Indie - zakaz picia alkoholu

Władze jednego z najpopularniejszych regionów turystycznych Indii, a zarazem jednego z najczęściej uczęszczanych kierunków plażowych na świecie wprowadziły zakaz picia alkoholu na plażach. Powodów do zmartwień nie mają klienci hotelowych barów - alkohol nadal będzie tam sprzedawany.


Zdaniem władz Goa wprowadzenie zakazu picia alkoholu na plażach, "pod chmurką" było konieczne. Zwiększona ilość procentów we krwi zarówno turystów jak i mieszkańców pośrednio wpływała na prowokowanie większej liczby bójek oraz awantur. Zagrożone czuły się też kobiety, które uskarżały się na wzrost przypadków molestowania i nagabywania na tle seksualnym przez nietrzeźwych mężczyzn.

Zakaz na pewno wpłynie pozytywnie na krajobraz pobliskich plaż, a to za sprawą ograniczenia ilości rozbitego szkła, które notorycznie było pozostawiane w miejscach licznie uczęszczanych przez turystów.

Początkowo łamiący prawo będą pouczani. Za nieprzestrzeganie zakazu może grozić nawet areszt.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij