Załamanie pogody w Polsce: obfite opady śniegu i silny wiatr

W nadchodzący weekend pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Meteorolodzy mają złe wieści zawłaszcza dla zmotoryzowanych.


Jeszcze dziś w nocy w całej Polsce pojawią się obfite opady śniegu i porywisty wiatr osiągający 60 km/h - 80 km/h. To spowoduje, że będą się tworzyć zawieje i zamiecie śnieżne. Spaść może od 10 do 20 cm śniegu. Nawet 60 cm białego puchu może pojawć się w Sudetach.

W weekend nie będzie jednak dużego mrozu. W Małopolsce temperatura wyniesie około plus 4 stopni. Najzimniej będzie na Mazurach - minus 7 stopni. Synoptycy ostrzegają jednak, że temperatura około zera stopni Celsjusza jest niebezpieczna, bo śnieg zamienia się w deszcz a na drogach tworzy się gołoledź. Mróz powróci do Polski we wtorek, będzie nawet minus 17 stopni.

Obfite opady śniegu i śniegu z deszczem powodują, że w rzekach podnosi się poziom wody. Obecnie stan alarmowy został przekroczony na Bugu, na Wiśle pod Płockiem i na rzece Krznie.

Mieczysław Ostojski, szef Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oznajmił, że o złej sytuacji pogodowej zostały już powiadomione sztaby kryzysowe.




Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)



Tagi:




Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij