TUR-INFO.pl | Serwis informacyjny branży turystycznej
ZAJRZYJ DO NAS NA: TUR-INFO.PL na Facebook TUR-INFO.PL na Twitter

Polska - zaścianek Europy - nie przyjeżdżajcie do Niej!

Coraz częstsze ataki na gejów i lesbijki oraz brak tolerancji wpływają hamująco na turystykę przyjazdową do Polski. Nasz kraj zaczyna być postrzegany jako skansen Europy, a zagraniczne biura podróży przestrzegają swoich klientów przed przyjazdem nad Wisłę - do kraju nietolerancji i homofobii - pisze Gazeta Wyborcza.


Niestety, w dobie mediów, takich jak telewizja czy Internet nie ma wydarzeń, które umknęłyby światowej opinii publicznej. Coraz częstsze przejawy braku tolerancji w naszym kraju komentowane są na całym świecie. Po brutalnym stłumieniu przez policję Marszu Równości w Poznaniu Polska zaczęła być postrzegana jak cywilizacyjny zaścianek.

Niemcy i Amerykanie, dotąd nastawieni do Polski pozytywnie, patrzą na nasz kraj pod kątem ostatnich wydarzeń, będących obrazowym przykładem tzw. polskiej tolerancji. Coraz częsciej Polacy, mający przyjaciół za zachodnią granicą słyszą, że Polska postrzegana jest jako ultrakatolickie państwo rządzone przez nietolerancyjnych ludzi.

Niestety, taki wizerunek Polski jako "kraju homofobów" może być dla turystyki przyjazdowej bardzo brzemienny w skutkach. Właściciele zagranicznych biur podróży, mające w ofercie wypoczynek w Polsce już dostają sygnały, że wycieczki do Polski nie będą sprzedawały się tak dobrze, jak w mijającym sezonie. Polscy organizatorzy przyjazdówki tez odczuli skutki zmieny wizerunku naszego kraju w oczach potencjalnych klientów - zagranicznych turystów. Do poznańskiego biura Din Ven organizującego wypoczynek w Polsce dla cudzoziemców niedawno przyszedł list od holenderskiego wspólnika. "Nie jesteśmy na razie zainteresowani waszą ofertą. W Holandii Polska, a szczególnie Poznań, ma ostatnio bardzo złą prasę. Boimy się o bezpieczeństwo homoseksualistów, którzy mogą być wśród naszych klientów". Karolina Paszkiewicz z Din Ven powiedziała w wywiadzie z Gazetą Wyborczą, że ten list to nie pierwszy taki sygnał. - Duńczycy spytali na przykład, czy będziemy mieć państwo dyktatorskie, w którym rządzić zaczną katoliccy fundamentaliści - mówi.

Również krakowskie firmy zajmujące się incomingiem odczuły zmianę zainteresowania wypoczynkiem w Polce. Pan K. prowadzący małą firmę turystyczną w Krakowie (prosił Gazetę o niepodawanie nazwy przedsiębiorstwa) przyznaje, że we Włoszech i Niemczech biura turystyczne ostrzegają wybierających się do Polski turystów o odmiennych preferencjach seksualnych przed ujawnianiem swoich upodobań. - Mają nie obnosić się ze swoimi preferencjami, bo u nas panuje nietolerancja. Żadnych przytulanek, trzymania za ręce, całowania. To jest tu źle widziane - mówi Pan K.

Najgorszy w całej sprawie jest fakt, iż Polska bardzo długo walczyła o zamazanie złego wizerunku - byliśmy przecież postrzegani przez Europejczyków jako kraj niebezpieczny i zacofany. Teraz, kiedy udało się zmienić ten obraz Polski w oczach cudzoziemców, wszystko znów zostanie zepsute. I to wszystko przez polityków i ich doskonałe koncepcje rządzenia naszym krajem.

Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Polska turystyka przyjazdowa zagraniczna spadek rozwoju politycy kraj Polski przejawy tolerancji w polsce nietolerancja na mapa samochowa z do europie jak tunezyjczycy europy zaścianek


Komentarze:

  • Polska zaściankiem... 

   [2005-12-07 12:13 ]

   To nie jest kwestia parad gejów i innych. To są ataki na PiS za to,że osmielił się wygrać z PO. Cała ta heca jest wyraźnie nakręcana przez Wyborczą i lewicę. Bo cóż oni mogą teraz zrobić? TYlko atakować żeby o nich nie zapomniano! I to oni są odpowiedzialni za kreowanie takiego wizerunku Polski za granicą. Wolę żyć w kraju ultrakatolickim niż nijakim jak większość krajów Europy Zachodzniej.   odpowiedz »

  • mniejsza przyjazdówka??? 

   [2005-12-07 12:24 ]

   nie robmy z tego wielkiej rzeczy, toz to nie tylko homo przyjezdzaja do polski i nie budujmy przyjazdowego biznesu na homoseksualizmie ,   odpowiedz »

  • Nic głupszego jeszcze nie słyszałem 

   [2005-12-07 12:39 ]

   Nic głupszego jeszcze nie słyszałem i nie czytałem. To co? Do Polski przyjeżdżają same pedały i lesbijki????? Kogo mają się bać????? Pozabijają ich w Polsce???? Jeżeli są normalnymi turystami to co za problem????   odpowiedz »

   • do Polski nie przyjezdzaja sami homoseksualisci  

    [2005-12-07 12:48 ]

    Nie, do Polski nie przyjezdzaja sami homoseksualisci ...ale tez przyjezdzaja. Ich rodziny i przyjaciele tez. I pytanie czy Ci wszyscy ludzie beda chcieli przyjezdzac do kraju, w ktorym dominuja tego typu wypowiedzi.   odpowiedz »

  • IV RP Zacofanie i dno kompletne! 

   [2005-12-07 14:12 ]

   Beda przyjezdzac, beda ale tylko moherowe berety z Niemiec!!!

   Zgadzam sie, jestesmy zasciankeim, a podczas obecncyh rzadow to juz bedziemy totalna sciana wschodnia! Zacofanie, narodowy katolicyzm i niechec do wszystkiego co obce i inne, nieznane!! OTO IV RZECZPOSPOLITA!!! Skoro tak traktuje sie gejow, a innych? Niepelnosprwanych, starszych itp itd!!!!
   POLSKA TO DNO!!! Niestety...przykro to pisac...   odpowiedz »

   • Polska zaściankiem... 

    [2005-12-07 14:50 ]

    Pomieszkaj sobie dłużej w Anglii i poczytaj gazety (ale dokładnie nie tylko sport i krzyżówki) to dowiesz się ciekawych rzeczy! Wrócisz do Polski i pocałujesz ziemię na przejściu granicznym!   odpowiedz »

   • kolego, upadłeś na głowę? 

    [2005-12-07 15:04 ]

    źle to traktują staruszków w Holandii... i odwal się od Katolicyzmu, bo dzięki temu, że jesteśmy Chrześcijanami tak nieczęsto dostajesz w ryja!   odpowiedz »

  • zignorowac pismakow!  

   [2005-12-07 15:01 ]

   Wybiurcza was straszy! ... polityczny szantaz! OLEWAJCIE TO I JUZ!!!!   odpowiedz »

  • załamanie przyjazdówki....?? 

   [2005-12-07 10:55 ]

   W Wyborczej to normalne ale u was nie jest potrzebne kreowanie kolejnej fobii. Czy Polska nie ma innych atutów jako destynacja turystyczna niż " kraj przyjazny" dla homoseksualistów i "nocny, tani raj" w Krakowie dla Brytyjczyków?? Z zamieszczonego komentarza wynika, że do tej pory odwiedzali nas głównie geje i lesbijki i nastąpi nieuchronny krach, większy niż przy zmianie stawki VAT. Wydaje się, że z jednego zaścianka przechodzimy do innego. Przecież do tej pory Polskę promowano jako 'zaścianek Europy', z fotografiami łanów zboża i konia ciągnącego pług. Czy na tego typu wizerunku powinniśmy opierac naszą promocję na rynkach zagranicznych??
     odpowiedz »

   • 8% populacji + ich rodziny i przyjeciele = mało???  

    [2005-12-07 12:13 ]

    Choćby ta wypowiedź potwierdza tezę o zaściankowości Polaków.
    Około 8% światowej populacji to osoby o odmiennej preferncji seksualnej - czy się to komuś podoba, czy nie. W Polsce ten udowodniony fakt, jest oczywiście podważany. Większość Polaków deklaruje, że nie zna żadnego geja/ lesbijki - cóż, tak się im tylko wydaje. Preferencje seksualne nie są jak kolor skóry, który się po prostu widzi. W kraju, w którym jest taka nietolerancja społeczna, mało która osoba homeksualana decyduje się na "ujewnienie". Jeżeli już, to zazwyczaj mówi to w " wielkej tajemnicy" zaufanemu przyjacielowi, bądź rodzine - która z koleji pozostawia to dla siebie, jako cos wstydliwego. W pracy partner tej samej płci jest równiez ukrywany. Skąd zatem Polacy mogą wiedzieć, że znają osoby homoseksulane?
    Wracając do tematu. Nietolerancja w Polsce, jej zaściankowość może być powodem, dla którego zmiejszy się zagraniczny ruch przyjazdowy. W większośc krajów Europy Zachodnierj homoseksulaizm nie budzi negatywnych emocji, nie jest tematem tabu. W związu z tym nie ma powodów, żeby tam hoseksualiści się ukrywali. Zatem owe narody miały okazję "poznać" osoby homesksulane i przekonać się, ze są takimi samymi ludźmi jak osoby heteroseksulane. Tam ludzie wiedzą , że wśród swoich znajomych, przyjacół, rodziny znajduja się osoby "kochające inaczej" i mogą nie chcieć przyjeżdżac do kraju, w którym ich bliscy są napiętnowani. Już nie mówiąc o osobach homoseksulnych (przypominam 8% !! ),które będą unikały naszego kraju - a ich pieniądze chyba nie są gorsze.

    Reasumując. Każdy, kto uważa, że brak toleranji nie ma wpływu na zagraniczną turystykę przyjazdową, niech sobie odpowie na pytanie, czy jako Polak, chciałby przyjechać do kraju, w którym:
    1. Wynajęcie pokoju z duzym łóżkiem dla siebie i swojej ukochanej osoby, wiąże się z conajmniej drwiącym uśmieszkiem obsługi.
    2. Nienawidzi się katolików, w związu z czym jest zagrożone bezpieczeńswto jego bądź osób które kocha
    3.Swoją miłością, z którą jest na wakacjach nie może chodzić za rękę (to jest już komfort, o którym w chyba nawet nie ma co myśleć)
      odpowiedz »

    • ecco 

     [2006-02-22 23:06 83.27.39.*]

     zgadzam się z przedmówczynią !!
     Myślicie, że będę chciał jechać ze swoim chłopakiem do kraju, gdzie patrzą podejrzliwie na dwóch facetów?
     Tak się akurat składa, że homoseksualiście jeżdzą o wiele CZĘŚCIEJ i na DROŻSZE wycieczki, bo mają więcej kasy, której nie muszą wydawać na dzieci!
     Ja już biorę pod uwagę, gdzie jedziemy!! Naprawdę wolę zapłacić więcej i mieć wspaniałe wakacje w miłym, tolerancyjnym miejscu. Móc położyć się przy moim mężczyźnie na plaży i NIKT mi z tego powodu uwag nie będzie robić.
     Nawet nie wiecie ile będzie tracić przez swoją nietolerancje w Polsce, bo ja planuje założyć biuro skierowane do homoseksualistów, i napewno nie będę ich wysyłam do PL. Oczywiście biuro założę jak tylko ugruntuje się mój pobyt za granicą.
     Pozdrawiam zdroworozsądkowych i tolerancyjnych Polaków   odpowiedz »

   • hm.. 

    [2005-12-07 11:29 ]

    wydaje mi sie,ze nie chodzi tutaj wylacznie o podejscie do homoseksualistow, jesli bedziemy postrzegani jako narod nietolerancyjny to nie tylko odwroca sie od nas w/w ale takze zwyczajni turysci, bo moga pomyslec ze dzisiaj homoseksualisci a jutro wszyscy obcokrajowcy, na pewno jaki wplyw beda mialy te wypadki na rozwoj turystyki pokaza najblizsze miesiace, ale jak widac niektore biura podrozy usuwaja cale ofery ze swoich katalogow a to na pewno dobrze nie wrozy:/   odpowiedz »

    • Przykład? 

     [2005-12-08 01:04 ]

     Które biuro usunęło Polskę ze swojej oferty?? Wpieprza mnie, jak ktoś powtarza za kimś, a sam tego nie sprawdził!! To jest dziś dziennikarstwo?   odpowiedz »

  • panuje nietolerancja? 

   [2005-12-07 16:06 ]

   "Mają nie obnosić się ze swoimi preferencjami, bo u nas panuje nietolerancja. Żadnych przytulanek, trzymania za ręce, całowania. To jest tu źle widziane" no i słusznie,powinni wiedzieć,że w Polsce preferujemy inne zachowania i tego typu, są źle widziane.Przecież należy uwzględnić cudze zasady i jak się do niego jedzie, należy zachowywać się tak,żeby gospodarza nie urazić.   odpowiedz »

  • Oświecony zachód????? 

   [2005-12-07 11:40 ]

   No tak, ale u nas nie zabija się kandydatów na prezydenta jak w Holandii. Nie zabija się reżyserów jak w Holandii. Polska nie ma na sumieniu setek tysięcy wymorodowanych Afrykańczyków (Kongo) jak Belgia. Nasi emigrańci nie wegetują na przedmieściach jak we Francji.   odpowiedz »

   • Oświecony wschód?? 

    [2005-12-07 12:41 ]

    Za to w Polsce zabija się własne dzieci i trzyma zwłoki w beczkach z kapustą lub w szafie. Nie jestem pewien, czy gdyby któryś z kandydatów na prezydenta przyznał się oficjalnie, że jest gejem, nie został by odstrzelony przez jakiegoś ortodoksyjnego katolika z Młodzieży Wszechpolskiej??   odpowiedz »

    • Zepsucie, widzę wszędzie 

     [2005-12-07 15:36 ]

     Za to w Belgii to jednemu mordercy-pedofilowi Marcowi Detroux to nawet policja i szare eminencje w rządzie pomagały w mordowaniu dziewczynek. A w Niemczech to nawet jeden performer postanowił kogoś zjeść publicznie. A we Francji to prezydent Mitterand miał kochanki i się nawet tym w koncu pochwalił. A w Wielkiej brytanii co jakiś czas znajduje się parlamentarzystów nago z workiem foliowym na głowie dla podniesienia sobie erotycznej satysfakcji. A we Włoszech premier może być malwersantem i kłamczuchem.   odpowiedz »

    • Ludzie... wszedzie jest dobro i zlo...  

     [2005-12-09 15:18 ]

     O czym my tu piszemy? Wszedzie jest dobro i zlo, wszedzie sa dobrzy i zli ludzie i uwierzcie mi nie zalezy to od wyznawania religii i jej uprawiania lub nie. A niestety widzac co sie ostatnio dzieje w naszym kraju w imie religii to robi sie zle i napewno Pan Bog nie popiera kosciola, ktory obrzuca innych blotem i wyzwiskami itd. Jak tak dalej pojdzie to wezma sie za lincze i ukamieniowania. A gdzie tu jest nauka Chrystusowa? "Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem?" Jak patrze na tych naszych zacietrzewionych katolikow, ktorzy najchetniej wydarliby serce tym ktorzy nie sa katolikami to az sie boje ze szatan ich opetal. Tak tak, kiedy ksiadz powiedzial mi - szatan stoi najblizej modlacego sie. Ogladalam wczoraj program Lisa, mowa bywa o tym ze Radio Maryja zbierajac pieniadze na stocznie nie przekazala ich do stoczni. Wyznawcy tego radia mowili ze nie maja z tym problemu? Jak to? Ktos przywlaszczyl sobie pieniadze zbierane na jakis szlachetny cel i to jest ok??? To czym jest to radio? I chyba to jest nie obrona naszych wartosci a upadek moralnosci!!! Byc moze niejedno dziecko umarlo z tego powodu. Nikt tego nie widzi??? Dlaczego prokuratura sie za to nie wziela?   odpowiedz »

   • niestety 

    [2005-12-07 16:16 ]

    u nas nikt polowania na kaczki nie zrobił, hehe   odpowiedz »

   • brawo 

    [2005-12-08 13:24 ]

    dokładnie tak, pracowałam w hotelu w Holandii. To dopiero przeżycie. Nam zarzucają zaścianek, a sami są totalnymi brudasami!!! jak w sredniowieczu!!! Pokoje hotelowe po wyjeździe gości z holandii nadawały się do generalnego sprzątania i wietrzenia. Nie myją się wcale, wodę w toalecie spuszczają tylko wtedy gdy muszą, kąpie się najpierw dziecko a potem rodzice, a potem robi się w tej wodzie jeszcze przepierkę. To niestety są fakty!!! Więc jeśli nowoczesnośc polega na popieraniu gejów, to ja dziekuję!!! Wolę naszą Polskę!!!   odpowiedz »

   • Oświecony Zachód ?? 

    [2005-12-08 14:20 ]

    No tak, no tak - ale mielismy też Jedwabne i a co do "sławnych" zabójstw - zabójstwo generała policji. W całym zachodnim świecie zapewne to byłoby nie do przyjęcia. A straszyć nas złym wizeruniem na Zachodzie ? a kiedymieliśmy go świetlanym ? I nie należy winić za to Zachód bo to nie oni okazali się cwaniaczkami, komibnatorami czy nawet złodziejami. Z góry przepraszam tych wszystkich, którzy nie mają sobie nic do zarzecenia w swoim zachowaniu przebywając na tym wymarzonym przez większość Polaków, Zachodzie. Jezeli mamy taka opinie a nie inną, mimo ciężko wypracowanej lepszej jak na to powinniśmy zasługiwać i która to ta lepsza okazała się iluzją, to bić w d... najpierw polityków za ich zegizm polityczny a pózniej nas samych - bo na to dajemy im swoje (?)mimowolne przyzwolenie. A tak wogóle - mamy to na co zasłuzyliśmy. I jeszcze jedno - to już i z turystki robią sobie polityczni kombinatorzy straszaka ? Ciekawe, kiedyż to w przedszkolu zaczną krecia robotę?. Może na wszelki wypadek juz i im nalezy zacząć robić wodę z mózgu ? Bo jak wynika z programu Wojtka Manna mamy genialnie mądre dzieciaki. I to jest ta optymistyczna przyszłość dla Polski. Tak wiec - głowa do góry i nie dawać się zwariować.   odpowiedz »

    • Straszak? To są już fakty!  

     [2006-05-02 07:54 83.20.36.*]

     Pracuję w biurze, które oferuje przyajzdy do Polski obcokrajowcom. To, że mniej ludzi sie do nas wybiera w tym roku niż w roku ubiegłym to JUŻ FAKT. Współpracujące z nami od lat biura podróży ze Skandynawii już od początku roku sygnalizują dużo mniejsze zainteresowanie Polską. A zapewniam, że wśród ich klientów przeważają emeryckie pary mieszane. Nie jest więc to obawa samych homoseksualistów przed przyjazdem do Polski, ale obawa (a może niechęć...?) rozciągająca się na całe społeczeństwa tej bardziej tolerancyjnej części Europy. Niedawno czytałam wydany w Danii przewodnik po Polsce gdzie ostrzega się wybierających do nas turystów przed nietolerancją, napadami, kradzieżami. Hmmm... To są proszę Państwa fakty, na które sądzę WYborcza o zasięgu krajowym nie ma wpływu.   odpowiedz »

     • Straszak? To są już fakty!  

      [2006-10-01 18:47 80.51.54.*]

      jakoś na niemców mi nie wygłądacie!!! bo prawdziwi zginęli na froncie wschodnim !!!choć wrogowie to im szacunek, opisujecie polskę z pozycji niemiec a pachnie mi stęchłym beretem do zoba ..w kolejce po szprotki i jajka   odpowiedz »

   • gdzie poszanowanie naszej kultury? czy musimy kopiowac co złe? 

    [2005-12-07 23:04 ]

    o ile mi wiadomo, kazdy turysta ,niezaleznie do jakiego kraju jedzie, powinien zachowywac sie w zgodzie z normami i zasadami kraju , do ktorego przyjezdza. Geje i lesbijki niech jadą do Egiptu czy Tunezji i tam pokazują co umieją -ciekawe czy wrócą żywi. A turystyka tam kwitnie...   odpowiedz »

    • Akurat w Egipcie wbrew pozorom jest wieksza tolerancja niz u 

     [2005-12-09 14:45 ]

     Tam turysta jest najwazniejszy i oni to wiedza a my jak bedziemy mieli takie podejscie to niestety nikt nie bedzie chcial tu przyjezdzac. Szkoda tylko ze jak Polak jedzie do Egiptu to nie okazuje szacunku dla tamtejszej kultury. My to mamy zasady, u nas musza szanowac nasza kulture a jak jedziemy tam to oni musza traktowac nas z szacunkiem. Czy to nie jest przypadkiem brak szacunku z naszej strony wszedzie gdzie okaze sie ze ktos ma inne zdanie, opcje polityczna czy seksualna?   odpowiedz »

     • jakoś dziwnie rozumujesz 

      [2005-12-15 12:54 ]

      piszesz o poszanowaniu kultury i traktowaniu człowieka z szacunkiem -pomieszanie z poplątaniem. Turysta przyjeżdżający powinien być traktowany z szacunkiem, ale to wcale nie znaczy,że powinien robić rzeczy, które są źle widziane .   odpowiedz »

    • Tolerancja w Tunezji 

     [2005-12-13 13:54 ]

     Z tego co piszesz wynika, że albo w Tunezji nie byłeś albo miałeś klapki na oczach. Bo i owszem w Tunezji homoseksualim oficjalnie nie jest tolerowany ale z co drugim Tunezyjczykiem możesz za 10 USD mieć seks. Tunezyjczycy twierdzą że seks z mężczyzną za pieniądze to nie grzech. To taka podobna mentalność jak kościoła katolickiego w Polsce - księża mogą uprawiać seks byleby po cichu, bo kościelni decydenci doskonale wiedzą, że zdecydowana większość kapłanów w Polsce to homoseksualiści. A wracając do Tunezji to policja Tunezyjska bardzo pilnuje bezpieczeństwa turystów także homoseksualistów, którzy dość licznie szczególnie z Europy zachodniej ale także i z Polski jeżdżą tam na seks turystykę.   odpowiedz »

     • he he !  

      [2005-12-14 13:41 ]

      ale egzotyczny post!   odpowiedz »

     • Tolerancja w Tunezji 

      [2008-03-26 18:07 80.53.12.*]

      jesteście wszyscy zwariowani Tunezja jest naprawdę w porządku   odpowiedz »

    • gdzie poszanowanie naszej kultury? czy musimy kopiowac co złe? 

     [2008-03-26 18:03 80.53.12.*]

     jesteś nie poważna   odpowiedz »

   • głupoty 

    [2005-12-08 21:49 ]

    ziwedziłęm pół świata i zapraszam np do włoch zobaczysz jak Polacy koczuja na dworcach np w okolicach Neapolu wiec nie pisz głupot   odpowiedz »

  • jest to prawda niestety 

   [2005-12-07 16:14 ]

   Jesteśmy zaściankiem Europy i tak jesteśmy w Europie postrzegani. W ciągu ostatnich 12 miesięcy odwiedziłem ok. 40 miast europejskich i w conajmniej 30 miejscach nocowałem u lokalnych przyjaciół... Kilkanaście razy pytali o sytuację w Polsce, czy jest tam trudno żyć (zanim jeszcze wiedzieli, że jestem gejem), czy katolicyzm polski jest jak al-kaida, czy u nas wszystkich obcokrajowców tak traktują itd. Wiele, zbyt wiele razy były to takie pytania, którymi byłem zszokowany. Wynikałoby wielokrotnie z tych słów, że jesteśmy krajem gdzieś pomiędzy Rosją a Mongolią, z bandytami, katolickimi władzami (które kontrolują cała prywatność), rządzącym kościołem. Większość osób kojarzy Polskę właśnie z taką przesadzoną tradycją, cepelią, zaściankiem, nietolerancją (zarówno do do homoseksualistów, jak i w ogóle "obcych"), przestępczością i tanią (nielegalną) siłą roboczą!!! Niestety, wstyd mi było wiele razy z tego powodu. Swoim zachowaniem zawsze próbuję jakoś ten wizerunek zmienić, ale niestety wielokrotnie musiałem się z nimi zgodzić... NIETOLERANCJA to nie tylko w stosunku do gejów czy lesbijek, ale także do każdego, kto nie jest "swój", kto jest "obcy"... Niestety, turyści z bardziej cywilizowanych państw boją się właśnie tej nieprzewidywalnej nietolerancji... I na tym będziemy na pewno tracić bardzo wiele... A swoją drogą, to zapewne conajmniej połowa z Was ma w swoim otoczeniu jakiegoś geja czy lesbijkę, tylko (na razie) jeszcze o tym nie wie... A to i tak będzie ta sama osoba... Pozdrawiam tęczowo :)   odpowiedz »

   • Mongolia? 

    [2005-12-08 01:06 ]

    Chyba nie byłeś/byłaś w Mongoli! Nie porównuj naszego kraju do tej pustyni,bo jak byś wrócił/wróciła to całowałbyś ziemię, że znów jesteś w Polsce!   odpowiedz »

    • Czytaj uważniej 

     [2005-12-08 10:28 ]

     Napisałem "Wynikałoby wielokrotnie z tych słów, że jesteśmy krajem gdzieś pomiędzy Rosją a Mongolią, (...)", co oznacza, że nie ja porównuję Polskę do Mongolii, tylko wiele osób właśnie w tym rejonie świata widzi nasz kraj... A tłumacząc dokładniej, to po prostu chciałem powiedzieć, że wiele osób NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA, gdzie w ogóle Polska jest na mapie, a widząc takie relacje jak z Poznania, to gdzieś conajmniej w krajach tzw. "trzeciego świata" nas szuka...   odpowiedz »

    • Mongolia? 

     [2006-09-07 18:20 62.31.199.*]

     Mongoloid jest rasa ot ktorej Eurpejczycy sie wogole pojawilii!!!   odpowiedz »

  • MOHERY!!!! 

   [2005-12-07 18:14 ]

   Krzyzowek nie czytam, tylko je rozwiazuje kolega!
   A co do katolictyzmu to najwiekszy grzech naszych czasow w Polsce BERETY HOHEROWE!!!!   odpowiedz »

  • zascianek europy 

   [2005-12-08 16:38 ]

   Ciekawe na podstawie jakich badań czy opini wyborcza to napisała.
   A może dziennikarz jest pedalem i żal mu ,że w Polsce ma mało partnerów a wsród dużej ilości turystów zagranicznych też nikt mu nie chce dać d...
   Proponuję aby jako korespondenta "wyborczej" wysłac go na placówkę
   do....
   Nie wiem gdzie go będą tolerować a może wyrobi nam dobrą markę i zaczną masowo nas odwiedzać pedały.
   Wstrętna ta turystyka ............. w tak pięknym kraju
   Przecież bardziej Polska postrzegana jest jako kraj pięknych dziewczyn
   i niech przyjeżdżja tacy którym się podobają dziewczyny .
   To też duży atut Polski niż polski pedał   odpowiedz »

  • sprawa homo 

   [2005-12-08 08:40 ]

   to chyba trochę dziwne bo z artykułu wynika że do Polski wybierają się tylko zorientowani inaczej, a co z innymi obcokrajowcami czy tam na tym sławetnym zachodzie nie ma ludzi mających inne orientacje. nikt nie powinien obnosić się ze swoją innością publicznie na ulicach i jeszcze pożerając nasze pieniądze na stworzenie ochrony dla swoich marszy   odpowiedz »

   • Mariola 

    [2005-12-08 21:27 ]

    A myślałam,ze na tym forum wypowiadają się ludzie kulturalni, wyedukowani i o szerokich horyzontach myślowych. Myliłam się.   odpowiedz »

   • Tak tak, piekne dziewczyny w Polsce... 

    [2005-12-09 15:00 ]

    juz sa znane w calej Europie. Brytyjczycy masowo przyjezdzaja ostatnio do naszego kraju bo sa fajne dziewczyny... Tylko o co tu chodzi? Taki katolicki kraj i tacy swieci ludzie a w normalnej kawiarni czesto obcokrajowcy podrywaja nas bo jestesmy latwe. Taka mamy opinie jako katoliczki. Niestety spotkalam sie z takim podejsciem juz kilkakrotnie i jakie bylo zdziwienie obcokrajowca kiedy sie okazalo ze nie jestem taka latwa... Tu jest nasza ... obluda i zaklamanie!!! Hipokryzja.   odpowiedz »

  • Polska - zaścianek Europy komentarz 

   [2005-12-08 18:00 ]

   No to jak najszybciej legalizować związki także mieszane ze zwierzętami no i umożliwić takiemu np. owczarkowi niemieckiemu ze swoją partnerką zadoptować np. dziecko autora tekstu właśnie komentowanego. A poważnie to prowadzę mały interes turystyczny, jak najbardziej rodzinny i różne odszczepienia nie są mile widziane w naszym domu. Bzdurą totalną jest kreowanie opinii, że nie przyjadą do nas "zagraniczni" bo w Polsce nietolerancja i inne takie. To jak dużo będziemy mieć gości z zagranicy zależy głównie od kreacji oferty jaką mamy dla nich, a jest bardzo urozmaicona i nie dotyczy tylko Krakowa, Malborka i Gdańska. Może mniej przyjedzie tych "prześladowanych" ale to tylko dobrze. Nam zdarzają się goście z zagranicy (sporadycznie) i na ogół są zauroczeni Polską i naszą gościnnością, chociaż początkowo są mocno zdziwieni, że po ulicach nie chodzą białe niedźwiedzie. W naszym przypadku nasz "zaścianek" i "ciemnogród" są przez nich odbierane zupełnie pozytywnie.   odpowiedz »

   • Podaj adres 

    [2005-12-10 10:58 ]

    I najlepiej ten swój "biznes" znakiem przekreślonej tęczy. W ofercie napisz: WSZELKIE INNOŚCI STANOWCZO WZBRONIONE. Albo opisz... Firma homofobiczna - zapraszamy... I oczywiście we wszystkim folderach to umieść tego typu informację. Mogę zagwarantować, że wiele tych "nie-odszczepieńców" też zrezygnuje z tej Twojej wspaniałej oferty...   odpowiedz »

    • Zgadzam sie z Toba... 

     [2005-12-10 14:02 ]

     Sama chociaz nie jestem tym odszczepiencem to raczej bym zrezygnowala z takiego biura. Bo po pierwsze to nie wiem czy jakbym cos zrobila nie po ich mysli to co by zrobili ze mna? Moze zostawili na pustyni, albo wynajeli terrorystow do rozstrzelania mnie - bo jestem inna. Ludzie, przeciez z takich wlasnie postaw bierze sie terroryzm, dlatego jest Al-Kaida itd... A ciekawe co bys zrobil gdyby do Twojego malutkiego biura przyszla grupa gejow i lesbijek i chciala wykupic lub zapytala o bardzo droga wycieczke, na ktorej np. twoje malutkie biuro zarobiloby np. 100 000 zl? - uwierze mi ze mozna na jednej grupce zarobic takie pieniadze - to co ??? wyrzucilbys ich za drzwi???? Ciekawe czy bylbys wtedy taki moralny???   odpowiedz »

     • smieszne zarzuty 

      [2005-12-14 13:45 ]

      ale BREDZICIE ! pomieszanie z poplataniem ! typowo gejowskie texty puszczacie! poprostu brak Kultury myslenia! wredota z was !   odpowiedz »

  • Co za tendencyjne bzdety. 

   [2005-12-08 21:06 ]

   To śmieszne, że hetero turyści mieliby przejmować się nietolerancją Polaków dla homo.... . Ja nie zauwazyłem by ktoś przesladował homo..... w Polsce. Wręcz przeciwnie widzę coraz więcej przyjazdów homoparek.   odpowiedz »

  • Natury nie da się oszukać. 

   [2005-12-08 11:16 ]

   Przepraszam czy Polska była do tej pory celem wycieczek gejowsko-lesbijskich. Chyba komus się poprzewracało w głowie nieżyczę sobie aby terrozywano mnie preferencjami sksualnymi. Nie chdzę po ulicach i krzycząc "DAJCIE MI KOBIETĘ - BO TO MOJE PRAWO ! " Mam chęć na seks to zapraszam do kawiarni, obsypuje kwiatami i komplementami.
   "NATURY NIE DA SIĘ OSZUKAĆ..."
   Wymyślono już parytet udziału kobiet w życiu publicznym (sic!). Moęę czas pomyśleć o parytecie dla gejów i lesbijek np. w Parlamencie . Ale bylibyśmy postępowi ! ! !   odpowiedz »

   • Niestety wszedzie widac oferty dla mezczyzn... 

    [2005-12-09 14:52 ]

    Ciekawe dlaczego w Warszawie nikt nie zajmie sie ulotkami agencji towarzyskich na kazdym kroku, za wycieraczka samochowa??? Bulwersuje mnie to okropnie, szczegolnie jak wsiadam do samochodu z dzieckiem i jakos nikomu to nie przeszkadza??? Dlaczego nikt sie za to nie wezmie? Jestem kobieta i mdli mnie widzac ciagle na swojej szybie takie ulotki, pomimo bardzo duzej tolerancji!!! Ale to mezczyznom nie przeszkadza bo to jest ok, to jest natura???   odpowiedz »

    • moralnosc 

     [2005-12-14 13:47 ]

     to jest tylko NIEMORALNOSC! z tym walcza tylko Katolicy   odpowiedz »

     • moralnosc 

      [2007-05-21 15:21 80.202.21.*]

      katolicy juz od dawna z nia nie walcza popieraja homoseksualizm i aborcje to wbrew moralnosci jako przywodcy duchowi powolujacy sie na biblie postepuja totalnie wbrew niej. czyli sa nie moralni a ryba psuje sie od glowy.   odpowiedz »

  • Ludzie!!! Nie jest aż tak źle! 

   [2005-12-10 18:32 ]

   Z tego co się czyta powyżej, można dowiedzieć się tylko jednego. A mianowicie, że Polska jest postrzegana jako krzaj ludzi złych,nietolerancyjnych, okrutnych i biednych. Osobiście zgadzam się tylko z jedną z tych opcji, ze jesteśmy biedni. Ale cała reszta jest wyssana z palca. Nie jesteśmy żli bo pomagamy innym, biedniejszym nie mając samemu pomocy z nikąd. Gdyby każdy obcokrajowiec uważał nas za takich złych, to z pewnością by ich tylu tu u nas nie było. Uważam, że +ten kto mysli, że Polska to dno i sam w niej mieszka, to przyczynia się do tego i w tym momencie zaczyna nim być. Małgorzata   odpowiedz »

   • PODSUMOWUJĄC...  

    [2006-05-02 08:00 83.20.36.*]

    Podsumowując tę dyskusję chcę poinformować, że przyjazdy do Polski z tych samych zagranicznych biur podróży spadły w tym roku w porównaniiu z rokiem 2005 o ok. 25%. Pracuję w branży i bardzo wyraźnie to odczuwamy.   odpowiedz »

  • Rafaello 

   [2005-12-09 15:11 ]

   Ja na ich miejscu bym nie przyjechal, to ktaj zacoafnia i obludy! Pod moherowym beretem kryje sie totalan pustka i glupota, poza tym wszyscy ludzie sa rwoni i az satrch jak sie to czyat co wy tu piszecie! Jestescie rasistami, nacjonalsitami i jestescie zacofani!!!!   odpowiedz »

   • POlska zacofana 

    [2005-12-12 10:17 ]

    Ty jakiś niegramotny jesteś!   odpowiedz »

    • POlska zacofana 

     [2006-07-05 23:35 62.252.64.*]

     ty gamoniu jestes zacofany   odpowiedz »

     • POlska zacofana 

      [2006-07-11 15:06 83.31.216.*]

      Masz poważny problem współczuję. Mogę Ci pomóc? Zastrzegam jednak, że cudotwórca ani okulistą nie jestem, jeśli z tym masz kłopot. Chyba nie masz problemu z przekroczeniem granicy?
      Pozdrawiam. Zdrowia życzę.   odpowiedz »

  • Polska - zaścianek Europy - nie przyjeżdżajcie do Niej! 

   [2006-07-20 15:00 62.157.127.*]

   Hallo,
   ich heisse Alexandra und bin seit ca. 4 Jahren mit Magda zusammen! ;o) ich muss sagen Polen ist ein sehr schönes Land, viele Natur u.s.w. aber leider fühle ich mich da nicht wohl! Wenn ich mit meiner Freundin Urlaub mache... die Leute sind so intolerant, ich darf meine Freundin in der Öffentlichkeit nicht mal küssen oder´anfassen ohne, dass Leute blöd gucken oder über uns lästern... das ist nicht schön! und ich finde das kindisch...
   Meine Freundin Magda kommt aus Polen, natürlich möchte sie mir gerne ihr Land zeigen u.s.w. aber ich muss sagen sie selber hat eigene Meinung über Polen, sie möchte die polnische Stadtsbürgerschaft ablehen und eine deutsche beantragen. Sie meinte:
   "wenn das Land mich nicht so akzeptiert wie ich bin, kann ich auf das Land auch verzichten..."
   Ich persönlich finde so was richtig traurig und ohne Jemanden zu beleidigen, finde ich Polen richtig KRANK!
   bezeichnen sich als Kirche, Katholismus, in meinen Augen sind das keine Leute die an Gott gflauben und dann so weit die aus der Kirche raus sind, klauen sie wie die Raben und beschimpfen sich gegen seitig!!! :)
   na ja ich wollte einfach meine meinung dazu schreiben, ich hoffe ich habe keinen damit verletzt... ich mache kein Urlaub mehr in Polen!!! und meine Freunde auch nicht, sie haben Angst um das Auto, sie sind nicht Homo... mal so neben bei.
   Viele Grüße
   ***Alex***   odpowiedz »

Ta strona przetwarza dane osobowe oraz używa COOKIES. Szczegóły przetwarzania danych osobowych są opisane w polityce prywatności. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Wszelkie szczegóły w regulaminie, polityce prywatności oraz polityce cookies.
  Akceptuję