Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Pszczyna sprzedawca w biurze podróży
- Pilot pielgrzymki do Meksyku 3-14 grudnia
- Wychowawca/ 24-30.08
- Poszukiwany pilot - Warszawa 05.09.2026
- ITAKA - Specjalista d/s Turystyki Stalowa Wola
- Rainbow Tours - Doradca Klienta
- Przewodnik po Szwecji i Danii - Malmö, Lund,...
- Praca na Wyspach Kanaryjskich
- PRZEWODNIK PO KARLSKRONIE I BLEKINGE - WSPÓŁPRACA...
- Poszukujrdz inwestora ?
Unijne certyfikaty COVID już dostępne w aplikacji mObywatel
Od poniedziałku, 21 czerwca w aplikacji mObywatel znajduje się już Unijny Certyfikat COVID (UCC) - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.
Do tej pory UCC można było pobrać jedynie z Internetowego Konta Pacjenta. Od 21 czerwca można go mieć w telefonie - w tym samym czasie pojawił się w naszej aplikacji mObywatel i w aplikacji Ministerstwa Zdrowia IKP.
Osoby, które mają naszą aplikację mObywatel - a jest ich już ponad 3 miliony - wystarczy, że ją zaktualizują. Tych, którzy do tej pory nie zainstalowali mObywatela w swoich telefonach - zachęcamy, aby to zrobili. Poza Unijnym Certyfikatem COVID znajdą tam m.in. mPrawo Jazdy, dane z dowodu osobistego, dowodu rejestracyjnego, swoje e-recepty i wiele innych przydatnych dokumentów. UCC zastąpi dostępne do tej pory w mObywatelu krajowe zaświadczenie o zaszczepieniu - mówi minister Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Certyfikat mogą pobrać osoby w pełni zaszczepione, a także te które otrzymały negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, lub które wyzdrowiały po COVID-19.
W przypadku osób szczepionych, certyfikat jest ważny od 14 dnia po otrzymaniu ostatniej dawki. Certyfikat dla osób, które mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa jest ważny przez 48 godzin. Certyfikat dla ozdrowieńców jest ważny od 11 dnia do 180 dnia po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu PCR.
Dostępny w naszej aplikacji Unijny Certyfikat COVID działa także w trybie offline. A to oznacza, że jeśli dodamy go do aplikacji, np. przed wyjazdem na zagraniczne wakacje, aby go pokazać za granicą nie będziemy musieli mieć dostępu do sieci. To spora wygoda i oszczędność . W Certyfikacie znajdziemy nasze zdjęcie z dowodu osobistego - to ułatwi kontrolę - i duży, wyraźny kod QR, dzięki któremu zminimalizowaliśmy ewentualne trudności przy skanowaniu kodu- mówi minister Janusz Cieszyński.
Dane, które zawierają szczegółowe informacje o właścicielu Certyfikatu - zostały ukryte przed wzrokiem osoby kontrolującej. W krajach UE certyfikat może być wykorzystywany nie tylko podczas odprawy granicznej. Dlatego nie każdy kontrolujący powinien mieć wgląd do wszystkich danych.
Rozporządzenie dotyczące Unijnych Certyfikatów COVID będzie stosowane w Unii Europejskiej od 1 lipca. Do tego czasu kraje UE mogą, ale nie muszą uznawać tego dokumentu.
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
ESPT: POT po cichu zmieniła zasady programu wsparcia
Polacy jadą odpocząć, ale zabierają ze sobą pracę i
Rainbow wprowadza ofertę objazdową na 2027
Dział prawo i podatki:
ESPT: POT po cichu zmieniła zasady programu wsparcia
Turcja szykuje nowe regulacje dla serwisów
Starsze aktualności:
Stanowisko Rzecznika MŚP w sprawie
Zmarnowane pieniądze z KPO? Trwają kontrole i śledztwo
Stanowisko Polskiej Izby Turystyki w sprawie
Decyzja UOKiK w sprawie
ESPT: Turystyka traci na połączeniu z resortem
Komisja Europejska chce uprościć rozliczenia VAT dla biur
Nowy termin otwarcia Wielkiego Muzeum
Turcja planuje ograniczenia dla turystyki w
Linie Emirates zakażą używania powerbanków na
Rośnie ruch na tureckich
Polskie lotniska wśród liderów
Rekordowe ceny lastów poprawią wyniki
Hotelarze i kwaterodawcy z nowymi obowiązkami
Rzecznik MŚP apeluje o zmiany podatkowe w Polskim Ładzie
Zmiany w radzie nadzorczej PLL LOT
WTTC startuje z kampanią zachęcającą do podróży
Wakacje.pl podsumowują wysoki sezon w turystyce zagranicznej
Jak skutecznie wkurzyć turystów?
Młodzież zarabiała na wakacje w akcji touroperatora
Lufthansa chce przejąć włoskiego przewoźnika
Wrocławski hotel kończy działalność
Pyszne.pl sprawdza jak przez dekadę zmieniły się trendy w gastronomii
Na których polskich lotniskach samoloty najczęściej są opóźnione?
Nowy zakaz w ruchu lotniczym dzieli branżę
Większość lotnisk regionalnych ma problemy z rentownością
Linie flydubai uruchomią specjalne połączenia dla kibiców piłkarskich
EXIM (DER Touristik) rusza na pomoc Rodos
Litwa - kary za oprowadzanie przez pilotów
Ateńskie atrakcje będą lepiej chronione przez policję?
Znamy listę najlepiej ocenianych hoteli w Polsce
Komisja Europejska zaopiniowała wnioski trzech krajów o członkostwo w UE
