Kiedy koniec korków na Zakopiance?

Wreszcie ustalono kiedy ostanie przeprowadzona generalna przebudowa zakopianki w Poroninie - w sezonie turystycznym tworzą się tam uciążliwe dla podróżujących korki i jest to wąskie gardło całej trasy. Inwestycja wg planów będzie wykonana w ciągu najbliższych dwóch lat i ma kosztować prawie 44 miliony zł.


W planach remontu jest stworzenie bezkolizyjnego skrzyżowania zakopianki z drogą prowadzącą do Bukowiny Tatrzańskiej, trzema lokalnymi drogami i torami kolejowymi. Powstaną również dwa mosty drogowe na Białym Dunajcu i Porońcu, most kolejowy, tunel oraz rondo.

W sezonie turystycznym w okolicach Poronina tworzą się nawet kilku kilometrowe korki. Powstająca sytuacja jest bardzo uciążliwa dla podróżujących jak i okolicznych mieszkańców. Dojazd do Zakopanego, Białki Tatrzańskiej oraz Morskiego Oka jest wtedy bardzo utrudniony.

Każdego roku w Polskie góry jeździ około 4 milionów turystów. Remont tak ważnej drogi dojazdowej do Zakopanego i innych górskich miejscowości wydaje się niezbędny do prawidłowego funkcjonowania ruchu turystycznego. Dzięki temu może się zwiększyć liczba osób wyjeżdżających na jeden lub dwa dni, gdyż turysta mając świadomość stania w korku przez kilka godzin może zniechęcić do wyjazdu.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij