Aktualności
Ogłoszenia
Aktualności dnia
Zmalało bezrobocie w turystyce i gastronomii!
Aktualności: wszystkie
Liczba osób, zarejestrowanych jako bezrobotni w zawodach turystyczno - hotelarskich i gastronomicznych w pierwszym półroczu 2006 roku zmniejszyła się w stosunku do tego samego okresu 2005 roku o 9,5%.
Bezrobotni w zawodach turystyczno - hotelarskich i gastronomicznych w połowie 2006 roku stanowili 4,84% wszystkich bezrobotnych.
Natomiast liczba ofert pracy, które zostały zgłoszone w pierwszej połowie 2006 roku w zawodach turystyczno - hotelarskich i gastronomicznych wyniosła 20 563 i była aż o 21,2% wyższa w stosunku do roku 2005.
Zawody turystyczno - hotelarskie i gastronomiczne, dla których liczba ofert pracy w pierwszym półroczu 2006 roku przewyższała liczbę bezrobotnych to:
- organizator usług cateringowych,
- przewodnik turystyczny miejski,
- szef kuchni (kuchmistrz),
- pozostali kucharze,
- pozostali kelnerzy i pokrewni,
- pokojowa (w hotelu),
- pomoc kuchenna.
Komentarze
Tagi:
Komentarze:
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-10-17 23:05 83.30.117.*]
szczerze ja niewiem na co komu te statystyki!!!!!
Ja kończę teraz studia ( obsługa ruchu turystycznego) i szukam pracy w biurze podróży już od dwóch lat !!!!! Mieszkam na południu Polski w Bielsku a tu pracy w turystyce jak na lekarstwo odpowiedz »
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-10-04 09:41 83.7.216.*]
wszystkie komentarze powyżej to niestety żałosna prawda!ja również dołączyłam do wyjeżdżających-ukończyłam w Polsce szkoły i studia o profilu turystyczno-hotelarskim niestety w praktyce spotkałam się z niesamowitym wykorzystywaniem, tłamszeniem ludzi młodych z pomysłami!Niedawno wróciłam z wszystkim znanego kraju i wyjeżdżam ponownie-szanse na zmiany i godne życie w Polsce są mierne!Mój tata też spedził 20 lat na obczyźnie mając nadzieję na to że nam będzie lepiej!my robimy dokładnie to samo bo w Polsce od tamtego czasu niewiele sie zmieniło!Polacy chcą normalnie żyć-nie mam na mysli obrzydliwego luksusu- ale spokojnego życia bez obawy o jutrzejszy dzień! odpowiedz »
Zmalało bezrobocie w turystyce i gastronomii! [2006-09-30 14:13 83.16.123.*]
Nie ma się z czego cieszyć :( Ludzie którzy znaja języki, potrafią liczyć i są operatywni pracują już gdzie indziej i za inne pieniądze. Chcielibyśmy im płacić więcej, żeby nie wyjezdzali - ale z czego? Podniesiesz ceny - wypadasz z rynku, klient pójdzie gdzie taniej... odpowiedz »
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-09-29 16:11 82.112.143.*]
Zgadzam sie z poprzednimi komentarzami!!! Razem z rodzina wyjachelismy z Polski, mimo ze bardzo chcielibysmy zostac i zyc normalnie - ale niestety to niemozliwe za takie pieniadze jakie zarabia sie w Polsce. odpowiedz »
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-09-29 13:33 212.244.86.*]
Zgadzam się z porzednimi wypowiedziami dokładnie zamalało bo młodzi ludzie masowo wyjeżdżają, skończyłam turystyke i znaleść prace w tej braży za godne pieniądze to szukać igły w stogu siana poprostu koszmar i jak tu nie wyjeżdżać !!! odpowiedz »
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-10-06 13:21 89.187.228.*]
te statystyki to bynajmniej nie wynik efektywnej polityki polskiej - ale odpowiedż mlodych ludzi na ogólnie mizerną pod każdym względem sytuację ekonomiczno- socjalną w Polsce, rząd zamiast cokolwiek robić by ta sytacja sie polepszyła - zajamuje się tworzeniem i rozwalaniem kolejnych koalicji i utrzymaniem na stołkach! a ludzie nie mogąc na to patrzeć wyjeżdzaja!! i nie wracają.... bo po co?! Jeszcze rok czy 2 a nie bedzei kto miał pracować na tych darmozjadów na górze! odpowiedz »
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-09-29 13:15 80.53.59.*]
no bo wyjechali do Anglii u nas to max 1500 zł a tam min 1000 ale Euro miesięcznie lesio odpowiedz »
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-09-29 13:08 213.76.140.*]
Zmalało??? Ludzie wyjeżdżają masowo z kraju, bo tu niestety nie mają na co liczyć!!!!! odpowiedz »
Bezrobocie w turystyce, hotelarstwie i gastronomii [2006-10-17 23:05 83.30.117.*]
szczerze ja niewiem na co komu te statystyki!!!!!
Ja kończę teraz studia ( obsługa ruchu turystycznego) i szukam pracy w biurze podróży już od dwóch lat !!!!! Mieszkam na południu Polski w Bielsku a tu pracy w turystyce jak na lekarstwo odpowiedz »
Dział gastronomia:
Pomorskie: szkolenia turystyczne dla
600 osób nie żyje. Bilans zimy w
Największe targi turystyczne w Europie już za
Dział hotele, pensjonaty:
Spółka Hotele Olsztyn na
600 osób nie żyje. Bilans zimy w
Zwiększ swój dochód z rezerwacji
Dział badania rynku i analizy:
Touroperatorzy wybierają lotniska lokalne.
Internetowi nie marzną na
Dział biura turystyczne:
Pomorskie: szkolenia turystyczne dla
600 osób nie żyje. Bilans zimy w
Ryanair: Po co dwóch pilotów, gdy wystarczy
Nowy touroperator organizuje rejsy w
Starsze aktualności:
Ile Polacy płacą za
Co się zdarzyło w turystyce w 2011
Wyniki finansowe Rainbow
Jak będziemy odpoczywać w
Wydarzyło się w hotelarstwie i
Mobilna biblioteka dla
Druga fala strajku pilotów
Wrocławski terminal prawie
Archiwum 2008/9 Archiwum 2010/51 Archiwum 2006/34
Władysławowo: przewoźnicy walczą o pasażerów
Małopolska: powstanie luksusowy hotel z kliniką dla osób starszych?
Berlin - Cały czas trwa spór o przyszłość lotniska Tempelhof
Kiedy LOT otrzyma zamówione Dreamlinery?
LOT szuka prezesa. Wymagania nie są wysokie
Grecja: zakaz palenia po raz kolejny
Będą nowe przepisy w sprawie pobierania opłaty miejscowej
San Marino: 4-procentowy wzrost liczby turystów zagranicznych
Mariusz Wiatrowski nowym prezesem lotniska Ławica. Czy teraz spełnią się marzenia poznaniaków?






