Linie lotnicze przewiozły 3,7 miliarda pasażerów w 2016 roku

Międzynarodowe Zrzeszenie Transportu Lotniczego (IATA) poinformowało, że linie lotnicze w 2016 roku przewiozły 3,7 miliarda pasażerów.


W porównaniu do 2015 roku liczba pasażerów linii lotniczych na całym świecie wzrosła o 6,3%.

Połączenia zwiększyły się wraz z utworzeniem 700 nowych tras, a dzięki średniemu spadkowi cen biletów o 44 dolary podróże lotnicze stały się jeszcze bardziej dostępne - oświadczył dyrektor generalny IATA Alexandre de Juniac.

W ostatnich 10 latach średnia wzrostu liczby pasażerów rocznie to 5,5%. Ubiegłoroczny wynik jest drugi co do wielkości w ostatnich 5 latach, wyższy wzrost był w 2015 roku, kiedy to liczba podróżnych zwiększyła się o 6,5%.

Jeżeli chodzi o regiony, w których nastąpił największy wzrost liczby pasażerów w 2016 roku to na pierwszym miejscu jest Bliski Wschód z wynikiem 11,8%. Dalej klasyfikuje się region Azji i Pacyfiku - 8,3% i w Europie nastąpił wzrost o 4,8% w stosunku do 2015 roku.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij