Polska przyciąga coraz więcej turystów

Ten rok może być dobry dla polskiej turystyki przyjazdowej. Do Polski przyjeżdża o niemal 10 procent więcej turystów z zagranicy niż w poprzednich latach. Jeżeli ten trend utrzyma się do końca roku, nasz kraj odwiedzi o 7 mln gości więcej niż rok wcześniej.


Najpopularniejszym wśród zagranicznych turystów miastem okazuje się być Kraków. Najdynamiczniejszy wzrost liczby odwiedzających notuje jednak Warszawa. Zdaniem Polskiej Izby Turystyki, pod koniec roku to właśnie stolica może zdetronizować Gród Kraka.

Co piąty zagraniczny turysty przyjeżdża do Polski spoza Unii Europejskiej - tak wynika ze statystyk. Prawie połowę w tym gronie stanowią Rosjanie. Dużą grupę stanowią także goście z Ukrainy i Białorusi.

Przyjeżdżający do naszego kraju turyści zostawiają średnio o około 100 euro dziennie na głowę więcej niż we wcześniejszych latach.

Jeśli ten trend się utrzyma, Polska może zanotować w tym roku ponad 70 mln odwiedzających.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij