Subskrypcja



Szukaj

Indie - zakaz picia alkoholu

Władze jednego z najpopularniejszych regionów turystycznych Indii, a zarazem jednego z najczęściej uczęszczanych kierunków plażowych na świecie wprowadziły zakaz picia alkoholu na plażach. Powodów do zmartwień nie mają klienci hotelowych barów - alkohol nadal będzie tam sprzedawany.


Zdaniem władz Goa wprowadzenie zakazu picia alkoholu na plażach, "pod chmurką" było konieczne. Zwiększona ilość procentów we krwi zarówno turystów jak i mieszkańców pośrednio wpływała na prowokowanie większej liczby bójek oraz awantur. Zagrożone czuły się też kobiety, które uskarżały się na wzrost przypadków molestowania i nagabywania na tle seksualnym przez nietrzeźwych mężczyzn.

Zakaz na pewno wpłynie pozytywnie na krajobraz pobliskich plaż, a to za sprawą ograniczenia ilości rozbitego szkła, które notorycznie było pozostawiane w miejscach licznie uczęszczanych przez turystów.

Początkowo łamiący prawo będą pouczani. Za nieprzestrzeganie zakazu może grozić nawet areszt.



   
                    Wersja do druku

Komentarze


(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)



Tagi:




Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij