Hotel Forum dziś jest tylko... słupem ogłoszeniowym

Od kilku lat opuszczony, dawny hotel Forum w Krakowie psuje przepiękny widok na Wawel. Budynek denerwuje krakowian i zadziwia turystów. Co gorsza, może on stać jeszcze długo, służąc głównie za wielki słup ogłoszeniowy. Wiszą na nim kolorowe, ogromne reklamy - m.in. Żywca.


Hotel budowano ponad dziesięć lat. Pięć lat temu zakończono w nim działalność hotelarską, tłumacząc to złym stanem technicznym budynku.
Wawel-Imos, obecny (od 2004 roku) właściciel budynku planował wybudować w tym niezwykle atrakcyjnym miejscu zespół apartamentowców, jednak plany inwestora wzbudziły jednak stanowcze protesty m.in. architektów i urbanistów. Skrytykowali oni przede wszystkim wysokość projektowanych budynków, które zasłoniłyby panoramę Wawelu. Według Marka Dunikowskiego, głównego autora ostatniego projektu zagospodarowania terenu, na którym stoi dawny hotel Forum, w tym miejscu powinno powstać centrum tętniące życiem i atrakcyjne dla mieszkańców, a nie tylko wybieg dla psów.

Wiele zależy teraz od Wydziału Architektury Urzędu Miasta Krakowa, ponieważ przede wszystkim trzeba wyburzyć betonowego kolosa. Firma Wawel-Imos International twierdzi, że jest do tego przygotowana od dawna. Już dwa lata temu w magistracie i w inspektoracie nadzoru budowlanego złożyła odpowiednie dokumenty, dotychczas nie uzyskała jednak odpowiedzi.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij