PKP Intercity zamierza kupić piętrowe wagony

PKP Intercity chce kupić 30 wagonów piętrowych. Środki finansowe na ten cel będą pochodziły m.in. z POIiŚ. Jak na razie swoje zainteresowanie ewentualną współpracą wyraziły dwie firmy: Ĺ koda i Bombardier.


PKP Intercity wykorzysta trzydzieści wagonów piętrowych do uformowania sześciu pięciowagonowych składów, które obsługiwać będą połączenie Warszawa - Łódź. Na ten cel spółka ma przeznaczyć ok. 190 mln zł. Część pieniędzy będzie pochodziła z sumy 175 mln euro, która została zarezerwowana na projekt taborowy Przewozów Regionalnych.

Dostarczenie wagonów zainteresowany jest Bombardier, który już teraz zapewnia o stanięciu firmy do przetargu. W 2008 r. producent dostarczył tego typu wagony Kolejom Mazowieckim.

Planowany przez PKP Intercity przetarg wzbudził zainteresowanie także Ĺ koda Polska. L koda Vagonka, która wchodzi w skład koncertu, chce zaoferować przewoźnikowi wagony klasy 051 o masie 47,5 tony na 130 pasażerów. Firma może dostarczyć również wagony sterownicze.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij