Wiza do USA tylko po sprawdzeniu odcisków palców

Od 10 grudnia br. w amerykańskich konsulatach w Polsce zostaną wprowadzone zmiany. Osobom chcącym wyjechać do Stanów Zjednoczonych będą bowiem pobierane odciski wszystkich dziesięciu palców.


Nowy system opiera się na nowoczesnych elektronicznych skanerach. Wykonują one w ciągu kilku sekund cyfrową fotografię linii papilarnych. Fotografia natychmiast trafia do do Stanów Zjednoczonych, gdzie komputery przeszukają amerykańskie bazy danych, w celu sprawdzenia czy ubiegająca się o wizę osoba nie jest na liście osób niepożądanych. Informacja zwrotna wróci do polskiej placówki w ciągu kilku minut lub kilku godzin.

Christopher Snipes, rzecznik prasowy ambasady amerykańskiej oznajmił, iż ta procedura w żaden sposób nie wydłuży czasu oczekiwania na rozmowę z konsulem i cały proces ubiegania się o wizę.

Konsulaty w Krakowie i Warszawie wydają łącznie około 100 tys. wiz rocznie.

Zaostrzenia te muszą wprowadzić konsulaty na całym świecie, bo amerykański Departament Stanu oraz Departament Bezpieczeństwa Krajowego chcą odsiewać podejrzane osoby.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:


Komentarze:

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij