESPT: skala szarej strefy w turystyce dziecięcej
Dział badania rynku i analizy:
Turyści ostrożniejsi przy planowaniu podróży do
Turystyka filmowa staje się coraz silniejszym źródłem
Starsze aktualności:
Karta pokładowa może wystarczyć do wykazania potwierdzonej rezerwacji na
Jak sobie ułatwić komunikację z
Polska na Maderze 4-tym rynkiem
Ferie zimowe nie były w pełni
Konferencja Nowe Trendy w Turystyce już za 10
Druga edycja Responsible Incentive Travel
Wyjazdy wakacyjna znów
Hiszpania promuje się w Polsce z
Można ubiegać się o autoryzację wjazdu do Wielkiej
Rosną przychody greckich
Apel o ochronę przedsiębiorców turystycznych przed zajęciem komorniczym
Bilety Szwagropolu dostępne w aplikacji SkyCash
IATA: Decyzja Komisji Europejskiej oderwana od rzeczywistości
Czechy podsumowują sezon narciarski
ECTAA dyskutowała o wyzwaniach w zakresie ochrony podróży
ZUS wydał już ponad pół miliona bonów turystycznych
SPRZEDAM KONTENER(PRZYCZEPA) GASTRONOMICZNA
weekend majowy 2010 Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Grand Cana
Jakie są koszty i wymagania Polish Prestige Hotels dla obiektów?
IATA niezadowolona z decyzji Parlamentu Europejskiego
Jest zgoda na większą pomoc dla małych przedsiębiorstw i mikrofirm
Które kierunki najmocniej drożeją?
Rada Przemysłu Spotkań i Wydarzeń: zostajemy pozostawieni bez wsparcia
Niepewna przyszłość linii Joon
UNWTO i UNESCO publikują wytyczne ponownego uruchomienia turystyki kulturowej
Turystykę czeka rozkwit, ale w nowej formie
Rozstrzygnięto konkurs Teraz Polska Turystyka
Nowy turecki minister turystyki ujawnia swoje cele
Masters of Travel przewiduje spadek liczby podróży służbowych
Trasa turystyczna w Kopalni Soli Wieliczka zostanie ponownie otwarta
Za kilka dni rozpoczyna się GTM
