Ogłoszenia
Ogłoszenia
- Specjalista ds. Turystyki - Kraków Coral Travel
- B.P ITAKA - Specjalista ds. Turystyki Kraków C.H....
- SPECJALISTA DS. SPRZEDAŻY
- biura podróży
- Specjalista ds. turystyki - B.P ITAKA C.H Janki
- Specjalista ds. turystyki - B.P ITAKA C.H M1 Marki
- pobyty marketingowe
- Pilot przewodnik - Sycylia 15-19.04.2023
- Praca w biurze podróży - Śląsk
- Szukam partnera

Branża turystyczna chce wspólnego systemu ograniczeń covidowych dla UE
Organizacje branży turystycznej wezwały państwa członkowskie UE do ujednolicenia swoich reakcji na pogarszającą się sytuację związaną z wirusem COVID-19 oraz do unikania nakładania jakichkolwiek ograniczeń na swobodę przemieszczania się po Europie.
Pod listem podpisały się m.in. Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA), Europejska Komisja Turystyki (ETC), Światowa Rada Turystyki i Podróży (WTTC), HOTREC, Stowarzyszenie Europejskich Organizatorów Turystyki (ETOA), Międzynarodowe Stowarzyszenie Rejsów Wycieczkowych (CLIA), eu travel tech, Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych (ACI), czy Airlines for Europe.
Organizacje twierdzą, że sektor nie może sobie pozwolić na niespójne i ciągle zmieniające się reakcje krajowe, a wspólne podejście w Unii Europejskiej jest jedynym rozwiązaniem, które może uratować borykający się z problemami sektor turystyki w Europie.
Sygnatariusze listu podkreślają, że Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) przyznaje, że unijne ograniczenia w podróżowaniu nie miały znaczącego wpływu na ograniczenie przenoszenia wirusa, hospitalizacji czy zgonów. Zdaniem przedstawicieli branży turystycznej, środki mające na celu ograniczenie przekraczania granic nie przyniosłyby żadnych korzyści zdrowotnych, ale mogłyby spowodować ogromne skutki ekonomiczne dla całego kontynentu. Według najnowszych badań WTTC, w przypadku wprowadzenia ograniczeń w podróżowaniu tej zimy, zagrożonych jest nawet 900 tys. miejsc pracy w unijnym sektorze podróży i turystyki w tym roku.
Co więcej, rządy w całej UE mogą odczuć utratę nawet 35 miliardów euro z wkładu sektora w gospodarkę do końca 2021 roku, jeśli znów będą wprowadzane ograniczenia podróżowania. Zdaniem organizacji turystycznych, kraje członkowskie UE są w stanie wpłynąć na skoordynowane działania naprawcze niezbędne do zachowania sektora i tylko skoordynowane podejście może uratować miliony środków do życia, które zależą od tego sektora.
Musimy pilnie przywrócić zaufanie do podróżowania, a nie tworzyć więcej niepewności. Niezbędna jest odpowiednio skoordynowana odpowiedź w całej UE, która będzie zrozumiała zarówno dla przedsiębiorców, jak i podróżnych. 65 proc. populacji Unii Europejskiej jest już w pełni zaszczepiona. Nie możemy pozwolić sobie na to, aby ciężko wypracowany w tym roku postęp został cofnięty i odwrócony. Będzie to miało katastrofalne skutki dla gospodarki. Chociaż w pełni uznajemy, że ochrona zdrowia publicznego jest najważniejsza, wzywamy wszystkie państwa członkowskie UE do dalszego stosowania unijnego certyfikatu cyfrowego COVID, który z powodzeniem umożliwił osobom w pełni zaszczepionym bezpieczne i swobodne podróżowanie - powiedziała Julia Simpson, prezes WTTC.
Ponieważ zbliżają się chłodniejsze miesiące, a niektóre kraje europejskie stoją w obliczu pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej, wzywamy rządy UE do współpracy w celu zapewnienia swobody przemieszczania się po Europie. Musimy unikać dalszej niepewności i fragmentacji. Dzięki wysokiemu poziomowi szczepień, unijnemu certyfikatowi COVID i rygorystycznym protokołom bezpieczeństwa, bezpieczne podróżowanie jest absolutnie możliwe. W okresie poprzedzającym bardzo oczekiwany sezon wakacyjny obywatele UE potrzebują jasnych i spójnych przepisów - dodał Luis Araujo, przewodniczący ETC.
Według ECDC, uniemożliwienie podróżowania osobom w pełni zaszczepionym nie ma żadnego wpływu na zdrowie publiczne. Apelujemy do decydentów o przyjęcie wspólnego europejskiego podejścia do ograniczeń w podróżowaniu i protokołów zdrowia publicznego, opartego na mocnych dowodach, jak również zasadzie proporcjonalności - skomentował prezes ECTAA, Paweł Niewiadomski.
W zeszłym roku, badania WTTC wykazały, że ponad dwa miliony miejsc pracy w branży turystycznej, w całej Unii Europejskiej, zostało zlikwidowanych. Najnowsze badania pokazują, że jeśli ograniczenia na szeroką skalę zostaną wprowadzone w 2022 roku, kolejne trzy miliony będą zagrożone w przyszłym roku.
Po 18 miesiącach, w których gospodarki na całym świecie zostały już spustoszone przez pandemię COVID-19, badania WTTC pokazują również, że utrzymanie restrykcyjnych ograniczeń przez większą część przyszłego roku, mogłoby spowodować utratę ponad 143 miliardów euro z gospodarki UE.
Poniżej pełna treść apelu europejskich organizacji turystycznych.
Możesz także pobrać plik: turinfo_20211122_final_draft_statement_travel_nov2021_final-221121-clean.pdf
Komentarze
Tagi:
Dział biura turystyczne:
Jak wakacje.pl podsumowały sezon
Polacy będą podróżować, ale
Dział hotele, pensjonaty:
Grudzień rozczarowujący dla
Sun&Snow zachęca do
Statystyki pokazują zmiany w
Accor z nową strukturą
Dział aktualności dnia:
Starsze aktualności:
Rosja zawieszona w prawach członka
Itaka rozpoczyna sprzedaż oferty zimowej
Warszawska Organizacja Turystyczna: ograniczenia lotów to duży cios dla
Północna Izba Gospodarcza: musimy krzyczeć, że wypoczynek w Polsce jest
Airbnb będzie musiał przekazywać dane dotyczące noclegów belgijskim organom
Lotnisko w Modlinie będzie mogło obsługiwać po 12 lotów
Ryanair: polski rząd nas
W Śniadaniach Wielkanocnych wzięło udział około 20 tysięcy
WOT organizuje szkolenie z obsługi turystów z
Rozporządzenie w sprawie ograniczeń lotów na warszawskie lotniska
Kontrolerzy: rozmowy są trudne, ale nie tracimy nadziei na
ULC: Nie będzie masowego odwoływania
Tajlandia przestanie wymagać testów od zaszczepionych
60 proc. Polaków zamierza zwiększyć wydatki na podróże
Zmiana na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu na Polskę w RIU Hotels
NSA wydał wyrok w sprawie ograniczania liczby meleksów w parku kulturowym
Problem ze ściekami Hotelu Arłamów
HOTREC zadowolony z zaproponowanych przez Komisję Europejską przepisów
ESky.pl: Polacy coraz więcej latają po kraju
Osoby zaszczepione zwolnione z kwarantanny po przyjeździe
WizzAir chce stworzyć linię lotniczą na Bliskim Wschodzie
Tygodniowa sprzedaż powróciła do wzrostów
Światowy Komitet Etyki Turystycznej ogłosił zalecenie w sprawie szczepionek
Turyści skosztują kwiatów jadalnych
W jakich hotelach ceny noclegów spadają?
przemyslenia zwiazane z branza i studiami z nia zwiazanymi
Koleje Śląskie mają nowego prezesa
Oprócz rządowej pomocy lotniska potrzebują odpowiedniej polityki
Na dziś przypada Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego
Miękkie lądowanie byłego prezesa POT
Polska poprawia infrastrukturę eventową
Rada UE: konkluzje w sprawie turystyki
