Odlotowa Galeria w Katowickim Porcie Lotniczym

Katowicki Port Lotniczy i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach reprezentowane przez prezesa Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artura Tomasika oraz rektora ASP Mariana Oslislo, podpisały niedawno porozumieniedotyczące wspólnej realizacji projektu Odlotowa Galeria, Odlotowy mebel i Biblioteka podróżnych.


"Odlotowa Galeria" rozpocznie swą działalność w terminalu pasażerskim Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach. Na początek zostaną w niej wystawione projekty mebli nadesłane na konkurs "Odlotowy mebel". Projekt mebla, który zwycięży w konkursie, będzie zrealizowany, a prototyp oddany do wykorzystania przez podróżnych w Odlotowej Galerii - poinformował w czasie podpisania porozumienia rektor Marian Oslislo. Galeria prezentować będzie także design i dzieła malarzy i grafików związanych z ASP.

Drugim projektem, który w ramach porozumienia zamierza zrealizować ASP, będzie Biblioteka Podróżnych. Pasażerowie, już po przejściu odprawy celnej, ostatnie chwile przed odlotem będą mogli na ekranach dotykowych oraz tabletach przeglądać publikacje związane ze śląskim designem oraz z historią kultury materialnej na Śląsku.

Koszt realizacji projektu wyniesie 90 tys. zł. Pieniądze na ten cel przekaże Urząd Marszałkowski będący liderem projektu "Design Silesia", w ramach którego katowicka ASP realizuje program promocji designu oraz przybliżania go samorządom, przedsiębiorcom i środowisku akademickiemu.

Odlotowa Galeria i Biblioteka Podróżnych rozpoczną działalność jesienią 2012 roku.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij