Subskrypcja
Subskrypcja

Szukaj
Szukaj

PPL zerwało umowę na rozbudowę terminalu na Okęciu

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zerwało umowę z konsorcjum Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela, które miało rozbudowywać warszawskie Okęcie.


Powodem zerwania kontraktu jest ciągły brak akceptacji Państwowej Straży Pożarnej dla instalacji przeciwpożarowej w hali odlotów Terminalu 2. Ferrovial-Budimex-Estudio Lamela już 5 miesięcy stara się o zgodę ze strony Straży Pożarnej na instalację. Problemem są wentylatory, które zagłuszają komunikaty ostrzegawcze po 3 minutach od włączenia.

Nowy terminal ma 110 tys. m.kw. powierzchni, ma być wyposażony m.in. w 11 restauracji i 14 sklepów. Jeśli w końcu dojdzie do jego otwarcia, to z warszawskiego portu lotniczego będzie korzystać 12 mln pasażerów rocznie. Dla porównania w 2005 roku z Terminalu 1 skorzystało 7,1 mln osób, choć jest on przygotowany na 3,5 mln.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Zerwano umowę - Warszawa nie będzie mieć nowego... [2007-10-26 21:55 83.4.244.*]
Skandalem jest fakt, że inwestor (PPL) dwa lata po terminie odbioru zleca ekspertyzę aby dowiedzieć się co należy wykonać aby uruchomić Terminal 2.
Przecież PPL-em kieruje znakomity fachowiec w zakresie realizacji inwestycji( Paweł Ł.)- CV na stronie PPL-u.
Aneks z wykonawcą podpisywał drugi "specjalista"(viceminister) CV na str. MT
Obiecywał zrobić porządek na budowie Trzeci (minister) CV na str. MT.
Za "zabawy" tych Panów zapłaci całe Społeczeństwo, bo kary za zerwanie umowy będą olbrzymie, znacznie większe niż za autostradę wlkp.
Pasażer
odpowiedz »

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij