Zima nawiedziła Europę - odwołane loty, zamknięta Wieża Eiffla

Zima zaatakowała w całej Europie. Mróz, śnieżyce i gołoledź doprowadziły w poniedziałek do licznych wypadków drogowych, opóźnień pociągów oraz zakłóceń w lotach samolotów.


Ze względu na bezpieczeństwo turystów zamknięto również największą turystyczną atrakcję Paryża - Wieżę Eiffla. - Nie możemy sypać soli, bo wieża jest z metalu. Nie możemy także użyć piasku, aby nie dostał się w maszynerię windy - poinformowała Isabelle Esnous, rzeczniczka prasowa obiektu.

Na niemieckiej autostradzie A2 koło Hanoweru (Dolna Saksonia) utworzył się korek długości ponad 30 kilometrów. Autostrada A3 koło Muenster (Nadrenia Północna-Westfalia) była przez wiele godzin zablokowana przez ciężarówkę, która wpadła w poślizg i ustawiła się w poprzek jezdni. Z powodu śnieżycy nie działało lotnisko w Duesseldorfie - odwołano ponad 30 lotów.

We Włoszech spadek temperatury poniżej 20 stopni Celsjusza przyczynił się do śmierci sześciu osób. Na Węgrzech zima zabiła już co najmniej pięć osób.

W rumuńskich Karpatach, w miejscowości Intorsura, w poniedziałek mróz sięgnął 31 kreski. To najniższa temperatura tej zimy. Warto dodać, iż region ten jest rumuńskim biegunem zimna.

Kilkanaście lotów zostało odwołanych również na paryskim lotnisku Charlesa de Gaulle'a.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij