Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
- PILOT NA JAPONIĘ na przełomie kwietnia/maja 2026
- B. P. Okno na Świat (Warszawa) - Specjalista ds....
- Specjalista ds. Turystyki w salonie Wakacje.pl
- Specjalista ds turystyki - Stargard
- Specjalista / Specjalistka ds. turystyki
Emirates reaguje na amerykańskie przepisy dotyczące transportu elektroniki w bagażu podręcznym
Wprowadzone przez rządy USA i Wielkiej Brytanii przepisy zabraniające przewożenia sprzętów elektronicznych w bagażu podręcznym z niektórych krajów doczekują się reakcji przewoźników. Linie Emirates wprowadzają nową usługę, która pozwoli pasażerom na korzystanie z laptopów i tabletów do samego momentu wejścia na pokład samolotu na trasach do Stanów Zjednoczonych. Można się spodziewać, iż podobne usługi wprowadzą kolejni przewoźnicy.
Podróżujący liniami Emirates do USA przez Dubaj będą mogli używać tych urządzeń na pierwszym etapie podróży oraz podczas postoju w Dubaju. Następnie będą musieli zgłosić swoje laptopy, tablety i inny sprzęt elektroniczny objęty zakazem na odprawie celnej i przekazać je służbom ochrony na bramce przed wejściem na pokład samolotu lecącego do USA. Urządzenia zostaną starannie zapakowane w pudełka, załadowane do luku bagażowego i zwrócone ich właścicielom po przylocie na miejsce. Usługa ta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Pasażerom udającym się do Stanów Zjednoczonych, którzy rozpoczynają podróż w Dubaju, zaleca się schowanie urządzeń elektronicznych od razu do bagażu rejestrowanego w celu uniknięcia opóźnień.
Należy pamiętać, że na trasach bezpośrednich do USA z Dubaju wszelki bagaż podręczny zostanie dokładnie sprawdzony. Dlatego pasażerowie powinni zadeklarować swoje urządzenia w punkcie odprawy celnej przed rozpoczęciem kontroli albo od razu zapakować je do bagażu rejestrowanego.
Po wejściu na pokład nadal będą mogli łączyć się z Internetem z telefonu komórkowego. Według naszych statystyk na połączeniach Emirates do USA aż 90% pasażerów korzysta z pokładowych usług telefonii komórkowej i Wi-Fi właśnie na smartfonie. Zaledwie 6% używa w tym celu laptopa, a 4% - tabletu. Nie oznacza to, że inni pasażerowie nie korzystają z tych urządzeń w trybie offline, ale być może dobrą stroną nowego przepisu jest to, że teraz będą mieli dobry powód, żeby odpocząć od elektroniki, nacieszyć się naszą ofertą i nadrobić filmowe i muzyczne zaległości dzięki naszemu systemowi rozrywki pokładowej - powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.
Od soboty 25 marca podróżujący bezpośrednio z lotniska w Dubaju (DXB) do Stanów Zjednoczonych nie będą mogli wnosić na pokład żadnego sprzętu elektronicznego większego od telefonu komórkowego czy smartfona z wyjątkiem urządzeń medycznych. Sprzęt ten będzie musiał zostać zapakowany do bagażu rejestrowanego. Nowy przepis wydany przez amerykański Urząd ds. Bezpieczeństwa Transportu obowiązuje wszystkich pasażerów na trasach bezpośrednich do USA z Dubaju, również osoby przesiadające się z innych lotów. Obostrzenia nie dotyczą natomiast podróżujących liniami Emirates do Stanów Zjednoczonych przez Mediolan i Ateny ani połączeń przewoźnika poza USA.
Komentarze
Tagi:
Dział dla turystów:
FlixBus: Polacy chcą podróżować na
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Itaka: nocne spotkanie z
Dział transport:
FlixBus: Polacy chcą podróżować na
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Nowe połączenie z Kraków
Starsze aktualności:
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
ETC publikuje wskazówki dla zrównoważonej
Accor ułatwia rezerwacje
Turystyka wspiera 33 finał
Gdańsk Europejską Stolicą Kultury
Turystyka głównym filarem ecommerce
Wybrano najlepsze linie lotnicze w Polsce
Ruszyła kampania promująca turystykę w województwie śląskim
Teneryfa: nie chcemy (tylu) turystów
Starbucks wycofuje się z Rosji
Lufthansa z najlepszymi wynikami w historii
Silny tegoroczny popyt przyczyną wzrostu cen wycieczek
Rekordowy rok pod względem opóźnień lotów
Nowe życie po kopalniach na Śląsku
Po jakim czasie roszczenia za opóźnienia lotu się przedawniają?
Udział last minute w sprzedaży gorszy niż przed rokiem
Czy turystyka cieszyła się powodzeniem w Black Week?
Hakerzy czyhają telefony na turystów
Kiwi.com przygląda się turystom przyjeżdżającym do Polski
TravelCamp po raz pierwszy w Zakopanem
Egipt w ostatniej chwili usunięty z listy krajów z których będzie można przylecieć bez kwarantanny
