Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Rekompensaty za hałas i ograniczenie hałasu na Okęciu

Wojewoda mazowiecki podjął stosowne kroki aby ograniczyć emisję hałasu z lotniska Okęcie.


Po pierwsze zostanie wyznaczona wokół lotniska strefa ograniczonego użytkowania. Po drugie mają zostać wypłacone odszkodowania dla poszkodowanych mieszkańców. Po trzecie zostanie wprowadzony zakaz budowy domów i szkół w pobliżu portu.

Kształt strefy pokrywa się z układem dwóch krzyżujących się pasów lotniska. Region wyznaczono na podstawie przeprowadzonych szczegółowych pomiarów hałasu lotniczego. Obszar uciążliwości obejmie duże obszary Włoch, Ursynowa, Ursusa, a także podwarszawskich gmin: Lesznowoli, Piaseczna, Piastowa, Michałowic i Raszyna.

Czy koncepcja powiedzie się to się okaże. Sceptycznie do sprawy podchodzi rzecznik PPL Artur Burak, który mówi, że nie wiadomo skąd mają pochodzić pieniądze na odszkodowania, czy przekaże je rząd czy może lotnisko. Przypominamy, że strefa hałasu zostaje wyznaczana po raz trzeci. Rozporządzenia w tej sprawie wydane w 2002 roku zostały uchylone, ponieważ zawierały szereg wad i niedomówień.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Zakaz budowy domów i szkół koło Okęcia [2009-05-25 08:54 83.31.99.*]
jedna wielka bzdura. Sąd uważa, że wcale nie ma hałasu, niech sobie tam pomieszka. Nie będzie można budować, a co ludżmi którzy już tak mieszkają. Wcale nie w Piasecznie, ale mp w Jeziorka (Ursynów), gdzie samoloty podchodzą do lądowania tuż nad głową. Nikt się nie pali żeby płacić. Może trzeba wybudową inne lotnisko a to pozostawić tylko dla "lekkich" samolotów.
dlaczego w innych krajach nie ma lotnisk e centrum tylk np godzina czy dwie od stolicy???
odpowiedz »

Zakaz budowy domów i szkół koło Okęcia [2007-09-12 10:58 .*]
Kompletna bzdura z tym odszkodowanie. Polak nie potrafi zachować sie godnie tylko ciągle kłamie. Lotnisko nie ma pieniędzy na odszkodowania. Spłacany będzie kredyt za Terminal II - wadliwy. W Warszawie nie ma miejsc godnych dla ludzi jak nie hałas to spaliny to oczyszczalnie ścieków albo zlewnie szamb. Polak nic nie potrafi w tym kraju - żenada. odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij