Subskrypcja
SubskrypcjaSzukaj
SzukajNa co narzekają turyści?

Urlop na plaży to jeden z synonimów wypoczynku i błogiego lenistwa. Wydaje się, że w tak sprzyjających rozluźnieniu warunkach turyści nie powinni myśleć o niedogodnościach. Mimo to spokój wielu zostaje zmącony. Co lub kto odpowiada za obniżenie nastroju plażowiczów?


Brytyjska agencja turystyczna przeprowadziła w tym celu ankietę, wśród swoich klientów. Co najbardziej denerwuje ich na plaży? Nie do zniesienia są nachalni sprzedawcy. Szczególnie Ci oferujący typowe plażowe akcesoria jak: okulary przeciwsłoneczne, parasole, kremy. Turyści skrzyknęli się również przeciwko handlarzom lodów, napojów, czy drożdżówek. Negatywnie o tego typu praktykach opowiedziało się 21 procent brytyjskich plażowiczów.

To co najbardziej irytuje podczas wypoczynku na plaży to zaśmiecanie, palenie papierów, a nawet głośna muzyka. Bywalcy turystycznych kurortów wskazali popularną "rezerwację" leżaka przez zarzucony ręcznik. Do niepożądanych towarzyszy w trakcie plażowania zaliczyli owady i głośno zachowujące się dzieci.

Z kolei obecność nagich plażowiczów irytuje tylko 1 procent respondentów. Najbardziej irytująca okazała się obecność innych turystów, oczywiście mowa o brytyjskich rodakach.

Ankietę przeprowadzono na grupie 16,5 tys. Brytyjczyków.
Komentarze

(kiedy jest to możliwe, sugerujemy podpisanie się)

(akceptacja regulaminu)Tagi:
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki i akceptujesz regulamin strony. Szczegóły w regulaminie.
OK, zamknij