Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Nomade - Specjalista ds. wsparcia sprzedaży
- Animator w klubie dla dzieci - Cypr Północny
- REZYDENT NA MAJORCE
- REZYDENT NA COSTA DEL SOL
- Specjalista ds. organizacji i rozliczeń imprez...
- Biuro Podróży Elit Tours
- Rezydent Hotelowy
- SPECJALISTA DS. KOMUNIKACJI I CONTENT MARKETINGU
- Specjalista ds.obsługi posprzedażowej Wrocław
- pilot Bawaria
Kraków czeka na inwazje turystów ze Skandynawii
Po Finlandii i Norwegii regularne połączenia lotnicze z Krakowem będzie mieć również Szwecja. Stolica Małopolski liczy na wielu turystów ze Skandynawii.
Piotr Pietrzak, rzecznik prasowy Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice wyznał - W rozkładzie są już Helsinki i Oslo, nie mogło więc zabraknąć również Sztokholmu.
O planach uruchomienia regularnych lotów na tej linii mówiło się już od kilku miesięcy. Jednak dopiero teraz, po zanotowaniu sporych sukcesów przez Finnair i Norwegian Air, zdecydowano o jak najszybszym starcie lotów.
Od 14 września samoloty Norwegian Air będą latać do Sztokholmu cztery razy w tygodniu: w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę. W te same dni będą odbywały się też loty powrotne.
Bjorn Kjos, dyrektor generalny Norwegian Air wyznał - Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej reakcji polskiego rynku i dlatego zwiększamy tu naszą obecność. Zależy nam na Krakowie nie tylko z powodu podróży biznesowych, ale przede wszystkim rosnącego błyskawicznie ruchu turystycznego.
Z badań prowadzonych przez Norwegów wynika, że zainteresowanie skandynawskich turystów Polską rośnie lawinowo.
Finnair jako pierwszy ze skandynawskich przewoźników zainteresował się Krakowem. Jednak przewoźnik nie ujawnił, jakim zainteresowaniem cieszą się odbywane dwa razy w tygodniu loty. Nieoficjalnie wiadomo, że zarówno z frekwencji, jak i rosnącej koniunktury Finowie są bardzo zadowoleni. Z Helsinek przylatują do Krakowa głównie młodzi turyści. Ale nie brakuje też starszych osób, które dopiero na stare lata opuszczają swe domostwa i wyruszają w świat. Teraz modę na Polskę pomysłodawcy połączenia chcą rozpropagować wśród Szwedów.
Bjorn Kjos wyjaśnia - Skandynawowie znani są z zamiłowania do podróży. Lubią cieplejsze kraje, lubią wydawać w nich pieniądze, ale samochodami z czystej wygody wolą nie przyjeżdżać. A już za żadne skarby nie ruszą się na południe dalekobieżnym autobusem.
Według Minny Vuorelainen-Szortyki, client manager Finnair na Polskę, kraje skandynawskie, że pod względem ludnościowym nie są liczne, stanowią mocny punkt w europejskiej turystyce. Dodała - Mieliśmy sporo sygnałów od naszych pasażerów, że Kraków to dla nich bardzo atrakcyjne miejsce. Na takie prośby nie mogliśmy pozostać obojętni.
Samoloty, kursujące między Krakowem, a Skandynawią swą ofertą mają objąć nie tylko mieszkańców północy. Przedstawiciele Norvegian Air przyznają - Mamy świadomość, jak wielu Polaków pracuje po otwarciu rynków pracy w Szwecji i od niedawna w Finlandii. Nie wspominając o tych, którzy skusili się na słynne "zbiory truskawek w Norwegii". Ci z północy Polski popłyną do nas jak dawniej promami. Ci z południa wybiorą samoloty.
Komentarze
Tagi:
Dział gastronomia:
Nad Bałtykiem Święta szansą na dobry koniec
Nowe wpisy na Liście niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Dofinansowanie projektów
Zakaz reklamy piwa uderzy nie tylko w branżę piwowarów. Ucierpi też
Dział centra informacji i promocji:
W Polsce podróże są
a&o Hostels promuje turystykę młodzieżową w
Polska turystyka rośnie i będzie
Polacy wśród laureatów konkursu na najlepszy film
Dział biura turystyczne:
Choroby przenoszone przez komary coraz
Na ferie prowadzi Egipt, ale egzotyka także
Duży wzrost ilości wyjazdów
Jak sprzedają się przyszłoroczne oferty w
Dział hotele, pensjonaty:
Turystyka potrzebuje od państwa wsparcia, a nie przejmowania roli
Starsze aktualności:
Raport o podróżach Polaków w
Narodowy Program Wsparcia dla Przemysłu Spotkań
WTTC: Turyści mówią o zrównoważonej turystyce, ale co
Coolcation nie tylko w
Intercity zadowolone z 2024
Picie na stokach potępiane
ACI EUROPE: Potrzebujemy zabezpieczenia przyszłości
POLREGIO przewiozło ponad 100 mln
Gdzie Polacy latali samodzielnie w
W Państwie Środka do 2012 r. powstanie 35 linii kolei dużych prędkości
Czy lotnisko w Szymanach ożyje?
Rainbow Tours: w lipcu wzrost sprzedaży wycieczek o 12,6%
Wypadek autokaru z polskimi turystami
Awaryjne lądowanie we Frankfurcie. Pijana Brytyjka chciała otworzyć drzwi samolotu podczas lotu
Wizyta najpiękniejszych kobiet świata w Krakowie!
Bielsko-Biała: już nie hotel Prezydent, ale President
SAS - więcej połączeń do Chin w 2008 roku
Hotel Felix zasili sieć Best Western
Konkurs dla dziennikarzy na materiały promujące turystykę krajową
Udogodnienia dla przyjeżdżających do Indonezji
Szczecinek: zakaz kąpieli w dwóch kąpieliskach
Radom i Okęcie będą współpracować
W warszawskich pensjonatach zatrzymano 26 nielegalnie przebywających obcokrajowców
Nowość - Business lunch w Nowej la Boheme
ZlotePiaski.pl - domena idealna dla biura podróży
