Polska kolej strajkuje

Dziś o godzinie 7 rano rozpoczął się dwugodzinny strajk ostrzegawczy na kolei. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.


Protestują związki zawodowe czterech spółek: PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Intercity, PKP Cargo i PKP Energetyka. W związku ze strajkiem dwie firmy: PKP Intercity i PKP Cargo, zatrzymały swoje pociągi na stacjach. Kolejarze wznowili rozmowy z dyrekcją PKP o 9.00.

Związkowcy sprzeciwiają się zmianom w systemie naliczania ulg dla pracowników spółek kolejowych oraz dla kolejowych emerytów. Mimo wielokrotnych negocjacji między związkami a pracodawcami nie osiągnięto w tej kwestii porozumienia. W czwartek fiaskiem zakończyły się rozmowy ostatniej szansy.

Przywrócenie normalnego rozkłady jazdy potrwa jeszcze kilka godzin po zakończeniu strajku. Podróżni muszą uzbroić się w cierpliwość. Łączna suma opóźnień przekroczyła 25 tys. minut. Największe opóźnienia w pociągach dalekobieżnych występują na trasach: Katowice - Kraków - Wrocław, Kraków - Rzeszów, Katowice - Warszawa przez CMK, Kraków - Warszawa przez Kielce i Radom. Łódź - Warszawa, Poznań - Szczecin.

Pasażerowie, którzy zrezygnują dziś z podróży mogą bez dodatkowych potrąceń zwracać bilety kolejowe.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij