Subskrypcja

Subskrypcja

Szukaj

Szukaj

Przepisy bezpieczeństwa są lekceważone przez rosyjskie linie lotnicze

Z raportu rosyjskiej Prokuratury Generalnej, opublikowanego 5 września wynika, że rosyjskie linie lotnicze nie przestrzegają norm bezpieczeństwa.


Analiza, która została przeprowadzona przez Prokuraturę Generalną wspólnie z Ministerstwem Transportu wykazała wiele przypadków pogwałcania przez linie lotnicze norm bezpieczeństwa, jak również przeprowadzania zbyt pobieżnych kontroli przed startem samolotu.

Podczas badań okazało się, że w wielu samolotach zamontowano podrobione części mechaniczne, a takie działania mogą stać się przyczyną bardzo poważnych wypadków.

Analizę postanowiono przeprowadzić po katastrofach dwóch rosyjskich samolotów. Przypomnijmy, że w lipcu podczas lądowania w Irkucku na Syberii rozbił się Airbus A310. Zginęły wówczas 124 osoby. Natomiast w sierpniu na wschodzie Ukrainy spadł Tupolew Tu-154 życie straciło 170 osób.

Rosyjskie władze winą za katastrofy obarczyły złe warunki pogodowe, jednak prasa i eksperci biją na alarm oraz zwracają uwagę na to, że samoloty rosyjskie są bardzo stare.
Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Podróże rosyjskimi liniami lotniczymi mogą być... [2006-09-07 13:55 213.192.80.*]
Tylko czekam aż nasz narodowy tupolew z "bliźniakami" na pokładzie spadnie nad Syberią - oby przeżyli, bo to będzie ich samozesłanie!! odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij